Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω καταληξει σε

2x https://www.skroutz.gr/s/6233928/Dell-UltraSharp-U2515H.html

ή

1x https://www.skroutz.gr/s/7283401/Samsung-U28E590D.html

 

Ειναι για developing Και casual gaming, τι προτεινετε?

Γτ επιλεγεις να πας σε 2 25αρες και οχι σε μια 34αρα 4Κ? Θα γλιτωσεις εξτρα καλωδια, θα εχεις εργονομια, θα γλιτωσεις και απο τα ενοχλητικα μπεζελς των πολαπλων οθονων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

 

 

οποια και να αποφασίσεις να πάρεις σκέψου το after sales- support ποσο καλο θα είναι
 
τις LG είναι φανταστικό
 
zero dead pixels <27inch

 

Thanks for your reply, 

 

Τελικά βρήκα στο μειλ μου την προσφορά από e-shop για την DELL ULTRASHARP U2515H στα 299Ε (3 χρόνια εγγύηση) και αφού την είδα και live την παράγγειλα...λίγο over-budget, αλλά δεν αλλάζω οθόνη και κάθε 2 χρόνια..και πιστεύω αξίζει.

 

έριξα και μια ματιά στις LG αλλά στα μάτια μου τα χρώματα της DELL  μου φάνηκαν καλύτερα..(μπορεί όμως να έφταιγε και η θέση που ήταν / λίγο χαμηλά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks for your reply, 

 

Τελικά βρήκα στο μειλ μου την προσφορά από e-shop για την DELL ULTRASHARP U2515H στα 299Ε (3 χρόνια εγγύηση) και αφού την είδα και live την παράγγειλα...λίγο over-budget, αλλά δεν αλλάζω οθόνη και κάθε 2 χρόνια..και πιστεύω αξίζει.

 

έριξα και μια ματιά στις LG αλλά στα μάτια μου τα χρώματα της DELL  μου φάνηκαν καλύτερα..(μπορεί όμως να έφταιγε και η θέση που ήταν / λίγο χαμηλά)

 

 

Που την ειδες live? Ψαχνω απεγωνσμενα μαγαζι με μεαγλη εκθεση σε οθνοες αλλα δεν εχω βρει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο πολυυυυυυυυυυ ψαξιμο για monitor  ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2. LG 24MP58VQ-P και 23MP68VQ-P. Ποια προτεινετε απο τις 2? εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα αυτες μεταξυ τους? στην αρχη ελεγα για samsung S24F350 series αλλα δεν εβρισκα πολλα review και βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιμουν LG φανταζομαι λογο οτι οι samsung εχουν πολυ PLS glow

Επεξ/σία από vaggos_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που την ειδες live? Ψαχνω απεγωνσμενα μαγαζι με μεαγλη εκθεση σε οθνοες αλλα δεν εχω βρει κατι.

Βασικα, τυχερός μαλλον ήμουν, στο Πλαίσιο Πειραιά την έχει. 2 DELL είχε όλες κ όλες αυτή και μια 27αρα, αλλά απο LG και Samsung είχε ποικιλία στον τοίχο όπως βγαίνεις απο το ασανσέρ του 3ου αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολυυυυυυυυυυ ψαξιμο για monitor  ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2. LG 24MP58VQ-P και 23MP68VQ-P. Ποια προτεινετε απο τις 2? εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα αυτες μεταξυ τους? στην αρχη ελεγα για samsung S24F350 series αλλα δεν εβρισκα πολλα review και βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιμουν LG φανταζομαι λογο οτι οι samsung εχουν πολυ PLS glow

 

Αυτές ακριβώς έτυχε να κοιτάξω σήμερα! Μάλιστα στο αγγλικό άμαζον έχουν ακριβώς την ίδια τιμή (135€). Νομίζω η κύρια διαφορά είναι ότι η 23άρα έχει freesync support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η 24αρα εχει freesync. η 23αρα μου φαινεται ειναι λιγο πιο καινουργιο μοντελο. σκεφτομαι την 24αρα λογο οτι ειναι +1 ιντσα. θα μου πεις μικρη διαφορα αλλα γι'αυτο ρωταω πια ειναι πιο καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Budget 100-150 ίντες από 20-22

Χρήση διαβασμα, browsing σαν εξωτερικη σε ενα netbook (12'' vaio 4ετιας) σε γραφείο με πολύ οπίσθιο φυσικό φωτισμό παράθυρο απο πίσω 

Μετά απο παροτρύνση δικια σας πήρα για εμενα μια 23 lg mp68 και εμεινα ικανοποιημενος αλλα για αυτην μιας και παει στην γυναικα μου δεν θέλει widescreen.

Τα φωτα σας παρακαλώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα, 

 

Επειδή την βγάζει δεν την βγάζει καμια εβδομάδα ακόμα η οθόνη μου, (Samsung Syncmaster T220 / πρόβλημα με κολλημένο Brightness), ψάχνω για μια γύρω στα 200-250Eur.

