Προς το περιεχόμενο

Rocket League


Greekgamer.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατι με ρωτησε και του απαντησε...δεν το ειπα για πλακα το εννοουσα και οποιος ψαξει μεσα στα νηματα καταλαβαινει τι εννοω...

Πολύ αστείο φίλε, γελάσαμε. Τι σχέση έχει το ποστ σου με το RL;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 435
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιχνιδάρα. Άκρως εθιστικό, από τα games που τα ξεκινάς για να περάσεις ευχάριστα & καταλήγεις να παίζεις με τις ώρες μέχρι να πονέσουν τα χέρια σου. 

Αλέξανδρε και τα fps κοιτάμε & τα γραφικά & το gameplay. Εν ολίγοις τα πάντα. Το ότι ψάχνεις να βελτιώσεις με κάθε τρόπο την εμπειρία του κάθε παιχνιδιού δεν σε κάνει ούτε " hardcorά" ούτε "noobά". 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδάρα. Άκρως εθιστικό, από τα games που τα ξεκινάς για να περάσεις ευχάριστα & καταλήγεις να παίζεις με τις ώρες μέχρι να πονέσουν τα χέρια σου. 

Αλέξανδρε και τα fps κοιτάμε & τα γραφικά & το gameplay. Εν ολίγοις τα πάντα. Το ότι ψάχνεις να βελτιώσεις με κάθε τρόπο την εμπειρία του κάθε παιχνιδιού δεν σε κάνει ούτε " hardcorά" ούτε "noobά". 

δικιο εχεις απλως τελευταια παραγινεται και ισως χανεται η ουσιας!

ενω το συγκεκριμενο παιχνιδι εδω εχει πιασει ΟΛΗ την ουσια!

διασκεδαση και εθισμος χωρις περιορισμους χωρις μανουρες και μπλεξιματα με settings 100 patches για να ειναι Playable και αλλα πολλα,για αυτο και γνωριζει τοση επιτυχια φυσικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικιο εχεις απλως τελευταια παραγινεται και ισως χανεται η ουσιας!

ενω το συγκεκριμενο παιχνιδι εδω εχει πιασει ΟΛΗ την ουσια!

διασκεδαση και εθισμος χωρις περιορισμους χωρις μανουρες και μπλεξιματα με settings 100 patches για να ειναι Playable και αλλα πολλα,για αυτο και γνωριζει τοση επιτυχια φυσικα!

offtopic.

 

 

Έχει παραγίνει το "κακό" όπως λες διότι πλέον σχεδόν όλοι οι ΑΑA τίτλοι δεν είναι 100% playable. Και στον κάθε ένα δημιουργούνται προβλήματα τα οποία δεν τον αφήνουν να ευχαριστηθεί τον εκάστοτε τίτλο.

Όλα τα καλά του κόσμου έχει το rocket league αλλά με τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί τεχνολογικά, χαρακτηριστικά κτλ με το Witcher 3 ή το Gta V. Ότι υπάρχουν περιπτώσεις όπου ολόκληρα θέματα είναι γεμάτα με μηνύματα για fps, bugs κ.ο.κ δείχνει το κατά πόσο σέβεται η κάθε εταιρία τους πελάτες τις (προχειροδουλειές, πρόωρες κυκλοφορίες).

Δυστυχώς πάνε τα χρόνια όπου βάζαμε μια δισκέτα, ένα cd ή dvd και όλα ήταν κομπλέ.

 

 

 

Μετά από 14+ ώρες, δεν έχω βαρεθεί ούτε μία στιγμή. Το καλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού είναι το online. Δυστυχώς το season υστερεί διότι το Α.Ι είναι μέτριο προς κακό και δεν κυριαρχούν τα συναισθήματα του online όταν παλεύεις για την νίκη με καλούς αντίπαλους, ειδικά όταν η ομάδα σου υστερεί. Απαιτούνται skills γιατί δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται. Υπάρχει αρκετός κόσμος online και το ματσάκι ξεκινά άμεσα χωρίς καμία ιδιαίτερη αναμονή ( ένα με δύο λεπτά το πολύ). 

