Προς το περιεχόμενο

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού λέτε πως  "

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android "

καλά πάμε ...........

 

gallery_286955_2360_53705.png

 

 

Ειναι λαθος ο τιτλος του θεματος.Επρεπε να λεει "Το 82,2% των συνολικων κινητων ειναι android και το 14.6% ειναι apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι και γω πριν από 3 χρόνια δεν είχα NAS, τώρα απέκτησα και μάντεψε μπορώ να το ελένχω απομακρυσμένα από το κινητό μου. Και μάντεψε ο κατασκευαστης βγάζει 5 εφαρμογές για IOS και Android που χρειάζομαι και μόνο 1 στα WP και μάλιστα σε beta.

 

βρες άλλο επιχήρημα αυτό είναι παιδικό για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς. Και παλιά δεν υπήρχαν κινητά καθόλου μπορείς να ζήσεις και χωρίς αυτό αρα σου δημιούργησαν μια ανάγκη που δεν χρειάζεσαι πήγαινε να πάρεις από το σταθερό ή αγοράζεις μια τηλεκάρτα και παίρνεις από καρτοτηλέφωνο. 

 

Οπως το κατανοείς για τα άλλα 2 κατανόησε το και για αυτό.

όπως έγραψα και πιο πάνω,δεν αναφέρομαι σε πράγματα δουλειάς και που σου είναι χρήσιμα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τις ανάγκες τις νεολαίας σε 1002 εφαρμογές για μαλακιούλες.

 

εγω δεν ισοπέδωσα κάτι με τηλεκάρτες,εσυ τα λες αυτά.

Φυσικά και το κινητό είναι χρήσιμο,και τα smartphones επίσης για κάποιον που τα χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πέταξες!

Γουάτ;;

Τι έβγαλε η Apple ή η BlackBerry smartphone με 100€ ;;;

Λογικό είναι που το Android βρίσκεται στην 1η θέση μιας και υπάρχουν ένα σωρό κατασκευαστές που βγάζουν από πολύ φτηνά μέχρι ακριβά κινητά.

Το Android όπως φαίνεται θα είναι και τα επόμενα χρόνια το ποιο διαδεδομένο OS είτε με τα ίδια είτε και με λίγο χαμηλότερα ποσοστά.

H Microsoft πρέπει να αλλάξει το UI αν θέλει να δει προκοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λαθος ο τιτλος του θεματος.Επρεπε να λεει "Το 82,2% των συνολικων κινητων ειναι android και το 14.6% ειναι apple.

Παντως να αναγνωριζουμε και το εξυπνο μαρκετινγκ και στρατηγικες.

Η apple βγαζει οτι οι υπολοιπες εταιρειες (και περισσοτερα)android μονοπωλοντας ενα λειτουργικο σε μια συσκευη των 900+.Εγω την εχω παραδεχτει παρα πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έγραψα και πιο πάνω,δεν αναφέρομαι σε πράγματα δουλειάς και που σου είναι χρήσιμα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τις ανάγκες τις νεολαίας σε 1002 εφαρμογές για μαλακιούλες.

 

εγω δεν ισοπέδωσα κάτι με τηλεκάρτες,εσυ τα λες αυτά.

Φυσικά και το κινητό είναι χρήσιμο,και τα smartphones επίσης για κάποιον που τα χρειάζεται.

 

Το Nas που αναφέρω δεν είναι για δουλειά, προσωπικό είναι στο σπίτι μου το έχω.

 

Κάτι που είναι μαλακιούλα για σένα μπορεί για κάποιον άλλο να είναι σοβαρό και το αντίστροφο.

 

Δεν ισοπέδωσα τίποτα σου έδωσα απλά ένα αντίστοιχο παράδειγμα εγώ όταν είμου λυκειο όντως δεν είχα ανάγκες που έχω σήμερα γιατί δεν υπήρχαν κινητα, οπότε είναι και πραγματικό παραδειγμα, από καρτοκινητό έπειρνα τηλ. Δεν σου μίλησα απαξιωτικά ούτε σε μείωσα πουθενα. Ωραία συμφωνούμε τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να αναγνωριζουμε και το εξυπνο μαρκετινγκ και στρατηγικες.

Η apple βγαζει οτι οι υπολοιπες εταιρειες (και περισσοτερα)android μονοπωλοντας ενα λειτουργικο σε μια συσκευη των 900+.Εγω την εχω παραδεχτει παρα πολλες φορες.

Οτι ειναι καλο το ios ειναι.ΑΛΛΑ ειναι ενα λειτουργικο που εχει μεινει στασιμο απο το 2007.Ενω το android ηταν αθλιο στις πρωτες εκδοσεις και του εμεινε το χουσουρι του lag ενω μετα την εκδοση 4.3 τα παει περιφημα και κανει και 1000 πραγματα παραπανω απο οτι το ios.Απλα ο κοσμος που δεν ασχολειται εμεινε στασιμος και ακομα λεει την καραμελα οτι το ios ειναι πιο smooth του android.Εχω μεταπεισει πολλα ατομα να πανε σε android και μονο καλο τους εκανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλα τωρα.

Αν μου λες οτι ο ΙΕ ειναι γρηγορος και το Viber και το whatsapp προσφερουν ιδια εμπειρια χρησης, εγω τι να πω.

