Προς το περιεχόμενο

δικαιολογητικά για άνοιγμα λογαριασμού στην εθνική


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σε υποχρεωνει κανενας. Μπορεις να κρατησεις το pin που παιρνεις απο την τραπεζα.

Ίσως να κάνω και λάθος μια και έχω κόψει εδώ και πολλά χρόνια σχέσεις με Εθνική.

 

Ξέρω όμως σίγουρα για τις χρεωστικές της Πειραιώς, την περασμένη βδομάδα ενεργοποίησα μια MasterCard Debit. Με το που έδωσα το pin αμέσως μου ζήτησε να το αλλάξω με νέο, οι μόνες επιλογές ήταν να δώσω νέο pin ή να πατήσω ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως δεν απαντανε στο νουμερο αυτο για την εξυπηρετηση περιμενα ποσες ωρες και τιποτα,  και αν δεν κανω λαθος χρεωνει και καλα μαλιστα, οποτε καλο ειναι να ξανα παω στην τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πηγα σημερα εβαλα το πιν και μου ζητησε να βαλω μετα αλλο πιν δευτερο, εβαλα και το δευτερο, και τωρα πρεπει να βαζω 2 πιν ενα στην αρχη το αρχικο της καρτας και ενα για να κανω αναλυψη, το δευτερο που εβαλα, γιατι εγινε αυτο;  μηπω εχει προβλημα η καρτα; δεν ξερω γιατι εγινε ετσι οποτε πρεπει δυο πιν να θυμαμαι  μαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς σου ζήτησε να αλλάξεις pin, το δεύτερο ισχύει μόνο.

Μάλλον αυτό έγινε.

Ακόμα και αν βάλεις λάθος pin σου εμφανίζει το μενού αλλά όταν πας να κάνεις κάποια συναλλαγή πρέπει να πατήσεις το σωστό για να προχωρήσει.

 

Πάντως panos0100 δεν βλέπω να το κατέχεις το θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι με την προηγούμενη τράπεζα την πειρεως που ήμουνα και είμαι ακόμα όλα μια χαρά, έβαλα το καρτελάκι άλλαξα το πιν, 2 τέτοιες κάρτες έκανα  όλα καλά, με αυτήν της εθνικής ότι να ναι, ευτυχώς βγήκε το παιδί με βοήθησε και την έφτιαξα, περίμενε μια ουρά τεράστια, και όλοι αυτοί περίμεναν πότε θα φτιάξουμε την κάρτα άλλα οκ αφού λύθηκε το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι με την προηγούμενη τράπεζα την πειρεως που ήμουνα και είμαι ακόμα όλα μια χαρά, έβαλα το καρτελάκι άλλαξα το πιν, 2 τέτοιες κάρτες έκανα  όλα καλά, με αυτήν της εθνικής ότι να ναι, ευτυχώς βγήκε το παιδί με βοήθησε και την έφτιαξα, περίμενε μια ουρά τεράστια, και όλοι αυτοί περίμεναν πότε θα φτιάξουμε την κάρτα άλλα οκ αφού λύθηκε το πρόβλημα

Επειδη εχω και εγω την καρτα της Εθνικης μπορεις να μου εξηγησεις ακριβως που ειναι η τεραστια φιλοσογια???

 

Στο οτι σου λενε ποιο ειναι το Pin σου και μετα απλα πατας τον κωδικο και μετα Ενεργοποιηση καρτας???ή που μετα για να αλλαξεις κωδικο σου λεει βαλε τον κωδικο που εχεις και 2 φορες τον νεο κωδικο... Στην τελικη μπορεις να κρατησεις τον κωδικο που σου πρωτοηρθε μεσω του Sms και να τελειωσει το θεμα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσα παραπονα για το συστημα ενεργοποιησης της καρτας της Εθνικης.... Πολλη κλαψα για το τιποτα γιατι και πιο πισω που ελεγες για τις υπογραφες οτι υπεγραφες σελιδες(επειδη και φιλος μου ανοιξε προσφατα λογαριασμο για ΟΑΕΔ κλασσικα)ψιλο οτι να ναι ειναι αυτα που λες..

Και αυτα απο ατομο που εγραψε το κορυφαιο σχολιο που εχω διαβασει......

 

'''''Πηγα τελικα σημερα γι αυτο το πιν και ξεχασα την ταυτοτητα και δεν με κανανε τιποτα με λενε φερε την ταυτοτητα φερε και το κινητο σου και ελα οτι να ναι και ολα αυτα για 4 νουμερακια''''

 

Για 4 νουμερακια που αν επεφτε η καρτουλα σε λαθος χερακια και πηγαινε να την ενεργοποιησει καποιος αλλος και σου τραβαγε ολα τα χρηματα να δουμε μετα τι θα ελεγες...... Ελεος δηλαδη απλα λογικη ειναι ρε γμτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αφου εγινε η δουλεια τελειωσε λεφτα δεν υπαρχουν μεσα, δεν ξερω αν θα υπαρξουν κιολας, αλλά βγηκε ο υπαλληλος απο την τραπεζα και με βοηθησε με το πιν οποτε πλεον εχω ενα πιν και τελειωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

