Προς το περιεχόμενο

Rocket League


Greekgamer.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 435
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το νέο mode ( Rumble ) είναι από τα πιο διασκεδαστικά και συνάμα ευχάριστα modes στο παιχνίδι. Τρελή φάση! Με πάσαρε συμπαίκτης , έβγαλε power up αυτό με τα spikes ( καρφιά ) και μπήκα τρέχοντας μαζί με τη μπάλα αγκαλιά στο τέρμα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το νέο mode. Αλλά από το update και μετά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα: το χειριστήριο σταματά να αποκρίνεται εντελώς ξαφνικά και σε τυχαία χρονικά διαστήματα, για μερικά δευτερόλεπτα. Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο παιχνίδι, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι από το Rocket League, λόγω του ότι α) μέχρι χθες έπαιζα κανονικά και β) δεν υπάρχει αποσύνδεση ή κάτι παρόμοιο (ή ακόμη και lag).

 

Έχει άλλος παρόμοιο θέμα σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το νέο mode. Αλλά από το update και μετά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα: το χειριστήριο σταματά να αποκρίνεται εντελώς ξαφνικά και σε τυχαία χρονικά διαστήματα, για μερικά δευτερόλεπτα. Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο παιχνίδι, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι από το Rocket League, λόγω του ότι α) μέχρι χθες έπαιζα κανονικά και β) δεν υπάρχει αποσύνδεση ή κάτι παρόμοιο (ή ακόμη και lag).

 

Έχει άλλος παρόμοιο θέμα σήμερα;

παιζω με wireless 360 controler και δεν εχω κανενα προβλημα, δοκιμασε και σε κανα αλλο παιχνιδι.

και κατι αλλο που ξερω ισως ακουστει καπως αλλα αν εχεις ασυρματο μηπως λεω μηπως τελειωνουν οι μπαταριες και σου κανει την κλασική αποσυνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω με wireless 360 controler και δεν εχω κανενα προβλημα, δοκιμασε και σε κανα αλλο παιχνιδι.

και κατι αλλο που ξερω ισως ακουστει καπως αλλα αν εχεις ασυρματο μηπως λεω μηπως τελειωνουν οι μπαταριες και σου κανει την κλασική αποσυνδεση.

 

Επαναφορτιζόμενες χρησιμοποιώ, που είναι full :). Αλλά και πάλι, δεν αναβοσβήνει το ledάκι όπως κάνει όταν υπάρχει τέτοιο θέμα. Το χειριστήριο λειτουργεί κανονικά, απλώς το χάνει το παιχνίδι.

 

Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω ξανά τους drivers του receiver και να κάνω και ένα verify τα αρχεία του game.

EDIT: :X Νομίζω πως βρήκα τι συμβαίνει (και είναι κάτι που δεν γινόταν μέχρι χθες, για αυτό και δεν το είδα ή δεν το συνδύασα): πατώντας το Select για να δεις σε τι φάση είναι ο αγώνας, ενεργοποιείς πλέον και το text box που έχει το chat, χάνοντας τον έλεγχο του οχήματος μέχρι να το κλείσεις (πατώντας B ).

 

Οπότε προσοχή (ή ρυθμίστε τα πλήκτρα)!

 

:shock:

 

EDIT2: Επίσης, οι servers τους είναι τόσο φορτωμένοι μετά το update, που με πέταξε από έναν αγώνα, δεν μπορούσα να ξαναμπώ και τώρα έχω ban 15 λεπτών :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο το mode.

Πολυ πλακα.Πιστευω δε θα νεκρωσει οπως το hoops.

Αγορασα σημερα και 5 keys κυριως για support τους devs.Η μια και μοναδικη.Μετα μονο τα dlc τους θα αγοραζονται :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα μου αρεσει πολυ το νεο mode. Απο αυριο περιμενω νεο gamepad γιατι ειναι μισοπεθαμενο στο παλιο μου το LB και δεν παλευεται αλλο να τρως γκολ επειδη αποφασισε να μην λειτουργησει και εχασες το jump ετσι.

 

Μια ερωτηση, υπαρχει η δυνατοτητα καπως να "κλεισεις" το power up ενω το χρησιμοποιεις; πχ εχεις το spike που καρφωνει την μπαλα μαζι σου, γινεται να το κλεισεις ενω ειναι ηδη καρφωμενη και ετσι να αποδεσμευτει παραδειγματος χαριν;

 

Επισης αν θελει κανεις να παιξουμε παρεα ειτε rumble ειτε ranked με κανει add στo steam, pavlos1908 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αν και αυτό που αναφέρω παραπάνω δεν είχε να κάνει με τους servers, από το update και μετά έχω συχνά θέματα με τη σύνδεση. Παίζω σε ευρωπαϊκούς servers, με λογικό ping (50, 60 και 70) και πάρα πολύ συχνά αντιμετωπίζω προβλήματα, με το γνωστό εικονίδιο που εμφανίζεται επάνω δεξιά για απώλεια σύνδεσης.

 

Στα περισσότερα παιχνίδια που έχω πρόβλημα δεν με πετάει καν, απλώς συνεχίζει να κάνει ότι θέλει, οπότε ή αναγκάζομαι να κάνω abandon ή απλώς να το παλέψω όσο πάει.

 

Νομίζω πως έχει έρθει η ώρα να αγοράσουν καινούργιους servers :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ίδια μετά το update και είμαι σε vdsl με καλό ping <50 !

Και ξεκίνησε να εμφανίζεται μετά το rumble update... δεν είναι πολύ συχνό αλλά παλιά δεν υπήρχε και λογικά είναι απο την μεριά τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται στο pc ? Έχω συνέχεια από συνδέσεις lag κλπ..

Τα ίδια και ένα φιλαράκι μου σε άλλο μέρος της Ελλάδας που μπαίνουμε να παίξουμε μαζί.. υπάρχει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...