Προς το περιεχόμενο

Δεν πιάνει καθόλου 4G το κινητό


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμαστε το εξης..σε μενα δουλεψε σε galaxy s6 / wind , δεν χανετε να δοκιμασετε.

 

Απο το μενου γυριστε το σε 2g ή gsm ή οποια τελοσπαντων ειναι η πρωτη πρωτη επιλογη.

 

Ανοιξτε δεδομενα..δεν ξερω αν παιζει ρολο..εγω τα ανοιξα ετσι για την αλητεια :)

Λογικα θα συνδεθει σε edge και πολυ λεω :)

Κλειστε τα , και πηγαιντε παλι στο μενου και βαλτε το 2g/3g/4g ή οπως αλλιως το λεει.

Ανοιξτε τα δεδομενα..ΛΟΓΙΚΑ ενω θα επρεπε να ανοιξουν δεν θα ανοιξουν...δεν ανησυχουμε...τα ξανακλεινουμε..και τα ανοιγουμε 2η φορα..

 

Καλοριζικο το 4g.

 

Ολα αυτα με την προυποθεση οτι οποιαδηποτε ενεργοποιηση χρειαζεται απο τον παροχο εχει γινει κανονικα και το κινητο υποστηριζει 4g και την μπαντα του παροχου.

 

Αν παιξει επαιξε ..αλλιως δεν εχω ιδεα :)

 

 Με έσωσες!!!   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια απαντιστε μου λιγακι τι πρεπει να κανω εχει ενα προβλημα το κινητο samsung galaxy j5(2016)πριν ενεργοποιησω το 4G επιανα H+ οταν το ενεργοποιησα το 4G επιανα μονο LTE ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ H+ την καρτα σιμ την αγορασα πρην κανα 8μηνο πειτε μου τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς τι πρέπει να κάνεις; Δεν θέλεις να πιάνεις 4G; Άμα δεν θέλεις πας στις ρυθμίσεις του δικτύου και ορίζεις μέγιστη σύνδεση το 3G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια απαντιστε μου λιγακι τι πρεπει να κανω εχει ενα προβλημα το κινητο samsung galaxy j5(2016)πριν ενεργοποιησω το 4G επιανα H+ οταν το ενεργοποιησα το 4G επιανα μονο LTE ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ H+ την καρτα σιμ την αγορασα πρην κανα 8μηνο πειτε μου τι να κανω;

Αφού δεν ήθελες 4g γιατί το ενεργοποίησες;; όπως είπε και ο φίλος γύρνα το από τις ρυθμίσεις σε 3g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Το έχω ενεργοποιήσει εννοείται με μήνυμα που έχω στείλει στην cosmote, αλλά δεν...

 

Αυτό που ρωτάω είναι αν τελικά θα πρέπει να βάλω καινούργια sim..

Το πρόγραμμα που έχεις υποστηρίζει 4g? Θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο να το επιβεβαιώσεις. Αν υποστηρίζει, και δεδομένου ότι τα έχεις κάνει όλα σωστά όσον αφορά στις επιλογές στις ρυθμίσεις του κινητού, τότε δεν βλέπω άλλο πρόβλημα εκτός από την κάρτα. Πρώτον, κάρτα 5ετιας πολύ πιθανό να μην υποστηρίζει 4g και δεύτερον, το ότι την έκοψες δεν είναι και ότι το καλύτερο και μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα στη σωστή λειτουργία της κάρτας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πως ενεργοποιουμε τελικα το 4G σε φοιτητικο whatsup? Με καποιο μηνυμα, ή μπορω να παω σε καποιον γερμανο και να μου το κανουν απο εκει?

4g στο 1333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως κι εγώ What's Up έχω και πιάνω 4G αφού άλλαξα τη SIM. Και δεν ισχύει ότι δεν πιανεις σε όλα τα πακέτα 4G γιατί εγώ δεν έχω καν πακέτο, από HTTP Injector μπαίνω και μπαίνει κανονικά σε 4G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερομηνία του μηνύματος ειδες? Φαντάζομαι μετά από δύο χρόνια θα το έχει λύσει το θέμα 

Το πρόγραμμα που έχεις υποστηρίζει 4g? Θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο να το επιβεβαιώσεις. Αν υποστηρίζει, και δεδομένου ότι τα έχεις κάνει όλα σωστά όσον αφορά στις επιλογές στις ρυθμίσεις του κινητού, τότε δεν βλέπω άλλο πρόβλημα εκτός από την κάρτα. Πρώτον, κάρτα 5ετιας πολύ πιθανό να μην υποστηρίζει 4g και δεύτερον, το ότι την έκοψες δεν είναι και ότι το καλύτερο και μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα στη σωστή λειτουργία της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερομηνία του μηνύματος ειδες? Φαντάζομαι μετά από δύο χρόνια θα το έχει λύσει το θέμα

Lol, όχι δεν το ειχα δει. Ελπίζω να έχει πάρει καινούργια SIM από τότε...Χαχαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητικιο whatsup εχω και μου στελνει απαντηση οτι η υπηρεσια 4G δεν βρεθηκε. Τι κανομεν?

Και εγώ το ίδιο έχω και έστειλα εκεί που σου είπα και ενεργοποιήθηκε.παρε τηλ στην κοτε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...