Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει ιδέα από οθόνες γιαυτό... Και δεν ξέρω αν αξίζει αν θα δω μεγάλη διαφορά στα games που παίζω.. Δηλαδή πες ότι λέμε για 2580*1440 κάπου στα 350_400? Μετά στην επόμενη πες να ανέβουμε και άλλο 500_550 αξίζει,? Αυτήν πχ που έχω από 1080 σε αυτή που πήγα 2580#1080 πιστεύω ήταν τσάμπα λεφτά.. Κατάλαβες?

 

Αν είναι να τη κρατήσεις καιρό πάρε την Asus MG279Q.Ξεκινάει από 560€ από Eu.Για το hardware που έχεις αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν είναι να τη κρατήσεις καιρό πάρε την Asus MG279Q.Ξεκινάει από 560€ από Eu.Για το hardware που έχεις αξίζει.

Αυτή σε σχέση με την LG 27" L 27MB85R-B είναι καλύτερη?το λέω γιατί υποστηρίζει από ότι βλέπω μέχρι 144hz και έχει και IPS Panel.

Είναι για να αγοράσω την LG 27" L 27MB85R-B από alternative.de αλλά βλέποντας την Asus με σκάλωσε με τα specs της και είναι στην ίδια τιμή σχεδόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ξανα στα παιδια.Θα ηθελα μια αποψη μιας και εχετε μεγαλυτερη εμπειρία στο θέμα αυτό.Η αποσταση που θα υπαρχει απο την οθονη ειναι 70-80 ποντους.Ειμαι αναμεσα σε 25UM57-P 25" και  29UM57 29" δεν ρωτάω για θεμα κοστους απλα για την αποσταση τι θα ηταν ιδανικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη.

 

Έχεις παρατηρήσει καθόλου backlight bleeding σε εντελώς μαύρο φόντο και αν ναι πόσο;σε βαθμό να ενοχλείσαι;

Σ' ευχαριστώ :) Αν και το κοίταξα, δεν εχω παρατηρήσει κάτι το άξιο λόγου προς το παρόν. Αν παρατηρήσω, θα σου το πω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για την παρακατω οθονη http://www.skroutz.gr/s/6683011/LG-29UM57-P.html

Η χρησ που κανω ειναι:

Προβολη ταινιων με το popcorn time

Επεξεργασια φωτογραφιων με το lightroom (σε ερασιτεχνικο επιπεδο)

Σερφαρισμα

Ελαχιστο gaming.(Hearthstone)

Τελος μηνα θα εχω τον 7870k και δεν εχω σκοπο συντομα να προσθεσω καρτα γραφικών. 

Θα αξιζε η παραπανω οθονη σαν αγορα? Θα παιζουν οι ταινες full screen η θα εμφανιζονται μαυρες μπαρες στο πλαι? 

Εαν θεωρειτε οτι υπαρχει καλητερη προταση μεχρι τα 350 ευρω να το κοιταξω για να ανεβασω το budget μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να τη κρατήσεις καιρό πάρε την Asus MG279Q.Ξεκινάει από 560€ από Eu.Για το hardware που έχεις αξίζει.

Αξίζει λες 550 για ανάλυση μόνο 2680χ1440p?? Αν δεν δω από κοντά δεν θα καταλάβω ε? Επίσης βλέπω είναι 4s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει λες 550 για ανάλυση μόνο 2680χ1440p?? Αν δεν δω από κοντά δεν θα καταλάβω ε? Επίσης βλέπω είναι 4s

 

Δεν ειναι μονο η αναλυση. Ειναι AHVA 144Hz με Freesync. Δεν υπαρχει ομοια της. Στα 550 ειναι και καλη περιπτωση.

Αυτή σε σχέση με την LG 27" L 27MB85R-B είναι καλύτερη?το λέω γιατί υποστηρίζει από ότι βλέπω μέχρι 144hz και έχει και IPS Panel.

Είναι για να αγοράσω την LG 27" L 27MB85R-B από alternative.de αλλά βλέποντας την Asus με σκάλωσε με τα specs της και είναι στην ίδια τιμή σχεδόν.

 

Ναι η Asus ειναι καλυτερη, συνηθως βεβαια ειναι και αρκετα ακριβοτερη. Στα 550 ειναι καλη περιπτωση ομως.

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η αναλυση. Ειναι AHVA 144Hz με Freesync. Δεν υπαρχει ομοια της. Στα 550 ειναι και καλη περιπτωση.

 

Ναι η Asus ενι καλυτερη, συνηθως βεβαια ειναι και αρκετα ακριβοτερη. Στα 550 ειναι καλη περιπτωση ομως.

