Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η acer z271 έχει 144hz, gsync και VA panel για καλύτερη εικόνα από τις άλλες TN αλλά είναι 1080p.

 

Επειδή θέλω 1440p, αυτές οι 2 που ανάφερα είναι καλές? Dell S2417DG και AOC Agon AG241QG ?

 

Απο αυτές τις 2 πια θα διάλεγες? (Δεδομένο ότι κοστίζουν και οι 2 περίπου 500€) Ή έχεις να προτείνεις κάποια άλλη οθόνη 1440p,144hz, Gsync στα 500€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς,  μία είναι 23 ίντσες wide 1920x1080 η άλλη είναι 25 ultra wide 2560 x 1080..

εννούσα διαφορά ανάμεσα στο μοντέλο 23mp68vq και στο ιδιο με το p στο τέλος :)

Εσύ θα έπαιρνες την ultra wide ή την άλλη αυτήν την περίοδο αν δεν ασχολιόσουν με το gaming;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή θέλω 1440p, αυτές οι 2 που ανάφερα είναι καλές? Dell S2417DG και AOC Agon AG241QG ?

 

Απο αυτές τις 2 πια θα διάλεγες? (Δεδομένο ότι κοστίζουν και οι 2 περίπου 500€) Ή έχεις να προτείνεις κάποια άλλη οθόνη 1440p,144hz, Gsync στα 500€ ?

Δε ξέρω ποια είναι καλύτερη, είναι αδοκιμαστες. Η dell έχει καλύτερη εγγύηση, η 27" dell όμως έχει προβληματικό gamma. Είναι η μοναδική 27" 1440p TN όμως με σχετικά ελαφρύ coating.

 

Δεδομένου ότι οι 24" είναι σχετικά λίγες για 1440p και ότι είναι TN, εγώ θα πέρνα την VA Acer που έχει και καλό review στο tftcentral.

 

Εναλλακτικά η crossover 27100q, 100hz 1440p ips, χωρίς gsync από eBay. Προσοχή στο τελωνείο.

 

Edit: βρήκα reviews, η dell είναι καλύτερη αλλά πολύ καλή είναι και η αντίστοιχη Acer. Θα διαβάσω κι άλλο και θα σου πω.

 

Edit 2. Άκυρο για την Acer. Η AOC έχει βαρύ coating, η dell κακό gamma tracking. Δεν προτείνω καμιά από τις 2.

http://www.tomshardware.com/reviews/dell-s2417dg-24-inch-165hz-g-sync-gaming-monitor,4788-4.html

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag241qx/

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννούσα διαφορά ανάμεσα στο μοντέλο 23mp68vq και στο ιδιο με το p στο τέλος :)

Εσύ θα έπαιρνες την ultra wide ή την άλλη αυτήν την περίοδο αν δεν ασχολιόσουν με το gaming;

 

δεν ξέρω κ εγω το ίδιο δίλλημα εχω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννούσα διαφορά ανάμεσα στο μοντέλο 23mp68vq και στο ιδιο με το p στο τέλος :)

Εσύ θα έπαιρνες την ultra wide ή την άλλη αυτήν την περίοδο αν δεν ασχολιόσουν με το gaming;

Πολύ κοντή η 25" ultrawide. Πάρε την 23".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ την LG 23MP68VQ που βλέπω οτι την προτείνετε όλοι. Σκέφτομαι να την αγοράσω από mediamarkt που εχω ενα κουπόνι και πάει στα 149€.

Πιστεύετε οτι αξίζει να περιμένω μηπως βγει κάποια προσφορά τώρα μεσα στις γιορτές( απλά δεν ξέρω μέχρι πότε θα ισχύει το κουπόνι)

Επίσης βλέπω οτι ειναι η  23MP68VQ.Ποια η διαφορά της από την LG 23MP68VQ-P?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ πάντως θα δώσω την LG 23 mp 68 μου να πάρω ultra wide και πάλι
 
μάλλον κάτι σε 34
 
πιο λίγες inches δεν ξέρω εάν αξίζει 
 
την είχα την 29lg um

 

Πολύ την κράτησες και αυτή :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell p2416d.Την βρήκα μεταχειρισμένη στα 200 ευρώ με εγγύηση.Τι γνώμη έχετε γι'αυτήν την οθόνη(καθαρά για gaming)?Τι να προσέξω στην συγκεκριμένη οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...