Προς το περιεχόμενο

Πρώτη φωτογραφία του android smartphone που ετοιμάζει η BlackBerry


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον η Samsung με το Knox έχει ένα "καλό" επίπεδο ασφαλείας με το Android (π.χ. http://engt.co/1HcBl0h),τότε σίγουρα και η Blackberry μπορεί να δώσει κάτι που θα είναι σε αντίστοιχο επίπεδο με το δικό της OS (ίσως όχι απόλυτα, αλλά κοντά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφόσον η Samsung με το Knox έχει ένα "καλό" επίπεδο ασφαλείας με το Android (π.χ. http://engt.co/1HcBl0h),τότε σίγουρα και η Blackberry μπορεί να δώσει κάτι που θα είναι σε αντίστοιχο επίπεδο με το δικό της OS (ίσως όχι απόλυτα, αλλά κοντά)

τωρα δεν ξερω ποιος ζήτησε τη συνεργασία , αλλα οι δυο τους εχουν στενή σχέση συνεργασίας και ανάπτυξης πανω στο Knox. Δεν ξερω πως λειτουργεί και τι ειναι το Knox για να σου πω αν εχει σχέση με αυτο που δίνει η bb.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η Samsung με το Knox έχει ένα "καλό" επίπεδο ασφαλείας με το Android (π.χ. http://engt.co/1HcBl0h),τότε σίγουρα και η Blackberry μπορεί να δώσει κάτι που θα είναι σε αντίστοιχο επίπεδο με το δικό της OS (ίσως όχι απόλυτα, αλλά κοντά)

Το πρόβλημα ασφαλείας του android λέγεται Google. Αν θέλεις ασφάλεια πρέπει να φύγουν όλες οι εφαρμογές της Google από το λογισμικό και να μπουν αντίστοιχης λειτουργικότητας από την Blackberry... Απλά τότε δε θα λέγεται android...

Το πρόβλημα της ασφάλειας είναι ότι η Google αποθηκεύει τα προσωπικά σου δεδομένα, σε κάθε σου κινηση με μια android συσκευή, και τα εμπορεύεται. Τί με νοιάζει αν από τη μία υποστηρίζει κωδικοποίηση 128 ή 1024 bit όταν προσπαθώντας, δήθεν, να με προστατέψουν από μη εξουσιοδοτημένη χρήση της συσκευής μου από τρίτους και από την άλλη η Google αναγκάζει τους κατασκευαστές να ενσωματώνουν ακόμα περισσότερες υπηρεσίες της στα κινητά τους, που υποκλέπτουν τα προσωπικά σου δεδομένα;

... Βέβαια το κάνουν με την άδειά σου, αλλά οι περισσότεροι δε διάβασαν καν αυτό το κομμάτι στο privacy statement της Google και ακόμα περισσότεροι αγνοούν την πραγματική αξία του και τις επιπτώσεις που έχει στην αγορά σήμερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο όταν αναφέρει για συσκευή BB με Android και παλιό με ανακοίνωση χτες;

Μιλάει για το BES12 και όχι για συσκευή ΒΒ me android. Επίσης η ανακοίνωση αυτή είναι από τον Φεβρουάριο.

http://crackberry.com/blackberry-works-google-enhance-mobile-security-and-user-experience

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο blackberry το εχασες το λογισμικο android θα παρει και θα κανει και τρελες πωλησεις στην Αμερικη με ενα μικρο αλλα καλο hype γιατι εκει εχει και ονομα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο blackberry το εχασες το λογισμικο android θα παρει και θα κανει και τρελες πωλησεις στην Αμερικη με ενα μικρο αλλα καλο hype γιατι εκει εχει και ονομα. 

 

LoL OK ότι πεις.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείτε να διαβάσετε μία είδηση σωστά.

 

1. Στην αμερική δεν υπάρχει νόημα, έχει χαθεί το παιχνίδι εκεί. Δεν έχει "όνομα" εκεί.

2. Το ανδροιδ απλώς θα την αποτελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν ειναι να παει ο ασθενης ας παει μια ωρα νωριτερα φιλε μου ;)
Εγω πιστευω πως με καλη προωθηση θα τους ανεβασει πολυ... blackberry εκτος απο ασφαλεια σημαινε καποτε και ποιοτητα αλα apple φαση. Οποτε αν ακολουθησει αυτο το δρομο θα μπορει ανετα να γινει το iphone του android. Αρκει βεβαια να βγαζει μια συσκευη και οχι δεκα καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LoL OK ότι πεις.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείτε να διαβάσετε μία είδηση σωστά.

 

1. Στην αμερική δεν υπάρχει νόημα, έχει χαθεί το παιχνίδι εκεί. Δεν έχει "όνομα" εκεί.

2. Το ανδροιδ απλώς θα την αποτελειώσει.