 

Και έρχομαι τώρα στο θέμα που με απασχόλησε αρκετά καθώς σκεφτόμουν το μέλλον του RL. Ελπίζω oι δημιουργοί να ασχοληθούν για καιρό με το παιχνίδι και όχι με dlc της πλάκας, που να κοστίζουν στο τέλος ποσά που να μην αντιστοιχούν στην πραγματικότητα.

Διότι κακά τα ψέματα αλλά στην παρούσα φάση το RL όσον αφορά το online multiplayer δεν θα έχει μεγαλύτερο από ένα χρόνο "ζωής" αν στο μέλλον δεν υπάρξουν αναβαθμίσεις (όχι maps & items). Ενώ τώρα το παιχνίδι κάνει πάταγο μιας και πουλήθηκαν πάνω από 5 εκατομμύρια digital keys, σε βάθος χρόνου με την τωρινή του μορφή θα υπάρξει γρήγορα μεγάλος βαθμός κορεσμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ηθελα κ modes σιγα σιγα οπως το θιξαμε και σε προηγουμενο reply αλλα ακομα ειναι νωρις ισως!να περασει κανα 6μηνο και μετα να το εμπλουτισουν,σκεψου ας πουμε καποιο mode με οπλα που καταστρεφεις τον αντιπαλο η πιο μεγαλοι χαρτες που να ειναι για 10 ατομα η 12!η με 3 μπαλες 1 κανονικη για τα γκολ και 2 που να ειναι για αρνητικο σκορ xP 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω θα ηθελα κ modes σιγα σιγα οπως το θιξαμε και σε προηγουμενο reply αλλα ακομα ειναι νωρις ισως!να περασει κανα 6μηνο και μετα να το εμπλουτισουν,σκεψου ας πουμε καποιο mode με οπλα που καταστρεφεις τον αντιπαλο η πιο μεγαλοι χαρτες που να ειναι για 10 ατομα η 12!η με 3 μπαλες 1 κανονικη για τα γκολ και 2 που να ειναι για αρνητικο σκορ xP 

Αυτό είναι το ζητούμενο, με την πάροδο του χρόνου να προσθέτουν αρκετά modes ώστε να μην καταντήσει κουραστικό. Ιδέες υπάρχουν, ας ελπίσουμε να υλοποιήσουν όσες θα σκεφτούν ή έχουν ήδη σκεφτεί. 

 

Επίσης ένα από τα θετικά του είναι πως το Rocket League είναι καθαρά skill based τίτλος και όχι pay-to-win (τα αμάξια είναι όλα ισοδύναμα).

Επεξ/σία από Dreyar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το ισοδυναμο το σκεφτομουν τις προαλλες,γνωριζεις αν το σχημα του αμαξιου εππηρεαζει?οχι οσον αφορα την αεροδυναμικη πορφανως οχι γτ μια τελικη εχουν και ιδια επιταχυνση αλλα το σχημα οταν χτυπας την μπαλα!ενα αμαξι ειναι πιο χοντροκομμενο μπροστα ενα αλλο πολυ χαμηλο καποιο ειναι πιο αγριο στο καπο αλλο πιο λειο,ολα αυτα εππηρεαζουν της επαφη της μπαλας σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, είχαν γράψει στο twitter πως τα hitboxes είναι ελαφρώς διαφορετικά, αλλά η διαφορά είναι αμελητέα . Όλα τα άλλα είναι τα ίδια. 

 

Edit: Στο online παίζεις και με χρήστες του ps4. Επίσης μπορείς να παίξεις στην ίδια ομάδα (steam ps4) μόνο σε private ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τις τελευταίες ώρες παρατηρώ υψηλό ping στους ευρωπαϊκούς server. Απ'ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος στα sessions.  Έχουν κάποιο θέμα οι server's ή ίσως να έχω εγώ το πρόβλημα;!

Πάντα είχα 45-85 ping και μερικές φορές ανέβαινε και στα 100 plus αλλά τώρα όταν πάει 100+ έχω σοβαρό πρόβλημα. Στις αρχές έμπαινα και στον αμερικάνικο server αλλά δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα όπως τώρα.

 

Υ.Γ Δεν κατεβάζω τίποτα παράλληλα και έχω κλειστό τον περιηγητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...