Προς το περιεχόμενο

Απορίες σύνδεσης Xbox One με τηλεόραση


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Shogo είπε

Όταν το βάζω στο Auto-Detect στο video fidelity η αναλυση πεφτει στα ελεεινα χαμηλα και μενει εκει τις εχω δοκιμασει και εκει ολες τις ρυθμισεις αδελφέ τιποτα 

IMG_20200113_000308.jpg

Οverrides δοκιμασες auto? Δοκιμασε auto και πηγαινε πισω να δεις αν κλικαρετε το 4κ

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Οverrides δοκιμασες auto?

ναι αυτό εννοω auto detect στο overrides, αν μπορεις να ερθεις να το δεις και συ ρε φιλε θα σε πληρωσω κανονικα σου λεω εχω τρελαθει εδω περα δεν γινεται ολοκαινουρια τηλεοραση του 2019 να κανει αυτο το πραμα XD

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shogo είπε

ναι αυτό εννοω auto detect στο overrides

Για να σου βγαλει 4κ πρεπει να ειναι στο auto detect.διαφορετικα δεν βγαζει.βαλτο auto detect και πηγαινε μια πισω και δες τις ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Για να σου βγαλει 4κ πρεπει να ειναι στο auto detect.διαφορετικα δεν βγαζει.βαλτο auto detect και πηγαινε μια πισω και δες τις ρυθμισεις

εβαλα auto detect πηγα πισω και ανεβαζω screenshots να δεις τι λεει, η αναλυση δεν αλλαζει απο 640x480 και η εικονα ειναι blurry

IMG_20200113_001318.jpg

IMG_20200113_001335.jpg

IMG_20200113_001345.jpg στο advanced video modes ολα τα υπολοιπα ειναι χλομα εκτος απτο τελευταιο που μπορω να το επιλεξω

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eκανες reset το xbox?

ναι το εκανα ολα τα δοκίμασα τιποτα bro δεν υπαρχει αυτο το πραμα θα παω στο τρελαδικο XD

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τετια αναλυση μ βγαζει και μενα.κλικαρε το allow 4k kai hdr 10και θα βγαλει 2160

Δεν επιλεγεται;

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δες λίγο στο 3:30

https://youtu.be/4Tg20hktnvQ

αυτα τα εκανα ολα φίλε μου τιποτα και παλι

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Τετια αναλυση μ βγαζει και μενα.κλικαρε το allow 4k kai hdr 10και θα βγαλει 2160

δεν μπορω να το κλικάρω είναι χλομα ολα εκτος απτο Allow YCC 4:2:2 μονο αυτο μπορω να ενεργοποιησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι καποιος ειδικος και μπορει να ερθει σπιτι μου να τον πληρωσω θα το εκτιμουσα αυτο το πραμα δεν κουβαλιετε να το παω πισω στην εταιρια αν εχει δηλαδη προβλημα η τηλεοραση,θελω να την αποφυγω την διαδικασια αν ειναι κατι απλο,ασχολουμαι με την τεχνολογια 20 χρονια και αυτο μου φαινεται απιστευτα περιεργο που δεν μπορω να το λυσω

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Το pc σου ειναι μακρια απο την tv?

Εχεις laptop?

οχι σταθερο εχω τουμπανο το εχω συνδεσει και λειτουργει αψογα με αναλυση 2160 και τα ρεστα,μονο με το xbox εχω θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aρα δεν ειναι προβλημα της τηλεορασης.

Εφοσον τα windows παιρνουν σημα 4k απο την tv και εχεις αναλυση 4k στα 60hz τοτε το προβλημα το εχει η κονσολα.

Εφοσον εχεις κανει reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις οπως ειπες η κονσολα εχει θεμα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...