Προς το περιεχόμενο

Rocket League


Greekgamer.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγόρασα πρόσφατα με την παρέα μου, και παίζω αρκετά συχνά .. Αν κάποιος ψάχνει παρέα ας στείλει στο Steam: GhostDog13GR

Ένα ήσυχο βράδυ από Dolphin κατέληξε στο να set-αρω το Wii Mote για το Rocket League 😂 Μου φαίνεται δεν την γλυτώνω θα πάω για PS3 ή PS4 Controller.. 

Spoiler

 


 

 

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 435
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Extinction είπε

Το αγόρασα πρόσφατα με την παρέα μου, και παίζω αρκετά συχνά .. Αν κάποιος ψάχνει παρέα ας στείλει στο Steam: GhostDog13GR

Ένα ήσυχο βράδυ από Dolphin κατέληξε στο να set-αρω το Wii Mote για το Rocket League 😂 Μου φαίνεται δεν την γλυτώνω θα πάω για PS3 ή PS4 Controller.. 

  Απόκρυψη περιεχομένων


 

Καλά με το Wii Mote φαίνονται δύσκολα τα πράγματα. Το ds4 είναι καλή λύση, αλλά υπάρχουν και πολλοί που παίζουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι. Ακόμα και pro players.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ keyboard warrior μέχρι στιγμής αλλά με τα air rolls και γενικά στο θέμα του αέρα δεν τα πάω τόσο καλά.. Μόλις μου ήρθε USB Sensor Bar οπότε ίσως να είναι πιο εύκολο αν κάνω bind τις φυσικές κινήσεις του Wii Mote σήμερα και όχι απλά τα κουμπιά :)  Εσείς με τι βολεύεστε κύριοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 λεπτά πριν, Extinction είπε

Και εγώ keyboard warrior μέχρι στιγμής αλλά με τα air rolls και γενικά στο θέμα του αέρα δεν τα πάω τόσο καλά.. Μόλις μου ήρθε USB Sensor Bar οπότε ίσως να είναι πιο εύκολο αν κάνω bind τις φυσικές κινήσεις του Wii Mote σήμερα και όχι απλά τα κουμπιά :)  Εσείς με τι βολεύεστε κύριοι?

Μην το προσπαθείς με πληκτρολόγιο, είναι υπερβολικά πιο δύσκολο το παιχνίδι και θα είναι βλακεία να αποκτήσεις muscle memory με το keyboard ενώ μπορείς να το μάθεις εξαρχής με χειριστήριο. Επίσης έχω την εντύπωση πως δεν ειναι πολλοί που παίζουν με πληκτρολόγιο αλλα ελάχιστοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Μην το προσπαθείς με πληκτρολόγιο, είναι υπερβολικά πιο δύσκολο το παιχνίδι και θα είναι βλακεία να αποκτήσεις muscle memory με το keyboard ενώ μπορείς να το μάθεις εξαρχής με χειριστήριο. Επίσης έχω την εντύπωση πως δεν ειναι πολλοί που παίζουν με πληκτρολόγιο αλλα ελάχιστοι. 

Θα έλεγα πως για κάποιον που δεν χρησιμοποιούσε ποτέ χειρηστήρια, και πάντα έπαιζε παιχνίδια με πληκτρολόγιο-ποντίκι, το να κάνει το ίδιο και στο rocket league, δεν είναι τόσο τραγικό. Δεν θα είναι ο πρώτος που θα το κάνει. 

Αλλά, θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι εφόσον τώρα ξεκινάει, είναι καλύτερα να πιάσει από τώρα χειρηστήριο και να μην ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο με πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Εγώ προσωπικά έχω παίξει RL με τα εξής χειρηστήρια:

xbox360

xboxone

ds4

Θα πρότεινα το DS4. Φαίνεται πιο προσεγμένο και καλοφτιαγμένο. Τα αναλογικά του είναι πιο σκληρά και δεν έχουν προβλήματα deadzone. Είναι plug and play.

ΥΓ: Έχω μεγάλα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikolas.stamb είπε

Καλά με το Wii Mote φαίνονται δύσκολα τα πράγματα. Το ds4 είναι καλή λύση, αλλά υπάρχουν και πολλοί που παίζουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι. Ακόμα και pro players.

Ποιον pro player είδες να παίζει χωρίς dualshock 4 με keyboard κιόλας? 😁

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kti23 είπε

Ποιον pro player είδες να παίζει χωρίς dualshock 4 με keyboard κιόλας? 😁

Yukeo, Torsos, Fruity, Lauty και μερικοί άλλοι όχι τόσο γνωστοί παίζουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι.