 

 

 

Γιατί, έχει μείνει κάποια χώρα στην οποία δεν έχει χάσει το παιχνίδι; Αν υπάρχει μια πιθανότητα να αυξήσει τις πωλήσεις της, είναι να βγάλει 2-3 ΠΟΛΥ δυνατές συσκευές(και με full touch και με physical keyboard) με Android και σε συνεργασία με την Google να δώσει συνδρομή Google Apps for Work δωρεάν (σε στυλ Office365 που δίνει η Microsoft) μπας και μπει ξανά στην εταιρική αγορά και σωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, έχει μείνει κάποια χώρα στην οποία δεν έχει χάσει το παιχνίδι; Αν υπάρχει μια πιθανότητα να αυξήσει τις πωλήσεις της, είναι να βγάλει 2-3 ΠΟΛΥ δυνατές συσκευές(και με full touch και με physical keyboard) με Android και σε συνεργασία με την Google να δώσει συνδρομή Google Apps for Work δωρεάν (σε στυλ Office365 που δίνει η Microsoft) μπας και μπει ξανά στην εταιρική αγορά και σωθεί.

Το θέμα είναι άμα πάει σε ανδροιδ θα χάσει ένα τεράστιο ποσοστό από τους χρήστες που έχει οπότε θα κάνει μία τρύπα στο νερό. Εγώ ας πούμε δεν σκοπεύω να πάρω ΒΒ κινητό με ανδροιδ όπως και ένα τεράστιο ποσοστό των χρηστών της. Και δεν νομίζω να είναι ρεαλιστικό να περιμένει να πάρει τόσους πολλούς χρήστες από ανδροιδ (ούτε καν αυτούς που θα χάσει).. Ειδικά όταν έχεις τους κινέζους εκεί έξω. Επίσης ο ανδροιδ χρήστης δεν νοιάζεται τόσο για την "ασφάλεια" του..

 

Τέσπα. Θα δούμε.

Ε αν ειναι να παει ο ασθενης ας παει μια ωρα νωριτερα φιλε μου ;)

Εγω πιστευω πως με καλη προωθηση θα τους ανεβασει πολυ... blackberry εκτος απο ασφαλεια σημαινε καποτε και ποιοτητα αλα apple φαση. Οποτε αν ακολουθησει αυτο το δρομο θα μπορει ανετα να γινει το iphone του android. Αρκει βεβαια να βγαζει μια συσκευη και οχι δεκα καθε χρονο.

Για εμένα ποιότητα και ανδροιδ δεν πάνε μαζί. Γι'αυτό είμαι εδώ που είμαι. Τέσπα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι άμα πάει σε ανδροιδ θα χάσει ένα τεράστιο ποσοστό από τους χρήστες που έχει οπότε θα κάνει μία τρύπα στο νερό. Εγώ ας πούμε δεν σκοπεύω να πάρω ΒΒ κινητό με ανδροιδ όπως και ένα τεράστιο ποσοστό των χρηστών της. Και δεν νομίζω να είναι ρεαλιστικό να περιμένει να πάρει τόσους πολλούς χρήστες από ανδροιδ (ούτε καν αυτούς που θα χάσει).. Ειδικά όταν έχεις τους κινέζους εκεί έξω. Επίσης ο ανδροιδ χρήστης δεν νοιάζεται τόσο για την "ασφάλεια" του..

 

Τέσπα. Θα δούμε.

 

Για εμένα ποιότητα και ανδροιδ δεν πάνε μαζί. Γι'αυτό είμαι εδώ που είμαι. Τέσπα..

 

Μα το θέμα δεν είναι να κρατήσει αυτούς που έχει, είναι ήδη στο 0,5% παγκοσμίως, πόσο πιο κάτω να πάει; Το θέμα είναι να προσφέρει διαφοροποιημένο Android για να φέρει καινούργιους. Και αυτό μπορεί να το κάνει εύκολα με την υποδομή και εμπειρία που έχει στο corporate κομμάτι. Αν δεν ξαναμπεί σε εκείνη την αγορά, σε 1-2 χρόνια θα εξαφανιστεί όπως η Nokia, δεν θα βγαίνουν τα οικονομικά πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι άμα πάει σε ανδροιδ θα χάσει ένα τεράστιο ποσοστό από τους χρήστες που έχει οπότε θα κάνει μία τρύπα στο νερό. Εγώ ας πούμε δεν σκοπεύω να πάρω ΒΒ κινητό με ανδροιδ όπως και ένα τεράστιο ποσοστό των χρηστών της. Και δεν νομίζω να είναι ρεαλιστικό να περιμένει να πάρει τόσους πολλούς χρήστες από ανδροιδ (ούτε καν αυτούς που θα χάσει).. Ειδικά όταν έχεις τους κινέζους εκεί έξω. Επίσης ο ανδροιδ χρήστης δεν νοιάζεται τόσο για την "ασφάλεια" του..

Δεν την νοιαζει να κρατησει εσενα ή αυτους που εχει. Ειναι ελαχιστοι που την προτιμανε λογω του λειτουργικου της.

Πρεπει να κερδισει καινουριους χρηστες κ αυτο θα προσπαθησει πηγαινοντας σε ενα λειτουργικο που προτιμανε περισσοτεροι χρηστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...