παιδια καλησπερα,  ξανα τα ιδια προβλημματα, με το πιν αυτη την φορα του παπου μου,  η καρτα ηρθε σταλθηκε το καλοκαιρι εληξε, και τωρα πηγα να παρω το πιν 2 μερες επρεπε να ειναι ο ιδιος, τελος παντων με χιλια ζορια καταφερνω παιρνω το πιν μου λενε τις θεσεις βγαινει το νουμερο, και παω να παρω τα λεφτα αλλα και παλι ενω το βαζω στο atm μετα παταω ενεργοποιηση καρτας και μου λεει ειναι λαθος το πιν, την πρωτη φορα το δεχεται που το βαζω, μην κανω παλι το λαθος και πατησω αλλαγη πιν και ξανα εχω 2 πιν παλι, αυτη με ειπε οτι σε 2 μερες θα ενεργοποιηθει η καρτα, αλλα και με την δικια μου τα ιδια γινανε, τι μπωρο να κανω για να παρω τα λεφτα; υπαρχει τροπος να την κανω να δουλεψει την καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα,  ξανα τα ιδια προβλημματα, με το πιν αυτη την φορα του παπου μου,  η καρτα ηρθε σταλθηκε το καλοκαιρι εληξε, και τωρα πηγα να παρω το πιν 2 μερες επρεπε να ειναι ο ιδιος, τελος παντων με χιλια ζορια καταφερνω παιρνω το πιν μου λενε τις θεσεις βγαινει το νουμερο, και παω να παρω τα λεφτα αλλα και παλι ενω το βαζω στο atm μετα παταω ενεργοποιηση καρτας και μου λεει ειναι λαθος το πιν, την πρωτη φορα το δεχεται που το βαζω, μην κανω παλι το λαθος και πατησω αλλαγη πιν και ξανα εχω 2 πιν παλι, αυτη με ειπε οτι σε 2 μερες θα ενεργοποιηθει η καρτα, αλλα και με την δικια μου τα ιδια γινανε, τι μπωρο να κανω για να παρω τα λεφτα; υπαρχει τροπος να την κανω να δουλεψει την καρτα;

 

Δεν το δέχεται την πρώτη φορά γι'αυτό το ζητάει ξανά όταν πάς να κάνεις μια συναλλαγή.

Τα απο κάτω νούμερα βάζεις ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το εβαλα τελικα ηταν η 3 φορα που το εβαλα λαθος και τωρα λεει να παω απο το καταστημα, μαλον κλειδωσε η καρτα, οτι να ναι ειναι η τραπεζα πραγματικα δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το εβαλα τελικα ηταν η 3 φορα που το εβαλα λαθος και τωρα λεει να παω απο το καταστημα, μαλον κλειδωσε η καρτα, οτι να ναι ειναι η τραπεζα πραγματικα δηλαδη

Το οτι εσυ εισαι παντελως ασχετως δεν φταινε οι τραπεζες για αυτο.

 

παιδια καλησπερα,  ξανα τα ιδια προβλημματα, με το πιν αυτη την φορα του παπου μου,  η καρτα ηρθε σταλθηκε το καλοκαιρι εληξε, και τωρα πηγα να παρω το πιν 2 μερες επρεπε να ειναι ο ιδιος, τελος παντων με χιλια ζορια καταφερνω παιρνω το πιν μου λενε τις θεσεις βγαινει το νουμερο, και παω να παρω τα λεφτα αλλα και παλι ενω το βαζω στο atm μετα παταω ενεργοποιηση καρτας και μου λεει ειναι λαθος το πιν, την πρωτη φορα το δεχεται που το βαζω, μην κανω παλι το λαθος και πατησω αλλαγη πιν και ξανα εχω 2 πιν παλι, αυτη με ειπε οτι σε 2 μερες θα ενεργοποιηθει η καρτα, αλλα και με την δικια μου τα ιδια γινανε, τι μπωρο να κανω για να παρω τα λεφτα; υπαρχει τροπος να την κανω να δουλεψει την καρτα;

Πρωτον για ποιο λογο σου φενεται περιεργο που πρεπει να ειναι το ιδιο ατομο για να παραλαβει την καρτα του???Καλα δεν σου κοβει καθολου??Το γεγονος πχ οτι πιο παλια πηγαινε καποιος ειτε αγνωστος που ειχε βρει τον φακελο,ειτε ακομα και συγγενης(αλλα με κακες προθεσεις)και περνανε τον κωδικο και μετα σηκωνανε ολους τους λογαριασμους δεν σου εχει περασει απο το μυαλο καθολου???Η τραπεζα φταιει??? Αν εσυ πχ πηγαινες και επερνες το Pin της καρτας και μετα πηγαινες και σηκωνεις 10.000ευρω απο τον λογαριασμο του παππου σου χωρις να το γνωριζει και αγοραζες αμαξι ή επαιζες στο καζινο μετα ποιος θα ηταν ο κακος???

 

Στα της καρτας επισης αρχικα οταν αργει καποιος να ενεργοποιησει την καρτα που του στελνουν αυτη ακυρωνεται.

Επισης αν καποιος αργει να ενεργοποιησει την καρτα αλλα δεν ακυρωθει(πχ μετα απο 3 μηνες)τοτε χρειαζεται να βγει νεος 15ψηφιος αριθμος και κρατωντας τις ιδιες θεσεις του sms.

 

Οσο για το κλειδωμα της καρτας ειναι αλλη μια τυπικη διαδικασια που δεν δικαιολογει τα οποια σχολια σου.Ειτε πας απο το καταστημα,ειτε τηλεφωνικα μπορουν να σου ξεκλειδωσουν την καρτα(αφου βεβαιωθεις οτι εχεις τον σωστο 15ψηφιο και τις θεσεις του pin).

 

Η ολη διαδικασια ειναι κυριολεκτικα γελια και πανευκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

καλημερα επειδη μου εχει χαλασει το πλαστικο που εχει η καρτα αναληψης atm αμα παω στην τραπεζα θα μου δωσουν καινουργια? επισης καλο θα ηταν να πω οτι την εχασα η οτι μου εχει χαλασει?

 

τι δικαιολογητικα ζητανε τελικα? 

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...