Φαντάζομαι εννοείς AH-IPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν την βρεις στα 350€ θέλω 3 για eyefinity :lol:

 

Προς το παρον περιμένω 24άρες AOC ή 27αρα Asus IPS 1440p 144hz g-sync ΜE HDMI. Αυτή ναι θα αξίζει το 700-750άρι.

Eίναι η τυχερή σου μέρα. Στις 13/11 κυκλοφορεί η Asus PG279Q. Καλορίζικη!

όχι AHVA λέγεται το panel, απλά λειτουργεί σαν IPS :P

Χαχαχα, μας τρολάρουν, νόμιζα ΄λόγω ονόματος ότι αναφερόταν σε VA πάνελ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ξανα στα παιδια.Θα ηθελα μια αποψη μιας και εχετε μεγαλυτερη εμπειρία στο θέμα αυτό.Η αποσταση που θα υπαρχει απο την οθονη ειναι 70-80 ποντους.Ειμαι αναμεσα σε 25UM57-P 25" και  29UM57 29" δεν ρωτάω για θεμα κοστους απλα για την αποσταση τι θα ηταν ιδανικότερο.

 

Η 29" ειναι καλυτερη.

Ενδιαφερομαι για την παρακατω οθονη http://www.skroutz.gr/s/6683011/LG-29UM57-P.html

Η χρησ που κανω ειναι:

Προβολη ταινιων με το popcorn time

Επεξεργασια φωτογραφιων με το lightroom (σε ερασιτεχνικο επιπεδο)

Σερφαρισμα

Ελαχιστο gaming.(Hearthstone)

Τελος μηνα θα εχω τον 7870k και δεν εχω σκοπο συντομα να προσθεσω καρτα γραφικών. 

Θα αξιζε η παραπανω οθονη σαν αγορα? Θα παιζουν οι ταινες full screen η θα εμφανιζονται μαυρες μπαρες στο πλαι? 

Εαν θεωρειτε οτι υπαρχει καλητερη προταση μεχρι τα 350 ευρω να το κοιταξω για να ανεβασω το budget μου

 

Μια χαρα θα σου ειναι. Δεν μου αρεσει η "ψευτικη" βαση της, θα μπορουσες να δεις μια απο αυτες τις δυο:

https://www.ekos.gr/index.php?route=product/product&product_id=10064&ref=bestprice.gr

http://www.ebw.gr/el/product/1456948/LG-29UB67-B-LED-monitor-29-2560-x-1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως θα μπορουσες να μου πεις τον λογο γιατι η 29" ειναι καλυτερη?Η παραγγελια θα γινει σημερα οποτε με ενδιαφερει αμεσα η αποψη ολων σας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η αναλυση. Ειναι AHVA 144Hz με Freesync. Δεν υπαρχει ομοια της. Στα 550 ειναι και καλη περιπτωση.

 

Ναι η Asus ειναι καλυτερη, συνηθως βεβαια ειναι και αρκετα ακριβοτερη. Στα 550 ειναι καλη περιπτωση ομως.

Μόλις ακύρωσα την LG L27MB85R-B  παραγγελία από alternate.de και θα πάρω την Asus MG279Q, στο skroutz την βρίσκω 620 την πιο φτηνή σε 2 μαγαζία θεσσαλονικη και καβαλα.

 

Υπάρχει από αλλού να την παραγγείλω? το 550 που το βρήκες? το ότι είναι 144hz την κάνει να μπορεί να παίξει με g-sync με την gtx 970?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

560 ανέφερε ο millennium, Αυτό κοιτούσα και εγω.

 

Όχι δεν παίζει με nVidia, Θέλεις την Acer XB270HU η την νέα Asus για το gsync.

Μηπως θα μπορουσες να μου πεις τον λογο γιατι η 29" ειναι καλυτερη?Η παραγγελια θα γινει σημερα οποτε με ενδιαφερει αμεσα η αποψη ολων σας! :D

Είναι μεγαλύτερη το ένα. Το άλλο ότι η 25" είναι πιο κοντή από μια 23" 16:9, με αποτέλεσμα τα στοιχεία και ειδικά τα γράμματα να φαίνονται μικρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 29" ειναι καλυτερη.

 

Μια χαρα θα σου ειναι. Δεν μου αρεσει η "ψευτικη" βαση της, θα μπορουσες να δεις μια απο αυτες τις δυο:

https://www.ekos.gr/index.php?route=product/product&product_id=10064&ref=bestprice.gr

http://www.ebw.gr/el/product/1456948/LG-29UB67-B-LED-monitor-29-2560-x-1080

Εαν η μονη διαφορα ειναι στη βαση, ειναι κατι που δεν με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...