AyyJayy, Eyelgnite, Kaydop, Lethamyr, remkoe, Rizzo, Scrub Killa, ViolentPanda, Wonder μεταξύ πολλών ακόμα, παίζουν με xbox controller.

Kuxir97 έπαιζε για πολλά χρόνια με DS3. Τώρα πια νομίζω ότι άλλαξε.

Είναι αρκετά pro players αυτοί για σένα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikolas.stamb είπε

Yukeo, Torsos, Fruity, Lauty και μερικοί άλλοι όχι τόσο γνωστοί παίζουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι.

AyyJayy, Eyelgnite, Kaydop, Lethamyr, remkoe, Rizzo, Scrub Killa, ViolentPanda, Wonder μεταξύ πολλών ακόμα, παίζουν με xbox controller.

Kuxir97 έπαιζε για πολλά χρόνια με DS3. Τώρα πια νομίζω ότι άλλαξε.

Είναι αρκετά pro players αυτοί για σένα?

όχι δεν είναι αρκετοί μιλάμε για μειοψηφία μάλιστα συγκριτικά με αυτούς που παίζουν με DS4. Το παιχνίδι είναι απλά καλύτερα σχεδιασμένο για χρήση με controller.

Είναι θέμα προτίμησης αλλά δεν θα πρότεινα σε κάποιον να ξεκινήσει να παίζει με πληκτρολόγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όπως βολεύεται ο καθένας είναι. Εγώ χρόνια PC gamer, τα πάντα τα έπαιζα με m/k, μόνο στο Dark Souls και στο Rocket League δεν την πάλεψα και χρειάστηκα χειριστήριο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kti23 είπε

όχι δεν είναι αρκετοί μιλάμε για μειοψηφία μάλιστα συγκριτικά με αυτούς που παίζουν με DS4. Το παιχνίδι είναι απλά καλύτερα σχεδιασμένο για χρήση με controller.

Είναι θέμα προτίμησης αλλά δεν θα πρότεινα σε κάποιον να ξεκινήσει να παίζει με πληκτρολόγιο

Δεν είπα κάτι διαφορετικό εγώ, διάβασε πιο πάνω:

"Αλλά, θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι εφόσον τώρα ξεκινάει, είναι καλύτερα να πιάσει από τώρα χειριστήριο και να μην ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο με πληκτρολόγιο-ποντίκι."

Από'κει και πέρα, απάντησα στο σχόλιό σου: "Ποιον pro player είδες να παίζει χωρίς dualshock 4 με keyboard κιόλας? 😁"

και σου έδειξα ότι υπάρχουν πολλοί pro players που δεν χρησιμοποιούν ds4. Κάποιοι από αυτούς είναι παγκόσμιοι πρωταθλητές με xbox contrtoller (kaydop, violentpanda, scrub κλπ), και άλλοι είναι στις τοπ δέκα ομάδες με πληκτρολόγιο-ποντίκι (yukeo, fruity).

Τώρα το αν το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο για χρήση με controller, τείνω να πιστεύω πως ναι. Αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν top players που τη βρίσκουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι, ποιοι είμαστε εμείς να πούμε ότι δεν γίνεται? Και για την ακρίβεια εσύ επέμενες αποκλειστικά στο ds4, που δεν έχει καμία βάση.

3 ώρες πριν, tidus666 είπε

Παιδιά όπως βολεύεται ο καθένας είναι. Εγώ χρόνια PC gamer, τα πάντα τα έπαιζα με m/k, μόνο στο Dark Souls και στο Rocket League δεν την πάλεψα και χρειάστηκα χειριστήριο.

Αυτό ακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/01/2020 at 14:00, nikolas.stamb said:

Yukeo, Torsos, Fruity, Lauty και μερικοί άλλοι όχι τόσο γνωστοί παίζουν με πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Είναι αρκετά pro players αυτοί για σένα?

Μηπως ξεχναμε καποιον??? team made να σου πετυχει... 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, devil-ji είπε

Μηπως ξεχναμε καποιον??? team made να σου πετυχει... 🤣🤣

χαχα jimbo man μιλούσαμε για τους λίγο πιο επαγγελματίες από μας 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ρε παιδια μια βοηθεια..αγορασα πριν λιγο το παιχνιδι αλλα δεν μπορω να βρω τα αμαξακια που εδινε παλια σαν dlc...συγκεκριμενα ηθελα να παρω τον KITT αν καποιος μπορει να μου πει που ειναι κρυμμενο το store κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά αυτό το γνωριζω(ότι τα έχει ξηλώσει δλδ από το steam) υποτίθεται όμως ότι θα ήταν στο δικό της store μέσα στο παιχνίδι.. Μάλλον έφαγα παπά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...