 

Το σύστημά μου παλιό, με σκοπό αναβάθμισης μέσα στο 2017, γι'αυτό θα ήθελα κάτι λίγο καλύτερο..

 

Διαβάζοντας λίγο το forum, είμαι προς την HP 24es ή 27es.

 

Είναι ΟΚ και για λίγο gaming και γενικής χρήσης; 

 

Κάποια άλλη πρόταση;

 

Ευχαριστώ!

 

Χαιρεται.

 

Πλεον εχω ενδιασμους για το κατα ποσο η 24es εχει το ιδιαιτερο glossy coating της 27es, οποτε και δεν την προτεινω αν δεν σιγουρευτω για το τελευταιο. Η 27es παντως παραμενει πολυ καλη επιλογη.

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω για 2ο Monitor (θα το βάλω σαν main μάλλον).

Σύστημα: amd r9 390, i5 3450, 16 ram (δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι παραπάνω)

Budget: 100-200.

 

Το πρώτο monitor ειναι 23" άρα πάμε κοντά εκεί 23-24 (δεν θα ειναι ακριβώς στην ίδια ευθεία αλλα λίγο πιο πάνω με wall mount λόγω διακόπτη για φώς και έλλειψης χώρου, επομένως έχει περιθώριο 2-3" να ανέβει η οθόνη ωστε να είναι ίδιο ύψος).

 

Σκεφτόμουν για freesync, έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να συνδυάσω freesync με non-freesync monitors? Δέν είναι ιδιαίτερα ξεκάθαρο με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google.

 

Αν γίνεται τότε πάμε freesync και απο εξωτερικό για το budget με παραγγελία black friday/cyber monday.

 

Κοίταγα αυτήν : AOC G2460VQ6

 

Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα. Δεν υπαρχει λογος να πας σε αυτη την AOC απο τη στιγμη που αγοραζεις πολυ καλη IPS 75Hz με Freesync, την LG 23mp68vq.

Παιδια εχω καταληξει σε

 

2x https://www.skroutz.gr/s/6233928/Dell-UltraSharp-U2515H.html

ή

1x https://www.skroutz.gr/s/7283401/Samsung-U28E590D.html

 

Ειναι για developing Και casual gaming, τι προτεινετε?

 

Σαφψς και οχι την Samsung, ειναι TN οποτε και θα εχει χαλια εικονα. Η Dell ειναι η καθαρα καλυτερη επιλογη.

 

Για development η 4Κ αναλυση ειναι και πολυ μεγαλη για μεγεθη κατω των 32".

Μετα απο πολυυυυυυυυυυ ψαξιμο για monitor  ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2. LG 24MP58VQ-P και 23MP68VQ-P. Ποια προτεινετε απο τις 2? εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα αυτες μεταξυ τους? στην αρχη ελεγα για samsung S24F350 series αλλα δεν εβρισκα πολλα review και βλεπω οτι οι περισσοτεροι προτιμουν LG φανταζομαι λογο οτι οι samsung εχουν πολυ PLS glow

 

Μια απο τα ιδια θα ειναι οι 23" με 24". Πιο πιθανο οι samsung να εχουν πιο πολυ glow, ναι. Απο τη στιγμη που δεν εχουμε και review τους και δεν φτανουν τα 75Hz απο μονες τους, oι LG ειναι οι ασφαλεστερες επιλογες.

ΕDIT: Διαβασα 24p68vq. H 23mp68vq εχει freesync που δεν εχει η 58VQ, και μαλλον εχει και καλυτερο panel με μεγαλυτερη καλυψη του sRGB. Ειναι καλυτερη οθονη συνολικα.

Καλησπερα,φιλος θελει οθονη 23-24 ιντσες με ενσωματωμενα ηχεια για υπολογιστη γραφειου,budget εως 150 ευρω.Καποια προταση;

 

Μη βαζετε ως κριτηριο τα ηχεια, ειναι παντα χαλια και το φθηνοτερο σετακι 2.0 θα βγαζει καλυτερο ηχο.

 

Μεχρι τα ~150 ευρω η LG 23mp68vq ειναι η καλυτερη λυση. 

Budget 100-150 ίντες από 20-22

Χρήση διαβασμα, browsing σαν εξωτερικη σε ενα netbook (12'' vaio 4ετιας) σε γραφείο με πολύ οπίσθιο φυσικό φωτισμό παράθυρο απο πίσω 

Μετά απο παροτρύνση δικια σας πήρα για εμενα μια 23 lg mp68 και εμεινα ικανοποιημενος αλλα για αυτην μιας και παει στην γυναικα μου δεν θέλει widescreen.

Τα φωτα σας παρακαλώ 

Ολες πλεον ειναι widescreen, δλδ 16:9. 4:3 δε θα βρεις πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ολες ειναι τόσο "πλατιές" οσο η lg πια(ultra wide νομιζα οτι ειναι η δικη μου και οι άλλες ειναι λιγο πιο τετραγωνισμενες)? Τελοσπαντων προτάσεις κατα προτιμηση απο eshop μιας και βολευει(τιμολογια κτλ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...