Προς το περιεχόμενο

Οδηγίες από τη Microsoft για την δωρεάν απόκτηση νόμιμης άδειας των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ενα φορητό και το ταμπλετ μου ήρθε υπενθύμιση και ειναι έτοιμη για κατέβασμα οποτε ολα έγιναν πολυ απλα, στον άλλο φορητό με 7 ακόμα δεν εχει έρθει ειδοποίηση η οποια φαινεται με φυσαλίδα στην κατω μπάρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι είμαστε με laptop και hybrid γραφικά της amd να φανταστώ δεν υπάρχουν drivers για 10αρια right?

 

Κάτι έχει βγάλει ο leshcatlabs.net δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα

 

http://leshcatlabs.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=859

 

http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/

 

ή μπορεί και στους omega να βγεί κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχει βγάλει ο leshcatlabs.net δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα

 

http://leshcatlabs.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=859

 

http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/

 

ή μπορεί και στους omega να βγεί κάτι

ενδιαφέρον, ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φράσεις για σκέψη:

 

* Ακόμα περισσότεροι beta testers είναι προτιμότεροι από τους πολλούς. Παραδοσιακά τα OS της MS σκάνε το πρώτο τρίμηνο σε drivers και συσκευές γενικότερα. Για να γλιτώσουν την γκρίνια ζητάνε εγκατάσταση σε φυσικό pc για να μαζέψουν και να μπαλώσουν ότι πρόβληματα παρουσιαστούν μέχρι τον Ιούλιο. Παράλογο είναι;

 

* Τον Απρίλιο έδινε δωρεάν "κουβεντιαστή" άδεια στους μαυρογένηδες. Τον Μαίο την πήρε πίσω μέσω twitter, τον Ιούνιο ξανάδωσε ελπίδες ο ίδιος αν δεν απατώμαι. Μάντεψε τι θα κάνει τον Ιούλιο. (Λε πούλ οε οε) :P

 

* Σχεδον όλα τα υπόλοιπα που γράφτηκαν εδώ είναι θεωρίες συνωμοσίας. Debugging σαν να μην υπάρχει αύριο κάνουν οι άνθρωποι και μπράβο τους. Αντε και λίγο anticipation marketing γιατί πως αλλιώς θα χτιστεί το ρημάδι το hype καλοκαιριάτικα;

 

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τη συνομοσιολογική άποψή μου.

Τα Windows 10 τα δίνουν δωρεάν στους πειρατές για να τους φακελώσουν επίσημα.

Αυτή είναι η διαφορά ανάμεσα στην μελλοντική πειρατική έκδοση - πιθανολογώ ότι θα βγεί σίγουρα, αν όχι από τη microsoft, από όλους τους άλλους -, και τα Windows Insider.

 

Με άλλα λόγια λένε :

 

"Αφού τα θα αποκτήσουν δωρεάν τα Windows (και θέλουμε τέλος πάντων μόνο εμείς να υπάρχουμε παντού, έτσι και αλλιώς), γιατί να μην μάθουμε ποιοί είναι, και μάλιστα με δική τους ομολογία; Και για να μην νομίζουν ότι μας πιάσανε και κότσο, η έκδοση που θα δώσουμε στους πειρατές δεν θα είναι η κανονική, αλλά μία ιδιαίτερη. Απέναντι στους συγκεκριμένους χρήστες θα έχουμε πάντα μια παραπάνω επιφύλαξη, και όποτε θέλουμε επανερχόμαστε σε αυτούς όπως επιθυμούμε..."

 

Κατά τη γνώμη μου :

ή

1) Έχεις γνήσια προγράμματα πάντα και είσαι καθαρός

ή

2) Έχεις σπασμένα και κρύβεσαι

 

Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει. Το ναι, ναι, και το ου, ου.

και εσυ πιστευεις πως η ms δεν ηξερε ποιος ειναι πειρατης και ποιος οχι ε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου νομίζω θα γίνει χαμός, ειδικά από άσχετους θα χάσουν αρχεία εφαρμογές κλπ

μην πούμε για μη συμβατά drivers, οι περισσότεροι επεξεργαστές QUAD 775 SOCKET δεν δέχονται 64bit δεκάρια,

θα πρέπει να βάλουν 32bit.