Αλλο κινητο θα εχω μαλλον τοσες μερες.

 

Οσο για το πληκτρολογιο, συγνωμη αλλα γελανε οι πετρες.

Εγω θελω επιλογες. Το στοκ σε wp8.1 δεν μου κανει.

 

Για πες λοιπον τι κανεις στα WP που δεν μπορεις να κανεις στο android και θες εφαρμογη;

Τι παραπάνω κάνεις σε αυτές τις εφαρμογες που δεν μπορεις στα wp?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου με τον ΙΕ?

Γελα οσο θες αλλα το πληκτρολογιο των wp είναι αψογο και στα 10 ακομη καλυτερο. Εγω εχω καταληξει στο swype στο ανδροιδ αλλα και παλι δεν είμαι ικανοποιημένος. Ιδιως στο θεμα πρόβλεψης. Καλα το swiftkey είναι τραγικο στον τομεα αυτό.

Custom sounds για εφαρμογες και επαφες (πχ άλλο για ηχο άλλο για sms στο ιδιο contact) δεν βρηκα να εχει default. Συνδεση με facebook ώστε να εχω τις φωτο τους στα contacts μου παλι δεν βρηκα τετοια επιλογη. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms επρεπε να κατεβασω εφαρμογη. κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παραπάνω κάνεις σε αυτές τις εφαρμογες που δεν μπορεις στα wp?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου με τον ΙΕ?

Γελα οσο θες αλλα το πληκτρολογιο των wp είναι αψογο και στα 10 ακομη καλυτερο. Εγω εχω καταληξει στο swype στο ανδροιδ αλλα και παλι δεν είμαι ικανοποιημένος. Ιδιως στο θεμα πρόβλεψης. Καλα το swiftkey είναι τραγικο στον τομεα αυτό.

Custom sounds για εφαρμογες και επαφες (πχ άλλο για ηχο άλλο για sms στο ιδιο contact) δεν βρηκα να εχει default. Συνδεση με facebook ώστε να εχω τις φωτο τους στα contacts μου παλι δεν βρηκα τετοια επιλογη. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms επρεπε να κατεβασω εφαρμογη. κτλ

 

Εχεις δοκιμασει το swiftkey για λιγο καιρο?Οσο το δουλευεις μαθαινει τον τροπο γραφη σου και σε διευκολυνει απιστευτα στην πληκτρολογηση.Γραφω το ιδιο γρηγορα στο note οσο γρηγορα γραφω και σε κανονικο desktop πληκτρολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Γράψε αυτά τα 15.

 

Google+

Fleksy

Relay For Reddit

Adaway

AirDroid

Google Drive

Nova Launcher

Rom Toolbox Pro

Tinder

Unified Remote

Whats up Cosmote

F2G Wind

Stumbleupon

Zooper Widget

Minima Pro Live wallpaper

Forza Soccer

Pushbullet

 

Και η λιστα θα συνεχιστει και αλλο αν βαλω gallery/music/dialer apps που εχεις τεραστιες επιλογες στο android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέτε πως  "

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android "

καλά πάμε ...........

 

ANDROID = 83%

IOS = 12% ................... :whistle:

 

gallery_286955_2360_53705.png

 

 Το ξεβράκωμα που κάνει το droid σε όλους τους υπόλοιπους , θα έπρεπε να αναφέρει ο τίτλος ...

 

Με 12% .... δεν σε βγάζει ούτε το κανάλι της βουλής , όχι να είσαι και πρωτοσέλιδο ....

 

Το 14,6% και οχι 12%, αλλά λίγη σημασία έχει, έδωσε στην apple έσοδα το q2/2015, $42 δισεκατομμύρια ($42.000.000.000) (όσα παρακαλάει η Ελλάδα να της δανείσει η Ευρώπη κ.τ.λ.) οπότε φαντάζομαι πρέπει να ζορίζεται πολύ αν θα αναφερθεί στο ... κανάλι της βουλής..

 

Οι εταιρίες που προσφέρουν android τι μπάζα κάναν ξεχωριστά η καθεμία για να δούμε την επιτυχία τους;..

 

:rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fanboys.. fAnboys.. Από fan όχι fun -.-"

 

Έχουν φάση τα δροιδ fAns που λένε για τα ποσοστά ενός λειτουργικού το οποίο ουσιαστικά το μόνο που κάνει είναι να προσφέρει τζάμπα λειτουργικό στους κατασκευαστές (και για κάποιο λόγο το χρησιμοποιούνε χμμ).

 

Το καλό είναι ότι έτσι όπως πάνε οι (δροιδο) κατασκευαστές δεν θα βγάζουν κινητά στο μέλλον μιας και άρχισαν να χάνουν αρκετά λεφτά. Κρίμα..

 

Κατά τα άλλα χαίρομαι που ανήκω στο 0.7% + 0.5% (Jolla!) και περιμένω να πάρω ακόμα ένα που τουλάχιστον για αρχή θα ανήκει στο 0.5% (Ubuntu!).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@coffeex Δεν καταλαβαίνω το έχει το UI.

Προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο, αλλά σε κάποιους αρέσει και σε κάποιους όχι(πλειοψηφία).

Αν μέσα στο 2016 δεν ανεβάσουν ποσοστά τα WP βλέπω την MS να αλλάζει ριζικά το UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...