Προς το περιεχόμενο

Το teamviewer με διακοπτει καθε 5 λεπτα!


jim_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα προτεινα, αν εχεις χρονο, να κανεις και μια χειροκινητη διαγραφη. 'Η μπορεις αφου κανεις μια απεγκατασταση με το revo, να πας στη registry και να ψαξεις για "teamviewer". Ετσι θα σιγουρευτεις οτι οντως τα καθαρισε ολα.

 

Εχεις δοκιμασει απεγκατασταση και με το moderate και με το advanced? (Δεν εχω το revo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως την απεγκατασταση την εκανα με το advanced για το λογο που λες, για να μου σβησει ολα τα αχρηστα απο το σκληρο και κυριως απο τη registry. Φαντασου απλα οτι υπηρχαν entries απο teamviewer 7 (!) που ουτε εγω δεν θυμαμαι οτι το ειχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει περιπτωση να στησω ολοκληρο λειτουργικο σε virtualization. Το teamviewer ειναι ενας απο τους 5-6 λογους που μπαινω windows, οποτε απλα ανεχομαι την επανεκκινηση κλπ που θελει για να βοηθησω τον αλλο.

Και οχι, το teamviewer δεν υπαρχει για λινουξ. Αυτο που υπαρχει ειναι η εφαρμογη των windows πακετο με το wine που καποιοι το ονομαζουν "λινουξοεκδοση του teamviewer". Εφαρμογες τετοιας νοοτροπιας δεν προκειται ποτε να βαλω.

Ομοιως για τα vmware και virtualbox. Το vmware ειναι ο ορισμος του pain in the ass να εγκατασταθει και να συντηρηθει στο λινουξ και το virtualbox... αυτο που λεει ο λαος "απο το ολοτελα...".

 

 

 

Πηρα τηλεφωνο στο (ελληνικο υποτιθεται) support και ειπανε να στειλω ενα email στο support με ενα log συννημενο. Αντε να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν κάνω επίθεση και δεν έχω κάτι μαζί του άλλα ντάξει τσάμπα είναι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

 

Και Εγώ χρησιμοποιώ δωρεάν προγράμματα αλλά δεν κατηγορώ κανέναν για το ότι έχουν προβλήματα. Αν ήθελα υποστήριξη θα πλήρωνα Μέχρι τότε δεν μπορώ να πω κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η βοήθεια που προσφέρουμε σε αυτό το φόρουμ τσάμπα είναι. Οπότε όποιος μπορεί να βοηθήσει το παλικάρι ας το κάνει. To realvnc είναι σαν το teamviewer? 

 

(Είναι δύσκολες οι μέρες που περνάμε δεν χρειάζεται να τρωγόμαστε μεταξύ μας χωρίς λόγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρω οτι εχω απαιτησεις σαν αυτες που λες πως εχω. Αντιθετα, εχω εξηγησει με ακριβεια τι εχω κανει, ποτε εγινε οτι εγινε και το λογο που φανταζομαι οτι εγινε. Εσυ τι εξηγηση εδωσες για την καμπανα που μου εχει ριξει το teamviewer? Ουτε η ιδια η εταιρια δεν εχει απαντησει ακομα στο mail που εστειλα στο support!

 

Εκτος απο αυτο, εχω ορισμενα standards στα προγραμματα που εγκαθιστω και χρησιμοποιω και επιχειρηματα για να στηριξω τις θεσεις μου. Γιαυτο δεν χρησιμοποιω προγραμματα που θεωρω υποδεεστερα, πχ gimp, libre/open office κλπ παρολο που εινια τζαμπα. Δεν θα κατσω να χασω το χρονο μου με τις αναπηριες του καθενος προγραμματος οταν μπορω να κανω τη δουλεια μου γρηγορα και αποτελεσματικα με κατι αλλο.

Οσο για το "γιατι teamviewer και οχι κατι αλλο": επειδη teamviewer εχει και η κουτση Μαρια! Ειναι σαν να εχω να επιλεξω mp3 vs οτιδηποτε αλλο για τη μουσικη μου. Mp3 επειδη ειναι πιο διαδεδομενο και απο το ονομα μου και επειδη απλα παιζει ΠΑΝΤΟΥ.

 

Ontopic, αλλαξα την mac address και πλεον εχω νεο αριθμο στο teamviewer, αλλα δεν εχω καποιο τροπο να τσεκαρω οτι δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω χρησιμοποιω teamviewer, για τους φιλους και γνωστους, το εχω εγκαταστησει (με την αδεια τους) ωστε να μην χρειαζεται να βρισκονται απο πανω. Απλα να ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το ψαχνεις εχεις γίνει blacklisted to signature του pc σου (MAC και τα συναφή)... 

 

μόνη λύση και αν πιάσει ειναι να φτιαξεις vm και να βαλεις fake MAC αν και οι πιθανότητες ειναι πολύ λιγες, δοκίμασε καποια αλλη λύση π.χ ammy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μερες να απαντησω στο θεμα, να ενημερωσω πως αλλαξα την mac address με τον τροπο που ειπωθηκε παραπανω και δουλευει κανονικοτατα πλεον το teamviewer. Σημερα μπορεσα να βρω καποιον να συνδεθω και να το δοκιμασω. Εστειλα και email στο support του teamviewer αλλα με γειωσανε κανονικα.

Επισης, η mac address ευτυχως αλλαξε μονο στα windows, οποτε δεν εχω και κανενα προβλημα με το λινουξ και αν ξαναπαρουσιαστει ξερω τι θα κανω.

 

Θα δοκιμασω αργοτερα με διαγραφη και επανεγκατασταση της καρτας δικτυου και θα ξαναποσταρω. Εστειλα και email στο support του teamviewer αλλα με γειωσανε κανονικα. Για αυτο το λογο, σκεφτομαι πολυ σοβαρα πλεον να βρω το teamviewer σπασμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν χρειαζεται να κανεις διαγραφη και εγκατασταση ξανα! η Mac ειναι μοναδικη οτι και να κανεις!

 

επισης το spoofing της mac επηρεαζει μονο το συγκεκριμενο λειτουργικο. 

 

για να μην κανεις τσαμπα δοκιμασες στο λεω

 

υπαρχει σπασμενο!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζει τελικα με διαγραφη και επανεγκατασταση της καρτας δικτυου. Δεν πειραζει, τωρα ξερουμε.

 

Meanwhile, ηρθε και αυτο απο το support του teamviewer

Dear Dimitris,

 

Thank you very much for your message.

 

I set your ID to private, non-commercial usage.

 

So you are now able to use the free, non-commercial version again.

 

But please keep in mind:

TeamViewer is only free for private, non-commercial use.

If you want to use TeamViewer commercially, please buy a license.

 

The free version can only be used in a private environment - for example if you help friends or relatives in your free time and do not receive any money for it.

Commercial use is every usage in a business environment. This means, if you use it at work or support customers and colleagues, it will be commercial usage. Therefore you are not allowed to use the free version of TeamViewer in any office environments. As soon as one of the PCs participating in a session is connected to a commercial network (office/school/etc.) it is considered commercial use.

 

If you have any further questions or require further information, please feel free to contact us.

Best Regards,

 

Romain Pradelle

-Support Technician-

Που σημαινει πως με ξεμπλοκαρανε. Γυρισα στην μαμα mac και αυριο θα αγγαρεψω παλι τον φιλο μου για δοκιμες :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...