Προς το περιεχόμενο

Προιοντα ηχου Bluedio σε προσφορα στο Aliexpress


arisg90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι η αποστολή με το γερμανικό ταχυδρομείο δεν είναι καθόλου γρήγορη, σε σχέση με την απόσταση. Δεν αποκλείονται οι τρεις εβδομάδες αναμονής.

 

Αυτό είναι αλήθεια, γι'αυτό μου πέρασε από το μυαλό να βάλω αποστολή από Αγγλία, αλλά τελικά δεν το έκανα...

Στην παραγγελία βγάζει

" Estimated Delivery Time:2-5 Days

Processing Time:6 Days"

 

δηλαδή μέχρι έξι μέρες για να το στείλουν και έρχεται σε 2 έως 5 μέρες,

λίγο παράξενο ακούγεται με τι το στέλνουν με courier; Δεν το πιστεύω...

Θα δούμε πότε θα έρθει και με τι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

δηλαδή μέχρι έξι μέρες για να το στείλουν και έρχεται σε 2 έως 5 μέρες,

λίγο παράξενο ακούγεται με τι το στέλνουν με courier; Δεν το πιστεύω...

Θα δούμε πότε θα έρθει και με τι...

Η συνηθισμενη οικονομικη αποστολη απο Γερμανια ειναι με Deutsche Post DHL και ειναι οδικως (φορτηγο). Υπολογιζεις 7-10 μερες απο τη στιγμη που θα σταλει. Αν στελνουν οντως απο Γερμανια βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παλια που ψωνιζα από αμαζον, ο,τι εφευγε με Deutsche post DHL (από Γερμανια - τα γερμανικα κρατικα ταχυδρομεία είναι, μην σας μπερδευει το "DHL") εκανε 8-12 και σε αρκετες περιπτωσεις μεχρι και 18 μερες.


Παιδιά έχω μια ερώτηση μονο, γιατί είναι προσφορά αυτά? :P

 

3 διαφορετικά αντικείμενα είδα και όλα είναι πιο ακριβά σε σχέση πχ με το Gearbest.. Κάνω κάτι λάθος και δεν μπαίνει η έκπτωση;

 

 

Εγω παντως απο τα 2 που εχουν δωθει στα πρωτα ποστς, το ένα δεν το εχει καθολου το μαγαζι που λες, το άλλο αντι για 22 δολαρια που εχει στου θεματος, στο μαγαζι που λες εχει 29 δολαρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απο τα 2 που εχουν δωθει στα πρωτα ποστς, το ένα δεν το εχει καθολου το μαγαζι που λες, το άλλο αντι για 22 δολαρια που εχει στου θεματος, στο μαγαζι που λες εχει 29 δολαρια.

 

Τάχα έχει έκπτωση σε όλα τα προιόντα της, προφανώς δεν σχολίασα αυτά που έδειξαν τα παιδιά αλλά αυτά που με ενδιέφεραν :P

πχ:

1)http://www.gearbest.com/earphones/pp_117192.html11.46$ vs 12.97$ της "προσφοράς"

2)http://www.aliexpress.com/store/product/Bluedio-R-Legend-Version-Bluetooth-Headphones-Supports-NFC-Bluetooth4-0-Deep-bass-wireless-Headphones-over-the/1405349_2017658668.html?spm=5261.7739492.1998564822.1.osMfNd82.72 vs 80.99$ της προσφοράς (προφανώς αν ήταν σε προσφορά θα είχε κάτι καλύτερο από 2$ διαφορά)

 

Αν το ψάξεις στα περισσότερα έχουν ίδια τιμή (σε αυτά που έχουν κοινά) με -+1με2$

Σε άλλα καταστήματα υπάρχουν και πιο φθηνά κάποια ( αν θέλετε σας τα αναφέρω αναλυτικά )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι πολύ μικρή η διαφορά, αλλά το ένα σε ευρώ και το άλλο σε δολάρια, να συνυπολογίζετε ότι θα υπάρχει και επιβάρυνση 2% περίπου για το συνάλλαγμα...

...και δυστυχώς η τελική τιμή που θα πληρώσει κανείς θα φανεί όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή κι εμφανιστεί η κίνηση κεφαλαίων στον λογαριασμό, ανάλογα με τις ισοτιμίες εκείνης της ημέρας.

...αντίθετα, στο Aliexpress όταν εμφανίζεται τιμή σε ευρώ, είναι και η τελική τιμή αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν χρειαζεται να αναφέρεις αυτά που ΔΕΝ είναι προσφορα, απλα ο TS επρεπε να ανεφερει αυτά που ΕΙΝΑΙ προσφορα.

 

Τι να κανουμε, εγω τα λεω εγω τ'ακουω. http://www.insomnia.gr/topic/492600-οδηγιες-τι-προσεχουμε-οταν-ανοιγουμε-νεο-θεμαπ/ (3)

 

Μαλιστα αρχικα διεγραψα το θεμα οταν το ειδα χθες στις 20:12, αλλα επειδή ψαχνοντας ειδα ότι εχει 2-3 πραγματα που είναι πραγματι προσφορα, αφαιρεσα το referral link και το επανεφερα στις 20:15.

