Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από τι λένε άνοιξε ξανά το BitcoionATM της Bitchain αυτό που βρισκόταν στο κέντρο της Αθήνας με αυτή την φορά στην κυψέλη και στην Κύπρου 56

Πέρασα πριν απο λιγο και μετα απο 5 λεπτα και συνεννόηση με κάποιον υπεύθυνο μου είπε οτι δεν είναι έτοιμο ακόμη, μόλις ειναι έτοιμο θα ανοίξουν το parkin ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βάλει disclaimer ότι λειτουργεί . Λόγω φορτου θα γίνονται οι μεταφορές εντός 24-48 ωρών

post-262472-0-99519300-1441216410_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: Γιατί όταν κάνουμε αγορά BTC μέσω Chip Chat τα στέλνουμε πρώτα στο Electrum και όχι απευθείας στο Spectrocoin;

Μπορείς αλλά θα τα διαχειρίζονται αυτοί τα λεφτά, σε περίπτωση που δεν θέλεις να τα βάλεις όλα στα χέρια τους καλύτερα να τα εχεις σε δικο σου πορτοφόλι. Συμβουλή μας ειναι, στειλτα στο Electrum για να μπορείς να έχεις τον έλεγχο προτού τα στείλεις σε τριτο ατομο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αλλά θα τα διαχειρίζονται αυτοί τα λεφτά, σε περίπτωση που δεν θέλεις να τα βάλεις όλα στα χέρια τους καλύτερα να τα εχεις σε δικο σου πορτοφόλι. Συμβουλή μας ειναι, στειλτα στο Electrum για να μπορείς να έχεις τον έλεγχο προτού τα στείλεις σε τριτο ατομο

 

Λέω να τα μετατρέψω αμέσως σε ευρώ και καπάκι να τα μεταφέρω στην κάρτα που περιμένω. Από κει και πέρα θα τα στείλω μέσω paypal σε έναν φίλο για να μου τα ξαναστείλει να τα έχω στο balance μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το chip chap εμένα πάλι μου έχει τραβήξει τα λεφτά από την κάρτα και το πρόγραμμα έχει κολλήσει εδώ και κάνα τέταρτο στην οθόνη που σου έχει μόλις κάνεις την αγορά 

 

Δεν εμφανίζεται και κανένα Incoming transaction στο πορτοφόλι μου να ξέρω ότι δεν κόλλησε το σύστημα, τώρα κολλάω λίγο γιατί μπορεί η εφαρμογή να μην έδωσε εντολή να μου στείλουν τα coins κ θα πρέπει να επικοινωνήσω μέσω mail μαζί τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...