Προς το περιεχόμενο

Στιγμές αφηρημάδας


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποτε στο λύκειο μιλούσα με μια φἰλη και συμμαθήτρια με sms στο κινητό, αφού στείλαμε καμιά 25αρια μηνύματα με ρωτούσε πως προτιμάω και τι είδους χτενίσματα μαλλιών μου αρέσουν στις γυναίκες, εγώ τότε τις απαντάω "τα προτιμάω μακριά και ίσια". Την άλλη μέρα έρχομαι προς το σχολείο, με βρίσκει η κοπελιά στον δρόμο, γειά σου τι κάνεις, καλά κτλ. μου λέει σε κάποια φάση δεν μου απάντησες εχτές στο μήνυμα, τις λεω σου απάντησα. Μετά μπαίνω στην τάξη μόλις με βλέπει ο διπλανός μου που είχε έρθει μου λέει για πλάκα "αα εσύ τα προτιμάς μακριά και ίσια μπαγάσα?", μετά έπεσε καζούρα στην τάξη για πιο γκομενάκι μιλούσα και τι παίζει, με κοροϊδεύανε γιατί ήμουν από τα άτομα που δεν είχα σχέση. Δεν ξέρω πως στον πεο έστειλα το μήνυμα καταλάθος στον φίλο μου.

 

Άλλες στιγμές αφηρημάδας, με ρωτάει μια κοπέλα στην τάξη του φροντιστηρίου την ώρα που σχολάγαμε να της πω το όνομά μου για να το σημειώσει σε έναν κατάλογο για μια δουλειά, τις λέω "γειά τα λέμε" μου φωνάζει μετά το όνομά σου καλέ, εγώ νόμιζα οτι με χαιρέτησε..

 

Και το κορυφαίο, πολύ μικρός είχα κατέβει στην πλατεία αμαρουσίου εκεί που υπάρχουν κάτι λίμνες και συντριβάνια, έτρωγα ένα παγωτό όρθιος και από πίσω μου υπήρχε λίμνη, ήρθανε κάτι μέλισσες ή σφήκες και πετούσαν μπροστά από το παγωτό, εγώ πήγα προς τα πίσω αλλά με ακολούθησαν, πήγα ακόμα πιο πίσω και σκόνταψα στο πεζούλι της λίμνης και έπεσα μέσα με την πλάτη. Βγήκα νευριασμένος και έρειχνα καντήλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάω αγοράζω μπύρες...βάζω τα μπουκάλια στο αυτοκίνητο...ξεκινάω και πάω σε εναν κάδο ανακύκλωσης να πετάξω τα άδεια μπουκάλια...και απο την αφηρημάδα μου πέταξα τα γεμάτα..

3130348.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω αγοράζω μπύρες...βάζω τα μπουκάλια στο αυτοκίνητο...ξεκινάω και πάω σε εναν κάδο ανακύκλωσης να πετάξω τα άδεια μπουκάλια...και απο την αφηρημάδα μου πέταξα τα γεμάτα..

 

Σήμερα ήταν η δεύτερη φορά που η μάνα μου μπέρδεψε τα γεμάτα με τα άδεια κουτιά με τα φάρμακα και πέταξε καταλάθος μια γεμάτη συσκευασία από φάρμακο που παίρνω για την καρδιά μου. Της έριξα πολύ βρισιδι για αρκετά λεπτά και συγχύστηκα. Από εδώ και πέρα θα τα κλειδώνω όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί συνηθίζω να βάζω την κούπα με νερό στα μικροκύματα και μετά να φτιάχνω τον (καυτό) καφέ μου

 

 

Μια μέρα όμως, έκανα το εξής. Έβαλα νερό στην κούπα, έβαλα καφέ, ανακάτεψα και μετά θυμήθηκα τι ξέχασα

 

 

τελικά την έβαλα μετά στα μικροκύματα, δεν ήταν τόσο άσχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρκαρω βραδυ εξω στο δρομο κλειδωνω το αμαξι και αφηνω τα κλειδια πανω στην πορτα!!!Ευτηχως τα βρηκε η ξαδερφη μου το αλλο πρωι(!!!) να κρεμονται φατσα φορα και τα πηρε χωρις να εχουμε τιποτα αλλο περιεργο.Η πλακα ειναι οτι κοιταξα ολες τις πορτες οτι εχουν κλειδωσει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο ποδήλατο σε περιοχη με νεαροκοσμο,και χαζευω μια όμορφη κοπελίτσα (ήταν απλά ωραία, ούτε κωλοι ή βυζγια).Για λίγο ξεχαστικα και παραλίγο να πέσω από την σέλα .

