Προς το περιεχόμενο

Το Xbox One θα υποστηρίζει σύντομα έλεγχο παιχνιδιών με πληκτρολόγιο και ποντίκι


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παίζει στα games αλλα όχι στα online fps όπως πχ Halo απο οτι έχω διαβάσει. Πάντως έτσι θα έχει περισσότερα universal games για Xbox one και windows 10 pcs.

 

Πολύ καλή κίνηση που θα μεζεψει πολύ κόσμο και απο PC gamers και απο το στρατόπεδο της Sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 έχω αλλά αυτή ή κίνηση είναι παρά πολύ σημαντική από την microsoft αφού ουσιαστικά θα εχεις ένα pc για παιχνίδια , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η sony έχει τέτοια κολλήματα και δεν παίρνει πρωτοβουλίες

Γιατί η microsoft είναι εταιρία που ασχολείται με προϊόντα επάνω στους υπολογιστές , ενώ η sony ξεκίνησε ως εταιρία στην Ιαπωνία που έγινε γνωστή εν αρχή επειδή ήταν η πρώτη εταιρία που έφτιαξε κατσαρολακι με ενσωματωμένη αντίσταση ρεύματος για να βράζει ο ιάπωνας το ρύζι του χωρίς να ανάβει ξύλα.......ε ,υπάρχει μια διάφορα .....που πας από κατσαρολάκια κυρά μου να ασχοληθεις με υπολογιστές και κονσόλες ;...........νομίζω ότι ανοίγω πόλεμο ,αλλά έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η microsoft είναι εταιρία που ασχολείται με προϊόντα επάνω στους υπολογιστές , ενώ η sony ξεκίνησε ως εταιρία στην Ιαπωνία που έγινε γνωστή εν αρχή επειδή ήταν η πρώτη εταιρία που έφτιαξε κατσαρολακι με ενσωματωμένη αντίσταση ρεύματος για να βράζει ο ιάπωνας το ρύζι του χωρίς να ανάβει ξύλα.......ε ,υπάρχει μια διάφορα .....που πας από κατσαρολάκια κυρά μου να ασχοληθεις με υπολογιστές και κονσόλες ;...........νομίζω ότι ανοίγω πόλεμο ,αλλά έτσι είναι.

με την λογική την δική σου πρέπει να αγοράζουμε μια ζωή απο το america και να τους πληρώνουμε χωρίς να υπάρχει ανταγωνισμός.

δεν με νοιάζει αν ξεκίνησε και απο ξύσιμο κάρβουνου απο την στιγμή που παράγει κάτι καλό όποια εταιρία και αν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή μαγκιά 

όποιος γουστάρει καναπέ χειριστήριο

όποιος γουστάρει γραφείο mouse/keyboard

πολύ καλές κινήσεις τελευταία η microsoft

να δούμε πόσο θα πάει το μαλλί 

μην υπαρχει κανένας κρυφός περιορισμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τσιμπατε ψαρια....

 

Το κανει για να σας μαντρωσει και μετα να σας τον φορεσει σιγα-σιγα.

Ειναι ρουφιανα και υποχρεωνει τον κοσμο σε update με το βουρδουλα.

Εχει κρυμμενο το 666 στο hardware και μινι καμερα που παρακολουθει τι κανετε και μετα παει και το λεει στους γονεις σας.

Σε επομενο update θα ενσωματωσει το διαβολακι της ταζμανιας που θα σηκωνει τις φουστες των κοριτσιων.

 

Εγω σας προειδοποιησα.

Μεγιστη εισαι Sony και θαυμαστες οι παιχνιδομηχανες σου. Εστω και χωρις κοπατιμπιλι και ποντικο-πληκτρα.

Κλαίω!!!!

 

Πέρα από την πλάκα, FPS, MOBA & Strategy αποκτούν άλλον αέρα. Καλή ευκαιρία για επίδειξη είναι το Halo 5. Άντε και ένα age of empires να δουμε άσπρη μέρα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίζει στα games αλλα όχι στα online fps όπως πχ Halo απο οτι έχω διαβάσει. Πάντως έτσι θα έχει περισσότερα universal games για Xbox one και windows 10 pcs.

 

Πολύ καλή κίνηση που θα μεζεψει πολύ κόσμο και απο PC gamers και απο το στρατόπεδο της Sony

 /Facepalm  :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παλεύεται ρε? τι είναι αυτά που γράφετε? δηλαδή σας χαλάει επειδή έδωσε ΔΩΡΕΑΝ μια έξτρα δυνατότητα στους xbox1 gamers ?? δηλαδή τι θέλατε ? να δώσει μια κονσόλα και να σας πει αυτή είναι κ άμα σας αρέσει κ το μπούλο όπως παλιά ? καλό είναι να αναβαθμίζονται κ οι κονσόλες με νέες δυνατότητες , πληρώνεις και ξέρεις οτι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο και για μερικό καιρό ακόμα ,  γιατί τόση γκρίνια ? δεν ειναι υποχρεωτικό να παίζεται με mouse + keyboard αν δεν σας αρέσει , αν και οι περισσότεροι που γράφεται δεν σας αφορά καν αφού δεν είχατε σκοπό να πάρετε ποτέ xbox 1 , απλά μπήκατε να πείτε οτι η sony είναι καλύτερη και ζήτω η pc master race και κάτι τρέχει στα γύφτικα ....

