Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia E4 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σειρά Xperia E είναι η low-end σειρά smartphones της Sony και από τότε που παρουσιάστηκε το πρωτότυπο, τον Δεκέμβριο του 2012, η Ιαπωνική εταιρεία κάθε χρόνο πραγματοποιεί μικρά, αν και σταθερά και ουσιαστικά βήματα όσο αφορά στην εξέλιξη της, τόσο στον τομέα του σχεδιασμού όσο και στον τομέα του εξοπλισμού και των χαρακτηριστικών. Η σειρά ξεκίνησε με την παρουσίαση του Xperia E, το οποίο βασιζόταν σε Snapdragon SoC και είχε 3,5 ιντσών οθόνη (320 x 480 pixels), κύρια κάμερα 3,15 Megapixels ενώ δεν διέθετε δευτερεύουσα κάμερα.

Ένα χρόνο περίπου αργότερα αντικαταστάθηκε από το Xperia E1, το οποίο είχε 4,0 ιντσών οθόνη (480 x 800 pixels), παρόμοιο εξοπλισμό όσον αφορά στις κάμερες και βασιζόταν στο Qualcomm Snapdragon 200 SoC. Έξι μήνες μετά, παρουσιάστηκε το Xperia E3, που διέθετε καλύτερα χαρακτηριστικά σχεδόν σε όλους τους τομείς. Έτσι, βασιζόταν στο Qualcomm Snapdragon 400 SoC, είχε μεγαλύτερη οθόνη στις 4,5 ίντσες (480 x 854 pixels), κύρια κάμερα 5,0 Megapixels με δυνατότητα λήψης video ανάλυσης 1080p και δευτερεύουσα κάμερα VGA.

 

Το Xperia E4 είναι η νέα, low-end πρόταση της Ιαπωνικής εταιρείας, που απευθύνεται σε χρήστες που θέλουν μία επώνυμη, οικονομική, και όσο το δυνατόν πλουσιότερη σε χαρακτηριστικά λύση Android και είναι διαθέσιμο σε έκδοση single SIM και σε έκδοση dual SIM.
 

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Sony Xperia E4  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω απο τον Μαρτιο του 2015 δυστοιχως ομως ακομα να παρει Lollipop γι αυτο και το αλλαξα και το εδωσα στην μητερα μου. Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voldemort...έχεις κουράσει με τις φωτιές...καλύτερα να γίνεις πυροσβέστης..ούτως ή άλλως ο 400 snap ήταν σαφέστατα καλύτερη επιλογή,επίσης η gpu του 6582 είναι ένα δράμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Voldemort...έχεις κουράσει με τις φωτιές...καλύτερα να γίνεις πυροσβέστης..ούτως ή άλλως ο 400 snap ήταν σαφέστατα καλύτερη επιλογή,επίσης η gpu του 6582 είναι ένα δράμα..

Η αδυναμια ελλειψης επιχειρηματων ειναι λογικο να εκφραζεται και να γινεται προσπαθεια καλυψης αυτων με τετοιο τροπο.Προσωπικα δεν με ενοχλει καθ'οτι το θεωρω "φυσιολογικο".Εσυ φανταζομαι εισαι υπερ του "εμπρησμου"με αυτη την λογικη.

Τεχνολογικο φορουμ ειναι εδω μεσα.Ριξε μια ματια στα προβληματα που εχουν αναφερθει εδω μεσα με SD ακομη και σε Nokia και μετα ελα να μας ειρωνευτεις.

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που κάποιοι εξαντλούν την γνωση τους και την τεχνική τους κατάρτιση σε forum και δεν εργάζονται στο τομεα σχεδιασμού  τηλεφώνων, γιατι δεν βλεπω να είχαμε συσκευη να μιλάμε ή αν είχαμε θα έκανε 3000 ευρω και πανω 

 

ελεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδυναμια ελλειψης επιχειρηματων ειναι λογικο να εκφραζεται και να γινεται προσπαθεια καλυψης αυτων με τετοιο τροπο.Προσωπικα δεν με ενοχλει καθ'οτι το θεωρω "φυσιολογικο".Εσυ φανταζομαι εισαι υπερ του "εμπρησμου"με αυτη την λογικη.

