Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ultrasharp u2515h ποια η γνωμη σου; Αξιζει να ανεβω τοσο σε budget; ips ειναι ετσι;

Φιλε gregory83 εχεις προσωπικη εμπειρια; επειδη λες οτι αξιζει...

Πολύ καλη οθόνη αλλά θέλει δυνατή gpu για gaming, ιδανικά μια 1070 η αντίστοιχη.

Καλησπέρα στην ομάδα το συστημα μου αποτελείται απο i5 6600k και rx480 4gb

Θα ήθελα να αγοράσω οθόνη αλλά μονο από τον κωτσοβολο και ενα budget μέχρι και τα 250 βαριά βαριά 300 αν αξίζει τόσο πολυ ,το συστημα γενικά είναι για gaming και ταινίες (θα προτιμούσα απο 24 και πανω και αν γίνεται και φτανει το budget για κάτι καλό ultrawide)

Ευχαριστώ

Η LG 23mp68vq είναι η στάνταρ επιλογή. Η LG 29um68 είναι καλή και με freesync, αλλά μου κάνει εντύπωση η χαμηλή τιμή της στο κατάστημα που αναφέρεται πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ καλη οθόνη αλλά θέλει δυνατή gpu για gaming, ιδανικά μια 1070 η αντίστοιχη.

 

Με την 1060 6gb που θα εχω δεν θα μπορω να παιξω σε μεγαλυτερες αναλυσεις δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω 4κ

 

Και πως σου φαινεται; ειδα τα βιντεο σου και δειχνει να πηγαινει αρκετα καλα δεν κολλαει καπου.. Για την οθονη που ειπα τη γνωμη εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 1060 6gb που θα εχω δεν θα μπορω να παιξω σε μεγαλυτερες αναλυσεις δηλαδη;

Έχω 1060 σε 1440p. Φυσικά και θα παίζεις αλλά με το ανάλογο κόστος σε fps, settings κλπ. Μπορείς βέβαια να ρίχνεις την ανάλυση σε 1080p (εντός του παιχνιδιού--δηλαδή θα είναι σαν να έπαιζες σε 1080p οθόνη) κρατώντας σταθερές τις υπόλοιπες ρυθμίσεις. Γενικά, υπολόγισε ένα 33% κάτω απο τα fps που θα έπιανες σε ένα τυπικό 1080p monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 1060 6gb που θα εχω δεν θα μπορω να παιξω σε μεγαλυτερες αναλυσεις δηλαδη;

Όπως ειπώθηκε, δεν ειναι κατάλληλη για μεγαλύτερες αναλύσεις. Άντε μέχρι και 1080p ultrawide. Μετά θα έχεις πολύ χαμηλα fps με καλά γραφικά στα καινούργια απαιτητικα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω και GTA 5 όλα στο high κ FIFA 17 όλα

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Ms0wAh5TFg&feature=youtu.be

 

 

εάν θέλεις 100fps όχι με την 1060 δεν θα τα φτάσεις
 
ότι παιχνίδια θέλετε να δοκιμάσω πριν αγοράσετε την 1060 + 4k μου λέτε στο youtube
Επεξ/σία από KINGLUCAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Σχετικα για μια αμεση αγορα οθονης θα ηθελα να παρω 1-2 γνωμες πριν προχωρησω σε αγορα.

 

Εδω και 5-6 χρονια ειμαι με μια Philips 227Elh ( http://www.philips.co.uk/c-p/227E3LHSU_00/e-line-21.5-inch-54.6-cm/specifications )

Ευχαριστημενος που κρατησε τοσα χρονια και μαλιστα δεν εβγαλε κανενα προβλημα και ειμαι ετοιμος να την πουλησω και συντομα.

 

Το τι ψαχνω τωρα... Παιζω παιχνιδια, βλεπω ταινιες. Δεν εχω μεγαλο budget, μεχρι 150ευρω.

Δεν θα ηθελα να ειναι μικροτερη απο 24''. Θελω HDMI, το freesync που βλεπω οτι προτεινετε μια LG τον τελευταιο καιρο δεν με ενδιαφερει ειμαι κατοχος nvidia.

 

Απο οσο εχω ψαξει ωραιες λυσεις και καλα value for money εχει η Asus και η BenQ αλλα φυσικα ειμαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις.

 

Budget στα 150 ευρω, 24-25'', 1080p, HDMI.

 

Eυχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skidrow

Εχεις ενα ωραιο τουμπανακι που δεν του ταιριαζει ενα μονιτορ των 150 ευρω. Θα σου ελεγα να μασεις ακομα καποια χρηματα και να πας σε κατι αξιολογο. Αν παρολα αυτα θες να παρεις μ αυτα τα χρηματα, δες μια ips, δεν εχουν και μεγαλη διαφορα.

 

Μπορω παντως να σου προτινω αυτη 25UM58 ειναι γυρω στα 180 ευρω, αλλα δες τωρα με τη black friday αν θα κατεβει στο budget σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Σχετικα για μια αμεση αγορα οθονης θα ηθελα να παρω 1-2 γνωμες πριν προχωρησω σε αγορα.

 

Εδω και 5-6 χρονια ειμαι με μια Philips 227Elh ( http://www.philips.co.uk/c-p/227E3LHSU_00/e-line-21.5-inch-54.6-cm/specifications )

Ευχαριστημενος που κρατησε τοσα χρονια και μαλιστα δεν εβγαλε κανενα προβλημα και ειμαι ετοιμος να την πουλησω και συντομα.

 

Το τι ψαχνω τωρα... Παιζω παιχνιδια, βλεπω ταινιες. Δεν εχω μεγαλο budget, μεχρι 150ευρω.

Δεν θα ηθελα να ειναι μικροτερη απο 24''. Θελω HDMI, το freesync που βλεπω οτι προτεινετε μια LG τον τελευταιο καιρο δεν με ενδιαφερει ειμαι κατοχος nvidia.

 

Απο οσο εχω ψαξει ωραιες λυσεις και καλα value for money εχει η Asus και η BenQ αλλα φυσικα ειμαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις.

 

Budget στα 150 ευρω, 24-25'', 1080p, HDMI.

 

Eυχαριστω για τον χρονο σας.

 

Καλησπερα. Οπως εχει ηδη ειπωθει, μεχρι τα 150 ευρω η LG 23MP68VQ ειναι η καλυτερη λυση. Η Asus και BenQ το αντιθετο, δεν εχουν καλες ή ανταγωνιστικες προτασεις σε αυτο το price range. Η πρωτη εχει υποδεεστερες IPS και καποιες φορες υπερκοστολογημενες, η δευτερη υπερκοστολογημενες TN που δεν ξεχωριζουν καπου.

 

23" με 24" εχουν ελαχιστη διαφορα, αναξια λογου, εκτος και αν θελεις να κανεις multi-monitor setup. Καμια φορα καποιο καταστημα φερνει την 24mp68vq παντως.

 

Aν αποφασισεις να αγορασεις ακριβοτερη μπορεις να δεις και την ultrawide LG 29UM58, ή την HP 27es με σχεδον glossy coating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...