Δεν γνωρίζω όταν θα μπορούμε να κατεβάσουμε τα windows 10 εάν θα είναι για μια φορά ανά υπολογιστή,

γιατί τότε θα είναι καλό να περιμένουμε να βγάλουν κάνα SERVICE PACK ..
**Υπομονή λίγες ημέρες έμειναν και πιστεύω θα πέσει πολύ γελοίο,

γιατί η MICROSOFT έχει παράδοση στης παρουσιάσεις νέων λειτουργικών !!!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο αυτό γίνεται για να προωθηθει το νέο λειτουργικό το οποίο ενοποιει το store για όλες τις συσκευές, και πολλές εφαρμογές επίσης.

Το store βγάζει τρελό χρήμα, όπως έχει δείξει ο ανταγωνισμός.

 

Επίσης θα προωθηθει το συνδρομητικό μοντέλο, όπως το office365.

Πάρα πολλές εταιρείες κόβουν τις perpetual άδειες και πάνε σε cloud. Που σημαίνει μείωση ή εξαφάνιση της πειρατείας.

 

Τέλος, θα μειωθεί ο χρόνος που θα υποστηριζονται τα 7 με updates.

 

Τα λεφτά της έτσι κι αλλιώς η Microsoft από τα Windows τα βγάζει από την αγορά νέων μηχανημάτων με pre-installed os, και όχι από τις αναβαθμίσεις παλιών.

Με την τεράστια αύξηση της χρήσης φορητών πλέον, συνήθως είναι και δύσκολη η αναβάθμιση λόγω drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να τα βαλω στο pc γιατι εχω 7αρια απο τον  θειο

με τους drivers τι γινετε ρε παιδια  σε amd 970 chipset και fx 6300 λετε να εχω θεμα??

 

Τα εγκατέστησα στον 3ο υπολογιστή μου που δεν είχε γνήσια windows. Κάρτα γραφικών nvidia  gt 720.

 

Με τους drivers της microsoft ολα καλά.

 

Με τους drivers της nvidia προβλήματα. Οπότε ξαναγύρισα στους μαμά drivers.

 

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα στην λειτουργία του υπολογιστή (hp 54L).

 

Αν πράγματι τα μετατρέψει σε νόμιμα windows, οτι καλυτερο.

 

Ερώτηση: θα πρέπει να τους στείλουμε εμείς κάποιο feedback (insider hub) ? Ή τα στέλνει αυτόματα στην microsoft?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εγκατέστησα στον 3ο υπολογιστή μου που δεν είχε γνήσια windows. Κάρτα γραφικών nvidia  gt 720.

 

Με τους drivers της microsoft ολα καλά.

 

Με τους drivers της nvidia προβλήματα. Οπότε ξαναγύρισα στους μαμά drivers.

 

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα στην λειτουργία του υπολογιστή (hp 54L).

 

Αν πράγματι τα μετατρέψει σε νόμιμα windows, οτι καλυτερο.

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε μου εγω εχω μια 660ti και ειναι το main pc μου, θα κανω μια δοκιμη και αν δω οτι εχω θεματα ξαναβαζω τα 7αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, υπάρχει μια παραπλάνηση, στο ίδιο το άρθρο της Microsoft αναφέρεται το εξής, το αντιγράφω κατά λέξη: 

 

Getting the final release on July 29th
Windows Insiders running the Windows 10 Insider Preview (Home and Pro editions) with their registered MSA connected to their PC will receive the final release build of Windows 10 starting on July 29th. This will come as just another flight. I’ve gotten a lot of questions from Windows Insiders about how this will work if they clean installed from ISO. As long as you are running an Insider Preview build and connected with the MSA you used to register, you will receive the Windows 10 final release build. Once you have successfully installed this build, you will also be able to clean install on that PC from final media if you want to start over fresh. It’s important to note that only people running Genuine Windows 7 or Windows 8.1 can upgrade to Windows 10 as part of the free upgrade offer.

 

 

Διαβάστε καλά τι λέει στην τελευταία πρόταση. Είναι η 3η παράγραφος στην original πηγή που αναφέρεται στο αρχικό ποστ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...