Προς το περιεχόμενο

Δυσαρεστημένοι στην Mozilla με την Microsoft για τις αλλαγές στα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

πολυ καψα με τον firefox

 

εμενανα μια χαρα με βολευει εν αντιθεσει με τον crome που δεν τον γουσταρω γιατι ειναι εργαλειο μιας εταιιρειας που ακολουθει μια δολια πολιτικη ,ως αφορα τα προσωπικα δεδομενα και εχει και ενα σωρο φορτωμα στο laptop

Αν δεν τον γουσταρουν μερικοι ,φανταζομαι κινουμενοι απο λευκη ανιδιοτελεια.....,δν πειραζει

Οσο για τα win10  εκανα την βλακεια να τα εμπιστευτω ενω ειναι ακομη στα μπουσουλισματα και φυσικα ειχα και το πρωτο θυμα τιναζοντας με στον αερα τα drivers του HP4500 κai με εμπλεξε παλι με την ηληθια εταρεια που λεγεται HP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα! ο Mozilla πέθανε! τη φάγανε την αλεπού!

 

Στα Analytics για το Site μου, σχεδόν το 70% είναι από Chrome...

 

Στο δικό μου για περίοδο του τελευταίου μήνα

 

Chrome 38%, firefox 34%, safari 11%

 

Συνολικά από το 2009 που το άνοιξα

 

Firefox 32%, explorer 28%, chrome 20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 tabs στον chrome 1 στον firefox 

 

o Firefox παντα στο ξεκινημα του δεσμευει 200mb, στα οποια φορτωνει τις απαραιτητες λειτουργιες του για αμεση προσπελαση. καθολου περιεργο.

επισης εχει βγει η 39 εδω και καιρο, ισως θα ηταν καλυτερα να τον κανεις update, just saying..  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν ξέρεις τι πάει να πει αθέμιτος ανταγωνισμός. Απλά βγάζεις κομπλεξισμό :) Περαστικά.

Και ξέρει η ΕΕ...μάλιστα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας επεισες.  :-D

 

11 sites, τα ιδια ανοιχτα και στους δυο browsers, με τον Firefox να εχει περισσοτερα addons. και αυτο με το καλημερα, απο φρεσκο ξεκινημα.

fFSgajT.jpg

 

πεσμoυ ξανα ποσο μνημοβορος ειναι ο FF, με διασκεδαζει.

 

 

28 tabs στον chrome 1 στον firefox 

 

Έκανα κι εγώ το τεστάκι από περιέργεια σε Debian. Καθαρό install και οι δύο χωρίς accounts, bookmarks, addons κτλπ. Έβαλα μόνο το ublock και στους δύο.

10 tab το amazon.co.uk στον καθένα.

 

15xn0pf.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ σταθερά firefox εδώ και 5 συνεχόμενα χρόνια, καθως και παλαιότερα. Η αλήθεια είναι οτι αρκετές φορές με δυσαρεστούν διάφορα πράγματα. Κυρίως προβλήματα με την εμφάνιση ιστοσελίδων τα οποία διορθώνονται με καθαρισμό του ιστορικού διαγραφή cookies και διαφόρων άλλων που έχουν μήνει στην μνήμη. Επίσης υπάρχουν κολλήματα και θέματα σε ιστοσελίδες με εμφανίζουν πολλά ads ενώ θέλω να δω video.

Πιστεύω κάποια στιγμή θα φτάσει η ώρα που θα τον σταματήσω, αλλά προς το παρόν παραμένω με το mozilla. Δεν έχω δοκιμάσει άλλους browser όπως chrome, αλλά τα πολλά θετικά σχόλια που ακούω θα με κάνουν να το δοκιμάσω. Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει και opera αλλά με απογοήτευσε με αρκετά θέματα που έχει, όπως η default επιλογή να συνδέεσαι με http proxy με αποτέλεσμα να φάω ban από ένα forum γιατί με πέρασαν clone. Κάποια προβλήματα που δημιούργησε ένα add το opera turbo με έκανε να το παρατήσω τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί η Microsoft που φτιάχνει και τον Edge να μην τον έχει ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης, όπως πχ η Apple τον Safari;

 

Αν θες Mozilla η Chrome, πας και το κατεβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί η Microsoft που φτιάχνει και τον Edge να μην τον έχει ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης, όπως πχ η Apple τον Safari;

 

Αν θες Mozilla η Chrome, πας και το κατεβάζεις.

 

H ms έχει υπογράψει συμφωνια με την ΕΕ, να μην έχει ουτε προεπιλεγμένο ούτε προεγκαταστημενο κανενα browser, αλλά καλύτερα να φάει προστιμο, από να πατώσει ο edge...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που αυτο δεν ειναι αθεμιτος ανταγωνισμος αλλα ηλιθιες αποφασεις της ΕΕ απο ατομα που δεν εχουνε ιδεα απο αυτα, και χαζες δικαιολογιες επιπεδου WordPerfect . η ΕΕ θα ειχε δικιο εαν η ΜΣ ΔΕΝ σε αφηνε να βαλεις αλλον browser κατι που δεν ισχυει.  Ολα τα αλλα ειναι κουραφεξαλα για να δικαιολογούνται αιθηματα κατωτερότητας μερικών "Mozilla Foundation". Μαλλον δεν τους φτανει η χρηματοδοτηση που εχουνε απο εταιρειες σαν την MS γιαυτο γκαριζουνε σα τα ζωα.

 

τυγχανει να εχω μεταπτυχιακο με τιτλο ευρωπαικες κοινωνιες κ ευρωπαικη ολοκληρωση κ να εχω κανει κ 2 εργασιες για το θεμα οποτε ξερω μαλλον τι γραφω σε αντιθεση με εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...