 

Παραγγελνω delivery που κόστιζε 13 ευρώ. Στον ντελιβερα δίνω 10 ευρώ και 3 λεπτά . Μου πήρε 30 δευτερόλεπτα να καταλάβω γιατί δεν έφευγε .

 

Περπατω στον δρόμο και χαζευω μια βιτρίνα στα αριστερα μου καθώς προχορω. Λίγα μέτρα πιο κάτω χτυπάω με δύναμη σε μια πινακίδα στοπ. Το καρούμπο έκανε καιρό να φύγει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχουν στείλει λάδι από το χωριό και το έχει βάλει η μάνα μου στο ψυγείο, εγώ διψαω και πάω να πιο με το στόμα κόκα κόλα κατευθείαν από το μπουκάλι. ...

 

Μια άλλη φορά μπέρδεψα το τσίπουρο με νερό αφού ζω πάλι καλά :P

 

Επίσης εγώ πετάξει καταλαθος πορτοφόλι στα σκουπίδια και έχω βάλει στο φούρνο να ψηθεί μαζί με το φαΐ και το πιρούνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ψάχνω τα κλειδιά μου ενω τα έβαλα πριν 1 λεπτό στην τσέπη μου.

Το πρωί συνηθίζω να βάζω την κούπα με νερό στα μικροκύματα και μετά να φτιάχνω τον (καυτό) καφέ μου

 

 

Μια μέρα όμως, έκανα το εξής. Έβαλα νερό στην κούπα, έβαλα καφέ, ανακάτεψα και μετά θυμήθηκα τι ξέχασα

 

 

τελικά την έβαλα μετά στα μικροκύματα, δεν ήταν τόσο άσχημα

Παλι καλά που δεν έχεις βάλει την κούπα στον φούρνο χωρίς νερό όπως εγώ :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαίνω κέντρο για καφέ με το αμάξι. Μετά το ξεχνάω με γυρίζει ένας φίλος σπίτι. Την άλλη μέρα το πρωί το έψαχνα παντού γύρω από το σπίτι μου και νόμιζα ότι μου το έκλεψαν. Άργησα πολύ, πάρα πολύ να πάρω χαμπάρι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω με το ποδήλατο πανεπιστήμιο, γυρνάω με τα πόδια γιατί είμαι μλκς και το ξέχασα

πάω να βγώ βόλτα πιο μετά, νομίζω οτι μου το κλέψανε

μετά από καμιά ώρα το κατάλαβα λολ

 

επίσης ξέχασα τον φούρνο ανοιχτό μια ολόκληρη μέρα και έψαχνα τη κάνει θόρυβο στην κουζίνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα που θυμαμαι πολυ καλα ειναι το εξής.

 

Είχα παει στα goodys  στην Καλιθεά και ήθελα να κάνω κακάκια μου. Επρεπε λεπον να πάω στην τουαλέτα. Επειδή σιχαινόμουν όμως έπρεπε να κάνω αεροπλανικά και έβγαλα το πορτοφόλι μου απο την κωλότσεπη και το άφησα πάνω στο μηχανημα/ρολο τουαλέτας. Κάνω την δουλειά μου, καθαρά και ωράια κύριος, φεύγω και παρατάω το πορτοφόλι. Είχα ήδη πληρώσει και είχα ήδη εισιτήριο οπότε δεν το έψαξα αντανακλαστικά. Στο δρόμο για τον ηλεκτρικό ήταν κάτι συντρόφια που έκαναν εξόρμηση. Κοιτάζω να δω το πορτοφόλι, πουθενα. Το βρήκε τελικά ενα χρυσο παλικαρι, με βρηκε στο fb και μου το έδωσε. Του εδινα τα λεφτα που ειχε μεσα και δεν τα επαιρνε. Μου λεει και με τελειωνει "Καμια δουλεια αν μπορεις να μου βρεις ρε φιλε". Ρωτησα απο δω κ απο κει γνωστους, τπτ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο fb σε βρήκε; Εγώ θα το έδινα στην αστυνομία. Λογικά είτε θα έχεις ονοματεπώνυμο που δεν το έχουν πολλοί ή θα σε αναγνώρισε από την φωτογραφία της ταυτότητας. Αν σε λένε Παπαδόπουλο δεν παίζει από το fb να βγάλεις άκρη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...