Προς το περιεχόμενο

Moto G (2015): Αδιάβροχο, δυνατό και πάντα οικονομικά προσιτό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κοπέλα μ έχει το Moto g πρώτης γενιάς και η αδερφη μ το δεύτερης. Και τα δυο είναι πολύ καλά εργαλεία για αυτόν που θέλει κτ οικονομικό και καλό.

 

Τώρα βέβαια και στα δύο από την έλευση του Lollipop έχω παρατηρήσει ένα τρελο battery leak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπέλα μ έχει το Moto g πρώτης γενιάς και η αδερφη μ το δεύτερης. Και τα δυο είναι πολύ καλά εργαλεία για αυτόν που θέλει κτ οικονομικό και καλό.

 

Τώρα βέβαια και στα δύο από την έλευση του Lollipop έχω παρατηρήσει ένα τρελο battery leak.

κανε factory reset, clear cache and data και θα στρωσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lollipop 5.0.2 στο Moto G είναι ψιλοαποτυχία.

 

Αναγκάστηκα να το ρουτάρω, να χάσω την εγγύηση και να βάλω custom Rom για να γυρίσει στα επίπεδα που ήταν με την έκδοση 4.4.4.

 

Εν αναμονή για την 5.1.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια μετά την παρουσίαση του πρωτου moto g κ η βασικη εκδοση έρχεται με ιδια ram , ιδια μεγεθος rom (8gb), ίδια ανάλυση, επεξεργαστή που ειναι μόνο 10-20% γρηγοροτερος, gpu ιδιας ουσιαστικά αποδοσης κ λιγο ακριβότερη τιμη.

Μονη ουσιαστικη αναβαθμιση η καμερα.

 

Επαψε πια να είναι το απίστευτο value for money οπως ηταν το πρωτο, τωρα παιρνεις lg g2 ή κάποιο άλλο με καλυτερα χαρακτηριστικά, οταν το πρωτης γενιας επαιζε μπαλα μονο του στα ~200€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλή και απαράδεκτη οθόνη

Μια χαρά είναι η ανάλυση. Ας πάψουν επιτέλους να βάζουν 2k σε συσκευές που δεν το έχουν ανάγκη μόνο και μόνο για να πουλάνε specs στην πιτσιρικαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες μη πεφτετε θυματα του μαρκετινγκ τοσο πολυ.

εδω απο τα 720p δε βλεπεις διαφορα στα 1080p σε 32 ιντσες τηλεοραση, θα δειτε εσεις διαφορα σε 5 ιντσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως ανάμεσα στο 1st Gen και στο 2nd Gen κατάλαβα διαφορά στην ανάλυση. Η οθόνη της πρώτης γενιάς τα σπάει!

 

Διάβασα στο Reddit ότι το 3rd Gen δεν έχει notification LED, ούτε γυροσκόπιο. Στο motorola.fr το 8/1 έχει €229 και το 16/2 €259.

 

Όσο κι αν με "ελκύει" το stock Αndroid που έχει, δεν νομίζω να το προτιμήσω..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές που δίνει το επίσημο site της motorola είναι 180$ για το 1gb/8 και 220$ για το 2gb/16.

Τώρα που κολλάνε τα 229€ και 259€ μόνο η Ελληνική αγορά ξέρει, όπως έγινε και με το moto e 2015 που ήρθε στην αρχή σε τιμή 200€ και έπεσε στα φυσιολογικά 110€.

Ότι του φανεί του λολοστεφανή. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...