Προς το περιεχόμενο

νέο σύστημα υπολογιστή gaming.


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Benign δυστυχώς τότε έδινα λίγα και για αυτό στράφηκα στην f2 a55m le, από την στιγμή που με καλύπτει και δεν με έχει αφήσει πουθενά δεν θα την αλλάξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TS μια χαρά είναι ο 8320Ε.Μη δίνεις σημασία σε haters.Σε ότι σύνθεση και αν πάει ο φίλος σου πρέπει να αποφασίσει πρώτα τι θα κάνει με την οθόνη και μετά όλα τα άλλα.Τι παιχνίδια παίζει περισσότερο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα αρχικά τον 8320E γιατί και πιο φτηνό τον βρήκα και θεώρησα ότι καλύτερα είναι στα 95w tdp, επειδή έχει αναφερθεί ότι πάσχουν στο single core οι amd και εδώ, όπως είπε ο elf, αν είναι να πάω σε amd να κοιτάξω μεγαλύτερη συχνότητα το θεώρησα λογικό.

 

Προσωπικά είχα fx6100, τώρα έχω fx6300 και fx 8320 και δεν έχω κανένα πρόβλημα για τις δικές μου ανάγκες, απλά λέω μη χαντακώσω τον φίλο μου βάσει δικών μου προτιμήσεων.

 

από παιχνίδια δοκιμάζει τα πάντα, παίζει σίγουρα pro evolution, counter strike, επίσης παιχνίδια τύπου call of duty, battlefield, l4d, gta και γενικά θέλει να δοκιμάζει διάφορα και πιο παλιά αλλά και νέα.

 

Για την οθόνη του το είπα, αλλά αφού μου έδωσε budget να του φτιάξω ένα κουτί ας το κάνω και μετά παίρνει και οθόνη και τη συνδέει μόνος του, του είπα μετά να κοιτάξει σε 22-23 ιντσες και σίγουρα τύπου ips.

 

αν έχεις κάποια διόρθωση στην amd σύνθεση είναι ευπρόσδεκτη, εγώ θα του δείξω και τις δύο συνθέσεις και ας αποφασίσει  οτι θέλει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silenzio αν ο φίλος σου παίζει arma, starcraft, world of warcraft, tera, world of tanks, dota και γενικότερα παιχνίδια που θέλουν single core δύναμη ας πάει σε i5 4460 με την h97 anniversary, ειδάλλως 8320e και είναι κομπλέ. Και εγώ προσωπικά σε 8320e θα πήγαινα, μιας και τον φέρνεις στα ρολόγια του 8320 ή τον κάνεις και 9590 αν έχεις καλή μητρική, καλή ψύξη και φυσικά αν δεν σου έχει κάτσει τζούφιο κομμάτι. Και ας μην τον κλοκάρεις, σου δίνει άλλη άνεση σε σχέση με τον i5 όταν έχεις πολλά πράγματα ανοιχτά. Αυτό το λέω έχοντας δοκιμάσει i5 4690k στοκ και fx 8320 στοκ και σε multitasking ο 8320 θερίζει, στα παιχνίδια τα πάει λίγο καλύτερα ο i5 αλλά τα 100 ευρώ διαφορά που έχουν ο 4690k από τον 8320 πραγματικά δεν αξίζουν για λίγο καλύτερα μίνιμουμ fps. Τώρα, στην περίπτωση του φίλου σου, υπάρχουν 2 επιλογές, 4460 και 8320e, εμένα η ψήφος πάει στον 8320e γιατί είναι απλά καλύτερο value, παίρνεις και μια raijintek ereboss και είσαι και πιο κάτω χρηματικά από τον 4460 ;).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τελικά ο φίλος επέλεξε την amd σύνθεση με fx8320e και κάρτα την sapphire r9 280, πήρε και μια lg 22 ips full hd, την πιο οικονομική που βρήκε και μέχρι στιγμής είναι απόλυτα ικανοποιημένος, βέβαια δεν έχει ασχοληθεί με online games και δε παίζει καθόλου mmorpg, δοκιμάζει όμως διάφορα άλλα pro, batman, assassins, mortal combat, gta σε signle player κλπ

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια από όλους.

 

φωτογραφίες αν τύχει και πάω θα το βγάλω (δε το έστησα εγώ, το έκανε μονος του για πρώτη φορά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς ότι έπρεπε να πάει σε πιο πολλές ιντσες? ή σε καλύτερο μοντέλο ?

αυτήν πήρε  Link.png Site: http://www.e-shop.gr/othoni-lg-22mp47d-p215-ips-led-full-hd-p-PER.170441 , LG 22MP47D-P 21.5'' IPS LED

δεν είχε μεγάλο budget, ακόμα και αυτή για να την πάρει έκανε υπέρβαση, αλλά τη βρήκε κάπου στα 114 ευρώ σε προσφορά e-shop, από την 19αρα hd πιστεύω πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...