Προς το περιεχόμενο

Επιλογή πρώτου αυτοκινητου (μεταχειρισμένου)


NightCok1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9λτ/100 ειναι μια χαρα καταναλωση

 

9λ/100 ειναι ομολογουμενως τσιμπημένη κατανάλωση...

Εγω με ψιλοβαρυ πόδι, κλιματισμο μονιμα αναμένο και εντός αστικού ιστού με το ζόρι φτάνω στο 8.2-8.3λ/100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας για το diesel σου που καει 1.5lt/100

 

Κάνει και like ο άλλος ο έξυπνος από κάτω, αλλά απάντηση όταν πέσανε τα νούμερα δεν έδωσε κανείς.. Τεσπα 1.5 δεν καίει αλλά το 5 μικτό το πιάνει. 9λ/100 είναι υψηλή κατανάλωση, άσχετα αν ο φίλος την αντέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει και like ο άλλος ο έξυπνος από κάτω, αλλά απάντηση όταν πέσανε τα νούμερα δεν έδωσε κανείς.. Τεσπα 1.5 δεν καίει αλλά το 5 μικτό το πιάνει. 9λ/100 είναι υψηλή κατανάλωση, άσχετα αν ο φίλος την αντέχει.

Γιατι σε πειραξε πασα μου που εκανα και Like?εχουμε καμια σχεση μηπως και πρεπει να σου δινω και λογο το τι μου αρεσει?για τραβα να δεις εαν ερχομαι που θα μας την πεις κιολας....

και ναι 9 λιτρα ειναι φυσιολογικο κατα την γνωμη μου οταν ΕΓΩ εχω συνηθησει στα 12 λιτρα.

και αυτο σε πειραζει μηπως?σορρυ που δεν σε ρωτησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταναλωση ειναι περισσοτερο αναλογα με το ποδι, ειναι φορες που ειμαι στα 11-12λτ/100 με προσεκτικη οδηγηση και αλλες οταν το παω σουζα τα 18 λιτρα τα εχει για πλακα

 

για αστικο κυκλο τα 8-9λτ ειναι πολυ καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε πειραξε πασα μου που εκανα και Like?εχουμε καμια σχεση μηπως και πρεπει να σου δινω και λογο το τι μου αρεσει?για τραβα να δεις εαν ερχομαι που θα μας την πεις κιολας....

και ναι 9 λιτρα ειναι φυσιολογικο κατα την γνωμη μου οταν ΕΓΩ εχω συνηθησει στα 12 λιτρα.

και αυτο σε πειραζει μηπως?σορρυ που δεν σε ρωτησα.

Άρα δεν υπάρχει κάτι αντικειμενικά καλο, κακο και μέτριο, όπως συνήθισε ο καθένας, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταναλωση ειναι περισσοτερο αναλογα με το ποδι, ειναι φορες που ειμαι στα 11-12λτ/100 με προσεκτικη οδηγηση και αλλες οταν το παω σουζα τα 18 λιτρα τα εχει για πλακα

 

για αστικο κυκλο τα 8-9λτ ειναι πολυ καλα

Κι εγώ νορμάλ κατανάλωση τη βλέπω αυτή με τα δεδομένα που έχω. 8-8.5 έχω μικτά. Πιστεύω αν πάρω κανένα diesel κάποια στιγμή θα μου φανεί πολύ μεγάλη διαφορά αλλά τώρα την κατανάλωση από 7-9 λτ/100 την θεωρώ φυσιολογική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν υπάρχει κάτι αντικειμενικά καλο, κακο και μέτριο, όπως συνήθισε ο καθένας, σωστά;

Όταν μιλάμε για κατανάλωση, το πόσο "καλή" είναι, ναι είναι κάτι σχετικό.

 

Δηλαδή τα 9λτ/100 σε σχέση με ένα 1000ράκι είναι διπλάσια σχεδόν. Σε σχέση με το 2λιτρο μου είναι το μισό, οπότε γιατί να μην είναι "μια χαρά". Εντάξει ναι, υπάρχουν πλέον 1600ρια ντίζελ που πιάνουν 6λτ/100 μέση κατανάλωση σε αστικό κύκλο, τι θα πει αυτό, θα βγάλουμε όλα τα άλλα μοτέρ για πέταμα; Για την χρονολογία του, τα κυβικά του και τις επιδόσεις του, τα 9λτ/100 είναι νορμάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...