και δεν έχω xbox 1 ούτε σκοπεύω να πάρω ,το συχαίνομαι , γουστάρω μόνο pc και ps4 για τα jrpg του , αλλα αυτό δεν έχει να κάνει με τον παραλογισμό σας. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/Facepalm :-(

Θέλω να πω πως πολλοί φτιάχνουν καλά πισιζ των 500€ και σε 3-4 χρονια χρειάζονται αλλαγές καρτών.

Τωρα θα χαλάσουν 300€ και ξέρουν πως για μια 8ετια θα είναι ήρεμοι με Xbox αρκετά καλά γραφικά, windows 10, και ότι καλό προσφέρει το Xbox live και η Xbox game collection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίζει στα games αλλα όχι στα online fps όπως πχ Halo απο οτι έχω διαβάσει. Πάντως έτσι θα έχει περισσότερα universal games για Xbox one και windows 10 pcs.

 

Π

 

Ε τι να το κάνω τότε.Το θέμα είναι για τα Halo,τα Gears of War και γενικά για τα shooters που η Μicrosoft δεν βγάζει στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παλεύεται ρε? τι είναι αυτά που γράφετε? δηλαδή σας χαλάει επειδή έδωσε ΔΩΡΕΑΝ μια έξτρα δυνατότητα στους xbox1 gamers ?? δηλαδή τι θέλατε ? να δώσει μια κονσόλα και να σας πει αυτή είναι κ άμα σας αρέσει κ το μπούλο όπως παλιά ? καλό είναι να αναβαθμίζονται κ οι κονσόλες με νέες δυνατότητες , πληρώνεις και ξέρεις οτι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο και για μερικό καιρό ακόμα ,  γιατί τόση γκρίνια ? δεν ειναι υποχρεωτικό να παίζεται με mouse + keyboard αν δεν σας αρέσει , αν και οι περισσότεροι που γράφεται δεν σας αφορά καν αφού δεν είχατε σκοπό να πάρετε ποτέ xbox 1 , απλά μπήκατε να πείτε οτι η sony είναι καλύτερη και ζήτω η pc master race και κάτι τρέχει στα γύφτικα ....

 

και δεν έχω xbox 1 ούτε σκοπεύω να πάρω ,το συχαίνομαι , γουστάρω μόνο pc και ps4 για τα jrpg του , αλλα αυτό δεν έχει να κάνει με τον παραλογισμό σας. 

Δηλαδη μονο οσοι σκοπευουν να αγορασουν XboxOne(που στην Ελλαδα παντα το playstation πουλαγε περισσοτερο)πρεπει να σχολιαζουν?????Nice logic.....

 

Θέλω να πω πως πολλοί φτιάχνουν καλά πισιζ των 500€ και σε 3-4 χρονια χρειάζονται αλλαγές καρτών.

Τωρα θα χαλάσουν 300€ και ξέρουν πως για μια 8ετια θα είναι ήρεμοι με Xbox αρκετά καλά γραφικά, windows 10, και ότι καλό προσφέρει το Xbox live και η Xbox game collection

Καρτα που αλλαζεις απο τα φθηνοτερα παιχνιδια που αγοραζεις αλλα μην γραφουμε παλι τα ιδια και τα ιδια ετσι δεν ειναι...

Επισης να μην γραφουμε παλι οτι 300ευρω δεν ειναι το ποσο που πληρωνεις για Xbox καθως ειναι πλεον και η Online συνδρομη μαζι.

Το 8ετια απο που ακριβως προκυπτει,δουλευεις μηπως μεσα στην Ms και το γνωριζεις αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να πω πως πολλοί φτιάχνουν καλά πισιζ των 500€ και σε 3-4 χρονια χρειάζονται αλλαγές καρτών.
Τωρα θα χαλάσουν 300€ και ξέρουν πως για μια 8ετια θα είναι ήρεμοι με Xbox αρκετά καλά γραφικά, windows 10, και ότι καλό προσφέρει το Xbox live και η Xbox game collection

αγορίνα τους Pc gamers δεν τους ακουμπάει,της sony μπορεί να της φάει πελατάκια αλλά σε pc πάνε είτε hardcore gamers που σκάνε χιλιάρικα για συστήματα είτε άνθρωποι που δεν θέλουν να πληρώνουν 50άρικα για κάθε παιχνίδι και συνδρομές για xbox live που παινεύεις σαν κάτι καλό.

δεν νομίζω κάποιος που έχει ένα αξιοπρεπές pc με μια gtx 560 και πάνω να πάει να πάρει κονσόλα και να δώσει τόσα λεφτά για να πληρώνει παιχνίδια και συνδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...