Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι θα πηγαινες Mors ?

Στην LG των 160 που προταθηκε παραπανω για vfm η σε καποια απο τις 144 με το budget αυτο ?

Με 250€ budget δεν παιρνεις 144hz monitor που να χτυπιεσε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε τι θα πηγαινες Mors ?

Στην LG των 160 που προταθηκε παραπανω για vfm η σε καποια απο τις 144 με το budget αυτο ?

Εγώ θα πήγαινα σε ips όπως και να έχει, αλλά αν προτιμάς 144hz οι δυο προηγούμενες είναι οι φθηνότερες καλές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΝ 24αρια που δεν ειναι και καλα. Αλλα και παλι ολα τους ειναι πανω απο 250€.

Το πιο φθηνο 273€ με τα μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα mac mini και η καρτα γραφικων ειναι η εξης "intel hd graphics 4000 1536mb", απο ο,τι διαβασα υποστηριζει αναλυση μεχρι 2560 x1440. οποτε θελω μια οθονη σε αυτα τα χαρακτηριστικα και βρηκα την παρακατω, αν υπαρχει κατι αλλο καλυτερο μεχρι 400 ευρω πειτε μου...

να πω οτι εχω τωρα την LG 23mp68 που οπως εχω ξαναπει ειναι μια χαρα, απλα θελω πλεον μεγαλυτερη οθονη σε ιντσες αλλα και αναλυση.

 

https://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HG0AA.001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε κάποιους μήνες θα φτιάξω υπολογιστή απο το 0, πιθανότατα με ryzen + vega, δεν ξέρω αν είναι προτιμότερο να πάω σε 1440p η 4k με budget 450-500 ευρώ για οθόνη. Βέβαια σε κανα δίμηνο αυτά ίσως να έχουν αλλάξει αλλά να πάρω μια ιδέα. Είναι κανα δυο monitor που μου αρέσουν πχ https://www.skroutz.gr/s/8675419/LG-27UD68-W.html 

Προταρχικώς το pc θα είναι για gaming αλλά θα χρησιμοποιηθεί αρκετά και για coding και photo editing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα mac mini και η καρτα γραφικων ειναι η εξης "intel hd graphics 4000 1536mb", απο ο,τι διαβασα υποστηριζει αναλυση μεχρι 2560 x1440. οποτε θελω μια οθονη σε αυτα τα χαρακτηριστικα και βρηκα την παρακατω, αν υπαρχει κατι αλλο καλυτερο μεχρι 400 ευρω πειτε μου...

να πω οτι εχω τωρα την LG 23mp68 που οπως εχω ξαναπει ειναι μια χαρα, απλα θελω πλεον μεγαλυτερη οθονη σε ιντσες αλλα και αναλυση.

 

https://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HG0AA.001

Έχει tn panel δεν αξίζει καλύτερα να δώσεις 50€ παραπάνω για αυτήν  η λιγότερα για αυτήν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτεινετε ενα καλο gaming monitor σε λογικη τιμη συγκεκριμενα απο πλαισιο να παιζει 4K και να κανει τελειο upscaling σε 1080p και αντιστοιχα ενα πολυ καλο full hd gaming monitor, μπορω να διαθεσω 300 ευρω+ 

 Προτεινετε κατι απο 144hz και πανω αν ειναι δυνατον 26 με 28 ιντσες maximum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε κάποιους μήνες θα φτιάξω υπολογιστή απο το 0, πιθανότατα με ryzen + vega, δεν ξέρω αν είναι προτιμότερο να πάω σε 1440p η 4k με budget 450-500 ευρώ για οθόνη. Βέβαια σε κανα δίμηνο αυτά ίσως να έχουν αλλάξει αλλά να πάρω μια ιδέα. Είναι κανα δυο monitor που μου αρέσουν πχ https://www.skroutz.gr/s/8675419/LG-27UD68-W.html

Προταρχικώς το pc θα είναι για gaming αλλά θα χρησιμοποιηθεί αρκετά και για coding και photo editing.

Η οθόνη είναι η καλύτερη 4Κ με freesync. Εναλλακτική η asus mg279q η η Acer xf270hua.

Θελω να μου προτεινετε ενα καλο gaming monitor σε λογικη τιμη συγκεκριμενα απο πλαισιο να παιζει 4K και να κανει τελειο upscaling σε 1080p και αντιστοιχα ενα πολυ καλο full hd gaming monitor, μπορω να διαθεσω 300 ευρω+

Προτεινετε κατι απο 144hz και πανω αν ειναι δυνατον 26 με 28 ιντσες maximum.

LG 27ud68, LG 24gm77, ViewSonic xg2401

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη σας για αυτην εδω?

Ειναι καλη για τη gpu της υπογραφης μου? Ξερω δε ταιριαζει με τα παραπανω κριτηρια του πρωτου post μου αλλα δεν εχω και καμια gpu τερας για να απαιτω τα μεγιστα hz αλλα φυσικα δε θελω να εχω σε καμια περιπτωση screen tearing ειδικα σε fps που παιζω αρκετα, πιστευετε πως θα μεινω ικανοποιημενος απ τη συγκεκριμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη σας για αυτην εδω?

Ειναι καλη για τη gpu της υπογραφης μου? Ξερω δε ταιριαζει με τα παραπανω κριτηρια του πρωτου post μου αλλα δεν εχω και καμια gpu τερας για να απαιτω τα μεγιστα hz αλλα φυσικα δε θελω να εχω σε καμια περιπτωση screen tearing ειδικα σε fps που παιζω αρκετα, πιστευετε πως θα μεινω ικανοποιημενος απ τη συγκεκριμενη?

Καλή είναι, αλλά ως VA έχει έντονο ghosting. Θα πρότεινα τις ips LG 27mp68vq και 27mp68hm με freesync. Και η dell se2717h φαίνεται να είναι εξίσου καλή. Η αλλιώς την LG 29um68.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα προσφατα LG27MP68, απο pixel ειναι οκ, δεν εχει κανενα αλλα το bleed ειναι εντονο στην αριστερη πλευρα,

οκ μονο στο απολυτο μαυρο ειναι εμφανες,

 

 

 

αξιζει να τραβηχτω να τη δωσω πισω ή το blb δε θεωρειται τοσο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...