Τεχνολογικο φορουμ ειναι εδω μεσα.Ριξε μια ματια στα προβληματα που εχουν αναφερθει εδω μεσα με SD ακομη και σε Nokia και μετα ελα να μας ειρωνευτεις.

Μάλιστα...λεω κατι ξεκάθαρα και μετά μιλάς για έλλειψη επιχειρημάτων..ενω η απάντηση σου είναι γενική και αόριστη.

Απάντησε μου λοιπόν..που αναφέρθηκε πως ο snap 400 έχει θέματα υπερθέρμανσης;;Γιατί αυτός μας ενδιαφέρει εδώ...ειναι ή δεν ειναι ανώτερος από τον 6582;;Αν είναι να απαντήσεις απάντησε πάνω σε αυτά και μην ξςφυγεις σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που αναφέρθηκε πως ο snap 400 έχει θέματα υπερθέρμανσης;;Γιατί αυτός μας ενδιαφέρει εδώ...ειναι ή δεν ειναι ανώτερος από τον 6582;;Αν είναι να απαντήσεις απάντησε πάνω σε αυτά και μην ξςφυγεις σε παρακαλώ.

Φαντασου οτι σου συγκρινω τον 410.Ουτε καν τον 400.

 

Εχεις δικαιο."Σαρωνει" ο δρακος κατα 150-200 μοναδες.Ενω στα ακομη και στην αποδοση χρωματων ο mediatek ειναι καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντασου οτι σου συγκρινω τον 410.Ουτε καν τον 400.

https://www.youtube.com/watch?v=so-90zHP--g

 

Εχεις δικαιο."Σαρωνει" ο δρακος κατα 150-200 μοναδες.Ενω στα ακομη και στην αποδοση χρωματων ο mediatek ειναι καλυτερος.

Λοιπόν...τι σχέση εχουν τα χρωματα με τον CPU στην περίπτωση αυτή;Αφου είναι διαφορετικά τηλέφωνα;;Άρα εχουν διαφορετικές οθόνες;;Τραγικό αυτό το λάθος..Επισης άσχετα με τα score στο antutu...αν και τα ίδια βγάζει και ο απλός 400αρης γιατί αυτά που έχει το video είναι με kit Kat άρα δεν υπάρχουν διαφορες μεταξύ 410-400...

Για τραβα στο σημείο με το game...γιατί εκεί εστιάζω εγώ...Για πες μου σε παρακαλώ ποσο ποιο smooth είναι στον snap;;Ή μήπως κάνω λάθος;;Το ίδιο σου το βιντεακι σε βγάζει λάθος...Απο εμένα τι αλλο περιμένεις να σου πω;;

Ακόμα περιμένω να μου πεις για τον 400ρη και τα θέματα υπερθέρμανσης...εχουν περάσει παμπολα κινητά με αυτο το CPU απο τα χέρια μου...Moto g..moto g 2014..s3 neo...ακομα και vodafone...κανα 3 αρι Lumia...και όλα ήταν δροσεροτατα...εχω το 640 τώρα και δεν κάνει κιχ καλοκαιριάτικα..Αρα σταματα να υπερβάλλεις γιατί κουράζεις και παραπληροφορείς..

Επεξ/σία από panos9553
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν...τι σχέση εχουν τα χρωματα με τον CPU στην περίπτωση αυτή;Αφου είναι διαφορετικά τηλέφωνα;;Άρα εχουν διαφορετικές οθόνες;;Τραγικό αυτό το λάθος..Επισης άσχετα με τα score στο antutu...αν και τα ίδια βγάζει και ο απλός 400αρης γιατί αυτά που έχει το video είναι με kit Kat άρα δεν υπάρχουν διαφορες μεταξύ 410-400...

