Προς το περιεχόμενο

Απορίες σύνδεσης Xbox One με τηλεόραση


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην δικη μου τελικα μας εδωσε 4k σημα,μετα απο hard reset.

Αν και στην αρχη μας εκανε τα ιδια κολπα μετα το reset εστρωσε.

Οταν πηγε σπιτι και δοκιμασε ξανα στην δικη του με τις ιδιες ρυθμισεις και ξανα reset παλι το ιδιο θεμα ειχε..

Mαλλον το firmware της tv ειναι το προβλημα,αφου στα windows μπορει να επιλεξει 4k αναλυση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για μπλεξιμο.ουτε η tv εχει προβλημα ουτε το xbox. Καπου τα χαλανε μεταξυ τους.θα προτεινα να κλεισεις οτι παραμπατσαλα εχει η tv.οτι και να κλεισεις πρεπει να βγαλει 4κ σημα.το βαρυ φορτιο ειναι στα 4κ 60 hz και το βαρυτερο 4κ 60hz hdr. Οτι και να κλεισεις πρεπει να βγαλει 4κ 30hz τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το support της LG τηλ και τους εξηγησα τι γινεται και μου ειπαν θα το ψαξουν να δουν τι φταιει.

Περιμενω να με παρουν πισω καποια στιγμη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Στην δικη μου τελικα μας εδωσε 4k σημα,μετα απο hard reset.

Αν και στην αρχη μας εκανε τα ιδια κολπα μετα το reset εστρωσε.

Οταν πηγε σπιτι και δοκιμασε ξανα στην δικη του με τις ιδιες ρυθμισεις και ξανα reset παλι το ιδιο θεμα ειχε..

Mαλλον το firmware της tv ειναι το προβλημα,αφου στα windows μπορει να επιλεξει 4k αναλυση.

Εκτος και εχει καποιο μικροπροβλημα το xbox που στην δικη σου το ξεπερναει η ειναι οριακο..αλλα στην δικη του tv δεν το δεχεται.πονηριαζομαι γιατι λες μετα απο hard reset πιασατε σημα στην δικη σου.θα πρεπε να δειξει απευθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λιγο που ειδα στο νετ δεν ειδα κανενα παροπονο σε 9000sm με one x για 4κ αναλυση

Θα πρεπει να κατεβασει παλι το firmware σε usb απο το site τους και να το περασει.ισως φτιαξει αν εχει παρει κανα σφαλμα στην εγκατασταση

Αν ξαναπερασεις το τελευταιο firmware ξανα με usb υπαρχει μεγαλη περιπτωση να φτιαξει.δεν πιστευω οτι υπαρχει tv εκει εξω σημερα που δεν συντονιζει 4κ με την κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο site εχουν μονο το τελευταιο firmware απο οτι ειδα το οποιο ειναι κιολας το G-sync compatible.

https://www.lg.com/gr/support/support-product/lg-75SM9000

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αυτή την έκδοση εχω μέσα από το update που έγινε σήμερα στην τηλεόραση...κατά 99% μάλλον πρέπει να σταλεί για έλεγχο

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Shogo είπε

Παιδιά αυτή την έκδοση εχω μέσα από το update που έγινε σήμερα στην τηλεόραση...κατά 99% μάλλον πρέπει να σταλεί για έλεγχο

Κλεισε μια οτι παραμπατσαλα εχει η tv και ξαναδοκιμασε uhd color και ολα τα features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Κλεισε μια οτι παραμπατσαλα εχει η tv και ξαναδοκιμασε uhd color και ολα τα features.

Bro μου τα έχω κάνει όλα ένα τρισεκατομμύριο φορές τι νόημα έχει αν τα ξανά κάνω,και εξάλλου η τηλεόραση θέλω να λειτουργεί εξαρχεις όπως θα έπρεπε να δουλεύει και όχι με work arounds και ψάχνω όλη μέρα αφού έκλεισα το ένα και άνοιξα το άλλο και δεν δούλεψε και και και ,σαν τελευταία λύση θα φέρει ο Optimus το PS4 pro να το δοκιμάσουμε και αυτό και αν έχει το ίδιο πρόβλημα έφυγε για επισκευή,Αντρέα ευχαριστώ που πήρες τηλέφωνο στην LG 😀

Επεξ/σία από Shogo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Shogo είπε

Bro μου τα έχω κάνει όλα ένα τρισεκατομμύριο φορές το νόημα έχει αν το ξανά κάνω,και εξάλλου η τηλεόραση θέλω να λειτουργεί εξαρχεις όπως θα έπρεπε να δουλεύει και όχι με work arounds και ψάχνω όλη μέρα αφού έκλεισα το ένα και άνοιξα το άλλο και δεν δούλεψε και και και ,σαν τελευταία λύση θα φέρει ο Optimus το PS4 pro να το δοκιμάσουμε και αυτό και αν έχει το ίδιο πρόβλημα έφυγε για επισκευή,Αντρέα ευχαριστώ που πήρες τηλέφωνο στην LG 😀

Αυτο ηθελα τωρα να σου πω.να δοκιμασεις και μια αλλη κονσολα στην tv.μην επαναπαυεσαι οτι το one x δεν εχει προβλημα.δεν θα επρεπε να θελει hard reset στην tv του prime για να βγαλει 4κ. Μπορει να εχει καποιο προβληματακι που στην δικη σου tv να μην δεχεται να φτιαχτει με hard reset.να θελει εντελως καθαρο σημα για να δειξει

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Αυτο ηθελα τωρα να σου πω.να δοκιμασεις και μια αλλη κονσολα στην tv.μην επαναπαυεσαι οτι το one x δεν εχει προβλημα.δεν θα επρεπε να θελει hard reset στην tv του prime για να βγαλει 4κ.

Ναι έχεις δίκιο θα το κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...