 

Εσυ όμως ενώ ειχαν αναφερθεί 3 συγκεκριμενα προιοντα από συμφορουμιτες και κανενα άλλο, εγραψες :

 

 


Παιδιά έχω μια ερώτηση μονο, γιατί είναι προσφορά αυτά? :P
 
3 διαφορετικά αντικείμενα είδα και όλα είναι πιο ακριβά σε σχέση πχ με το Gearbest.. Κάνω κάτι λάθος και δεν μπαίνει η έκπτωση;

 

σαν να μιλουσες για εκεινα που μιλουσαν και σαν να τα βρηκες αλλου φτηνοτερα. Κατι που ηταν παραπλανητικο και λαθος, αφου όπως λες τωρα μιλουσες για ΑΛΛΑ πραγματα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σαν να μιλουσες για εκεινα που μιλουσαν και σαν να τα βρηκες αλλου φτηνοτερα. Κατι που ηταν παραπλανητικο και λαθος, αφου όπως λες τωρα μιλουσες για ΑΛΛΑ πραγματα. ;)

Βασικά δεν είδα καν αυτά που έβαλαν τα παιδιά καθώς δεν με ενδιέφεραν. Απλά έκατσα στο γεγονός ότι είχε 20% έκπτωση παντού κάτι που δεν ισχύει προφανώς.

 

Καλύτερα να μπουν τα 2-3 που έχουν όντως έκπτωση στο πρώτο ποστ αλλιώς νομίζω είναι παραπλανητικός ο τίτλος ότι παντού υπάρχει έκπτωση στα προιόντα Bluedio. Στο λέω γιατί έψαχνα να αγοράσω κάτι  που με ενδιέφερε χωρίς λόγο καθώς δεν υπήρχε παντού έκπτωση.  Και όπως λέμε σε άλλα ποστ "Προσφορών" τσάμπα επισκεψιμότητα και κλικ στα site κάνουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλύτερα να μπουν τα 2-3 που έχουν όντως έκπτωση στο πρώτο ποστ αλλιώς νομίζω είναι παραπλανητικός ο τίτλος ότι παντού υπάρχει έκπτωση στα προιόντα Bluedio.

 

Δεν λεει ο τιτλος κατι τετοιο. Δεν λεει σε όλα. Από εκει και περα, ο καθενας που θελει να βοηθησει, μπορει να απαντα σε οποια ανακριβεια υπαρχει σε οποιοδήποτε τοπικ, όχι μπερδευοντας περισσοτερο, αλλα ξεκαθαρίζοντας στους πολλους αυτά που δεν φαινονται. ;)

 

Όπως ειπα και πριν

 

Ας περιμενουμε να διορθωσει o TS την ανακριβεια περι 20% και να γινει πιο συγκεκριμενος, αλλιως αν δω και δεν το κανει, θα επέμβω ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεει ο τιτλος κατι τετοιο.

Οκ το γράφει στο πρώτο ποστ για το 20%.  Προσωπικά δεν κατάλαβα ότι δεν είναι παντού :P

 

Από εκει και περα, ο καθενας που θελει να βοηθησει, μπορει να απαντα σε οποια ανακριβεια υπαρχει σε οποιοδήποτε τοπικ, όχι μπερδευοντας περισσοτερο, αλλα ξεκαθαρίζοντας στους πολλους αυτά που δεν φαινονται. ;)

Συμφωνώ, αν έβρισκα κάτι ενδιαφέρων για μένα θα το έκανα ποστ για να βοηθήσω τους άλλους αυτό είναι σίγουρο.

Αν κάποιος βρεί κάτι άλλο ενδιαφέρον ας το κάνει ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνηθισμενη οικονομικη αποστολη απο Γερμανια ειναι με Deutsche Post DHL και ειναι οδικως (φορτηγο). Υπολογιζεις 7-10 μερες απο τη στιγμη που θα σταλει. Αν στελνουν οντως απο Γερμανια βεβαια.

 

Έγινε η έκπληξη τελικά...

Η παραγγελία διεκπεραιώνεται από το amazon.de (στο οποίο η τιμές για τα αντίστοιχα προϊόντα είναι πολύ υψηλότερες),

στάλθηκε με μια "υπηρεσία" της amazon που βλέπει το tracking number στην σελίδα www.swiship.de και μιλάει για παράδοση στις 3/7/2015 άντε να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω το mw600 και το χρησιμοποιώ και για τρέξιμο και για το μηχανάκι και παντού (μουσική+ομιλία), επειδή είδα καλές τιμές και καλές κριτικές, πήρα ένα Q5 για να δω αν βολεύει για τρέξιμο και ένα i6 (ίδια φάση με το mw600).

Από Γερμανία έβαλα.  Όταν με το καλό έρθουν, θα προσπαθήσω να κάνω κανά review.

Σήμερα ο πωλητής από aliexpress τα έστειλε λέει

και το tracking number το βλέπω από μια υπηρεσία i-parcel της ups.

Βλέπουμε τώρα, θα ενημέρωσω όταν έχω εξέλιξη.

Έχει λάβει κάποιος που έχει παραγγείλει να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που θα ρωταγα και γω.Αγορα απο 25/06,πηρα tracking μετα απο 3 μερες και σημερα φαινεται να εχει παραληφθει το αντικειμενο (i6) απο την μεταφορικη.Παροτι ειχα επιλεξει Γερμανια,ερχεται απο Αγγλια.

Μπορεις να το παρακολουθεις εδω

https://www.i-parcel.com/en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που θα ρωταγα και γω.Αγορα απο 25/06,πηρα tracking μετα απο 3 μερες και σημερα φαινεται να εχει παραληφθει το αντικειμενο (i6) απο την μεταφορικη.Παροτι ειχα επιλεξει Γερμανια,ερχεται απο Αγγλια.

Μπορεις να το παρακολουθεις εδω

https://www.i-parcel.com/en/

Μια απο τα ίδια:

post-228004-0-02124300-1435938836_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...