Για τραβα στο σημείο με το game...γιατί εκεί εστιάζω εγώ...Για πες μου σε παρακαλώ ποσο ποιο smooth είναι στον snap;;Ή μήπως κάνω λάθος;;Το ίδιο σου το βιντεακι σε βγάζει λάθος...

Δεν καταλαβα τιποτε απο οσα ειπες.Ασχετα και χωρις συναφεια.

Σου παρεθεσα ενα ξεκαθαρο αποτελεσμα μεταξυ 2 cpu και μου λες στο τελος οτι το ιδιο το βιντεακι με βγαζει λαθος.

Μου παρεθεσες ενα σωρο αλλα κινητα vodafone,moto g κλπ...και νοημα δεν βγαινει.

Αυτη την συζητηση την εχουμε κανει σε αλλο τοπικ αν ενθυμουμαι καλα και εσυ ησουν που σηκωθηκες και εφυγες.Θελεις να σε παραπεμψω στο λινκ να τελειωνουμε;Παλι τα ιδια δεν εχω καμια ορεξη να τα επαναλαμβανω.

Ο mediatek ειναι ισαξιος και πιο δροσερος του snap.Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Αν εσυ θελεις snap αγορασε snap.Εγω θα αγοραζω οτιδηποτε αλλο εκτος απο snap εκτος κι αν βγει πραγματικα κατι καλο με αποδειξεις.

Μεχρι τοτε παρε οτι θελεις και πιστευε οτι θελεις.Εγω δεν θα σου το χαλασω.

Παρε και μια ποικιλια να εχεις.Τελευταιος και καταιδρωμενος ο 410.

Τελος.

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα τιποτε απο οσα ειπες.Ασχετα και χωρις συναφεια.

Σου παρεθεσα ενα ξεκαθαρο αποτελεσμα μεταξυ 2 cpu και μου λες στο τελος οτι το ιδιο το βιντεακι με βγαζει λαθος.

Μου παρεθεσες ενα σωρο αλλα κινητα vodafone,moto g κλπ...και νοημα δεν βγαινει.

Αυτη την συζητηση την εχουμε κανει σε αλλο τοπικ αν ενθυμουμαι καλα και εσυ ησουν που σηκωθηκες και εφυγες.Θελεις να σε παραπεμψω στο λινκ να τελειωνουμε;Παλι τα ιδια δεν εχω καμια ορεξη να τα επαναλαμβανω.

Ο mediatek ειναι ισαξιος και πιο δροσερος του snap.Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Αν εσυ θελεις snap αγορασε snap.Εγω θα αγοραζω οτιδηποτε αλλο εκτος απο snap εκτος κι αν βγει πραγματικα κατι καλο με αποδειξεις.

Μεχρι τοτε παρε οτι θελεις και πιστευε οτι θελεις.Εγω δεν θα σου το χαλασω.

Παρε και μια ποικιλια να εχεις.Τελευταιος και καταιδρωμενος ο 410.

Τελος.

Κανεις αυτο που εκανες και τοτε...απαντας με ασχετα παραδειγματα..Εχουμε και λεμε..

Μιλουσαμε για τον 400 vs 6582 και εσυ εβαλες βιντεο με 410 και 6592,6732...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ δηλαδη.

Ειπες πως ο snap 400 εχει θεματα υπερθερμανσης χωρις να το αποδειξεις...και σου λεω πως ολα αυτα τα κινητα που εχω χρησιμοποιησει και χρησιμοποιω..με τον SNAP 400 ειναι ολα κρυα ακομα και το καλοκαιρι...Σωστα?

Επισης στο ιδιο σου το video φαινεται πως ο 6582 υστερει σημαντικα στο gaming γιατι η διπυρηνη mali-400 που εχει ειναι απαρχαιωμενη...

Στα γραφω τοσο απλα...Μα τοσο απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...