Προς το περιεχόμενο

Το YouTube Gaming, η απάντηση της Google στο Twitch, βρίσκεται σε λειτουργία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η google προσπαθησε να την αγορασει Twitch αλλα δεν τους έκατσε γιαυτο και το εφιαξε το game you tube η γνώμη μου ειναι οτι θα κανει μεγαλη ζημιά στο Τwitch οποτε θα αναγκαστη να πουληθεί στο μελλον στην Google χαλαρά παντως απο πρωτη ματια ειναι πολύ καλητερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε

000_nic6344854-cropped.jpg

2014-06-28T230838Z_1095304498_TB3EA6T009

 

 

Δεν νομίζω να είναι ακριβώς το ίδιο.Τo gaming είναι κατι που το απολαμβάνεις παίζοντας ο ίδιος κυρίως.Άντε να δεις και κάνα τουρνουά live.Το να δεις τον χ,ψ μεμονομένα ξέρω γω , τουλάχιστον εμένα δεν μου κωλάει.

Aκόμα και η ιδέα του να βλέπεις κάποιον να παίζει και να σχολιάζει μου μοιάζει ανούσια.Αλλά αυτό είναι η δική μου άποψη και προφανός αφού μερικοί πλουτίζουν απο αυτό σημαίνει πως η πλειοψηφία διαφωνεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι ακριβώς το ίδιο.Τo gaming είναι κατι που το απολαμβάνεις παίζοντας ο ίδιος κυρίως.Άντε να δεις και κάνα τουρνουά live.Το να δεις τον χ,ψ μεμονομένα ξέρω γω , τουλάχιστον εμένα δεν μου κωλάει.

Aκόμα και η ιδέα του να βλέπεις κάποιον να παίζει και να σχολιάζει μου μοιάζει ανούσια.Αλλά αυτό είναι η δική μου άποψη και προφανός αφού μερικοί πλουτίζουν απο αυτό σημαίνει πως η πλειοψηφία διαφωνεί.

 

Εν μέρη συμφωνώ.Θεωρώ ,καταρχάς, ότι πρέπει να 'χεις αρκετό χρόνο για να δεις κάποιον να κάνει streaming.(δεν κατακρίνω κανέναν).Απλά μερικοί streamers κάνουν πολύ καλή δουλειά στον σχολιασμό και προσελκύουν το ανάλογο κοινό.Άλλοι μαθαίνουν στον κόσμο τακτικές παιχνιδιού,δίνουν οδηγίες κτλπ και άλλοι είναι entertainers.Σπάνια μπορεί να δω για τον πρώτο λόγο αν δεν έχω κάτι άλλο κατα νου να βελτιώσω στο gameplay μου, αλλιώς, best of φάση στο youtube,γλυτώνω χρόνο.

 

Αν και σε μερικά χρόνια δεν θα μου κανε περιέργεια να περνάω από καφετέριες και να χει gaming livestream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέρη συμφωνώ.Θεωρώ ,καταρχάς, ότι πρέπει να 'χεις αρκετό χρόνο για να δεις κάποιον να κάνει streaming.(δεν κατακρίνω κανέναν).Απλά μερικοί streamers κάνουν πολύ καλή δουλειά στον σχολιασμό και προσελκύουν το ανάλογο κοινό.Άλλοι μαθαίνουν στον κόσμο τακτικές παιχνιδιού,δίνουν οδηγίες κτλπ και άλλοι είναι entertainers.Σπάνια μπορεί να δω για τον πρώτο λόγο αν δεν έχω κάτι άλλο κατα νου να βελτιώσω στο gameplay μου, αλλιώς, best of φάση στο youtube,γλυτώνω χρόνο.

 

Αν και σε μερικά χρόνια δεν θα μου κανε περιέργεια να περνάω από καφετέριες και να χει gaming livestream.

Σωστό συμφωνώ απόλυτα.Εγώ παράδειγμα έχω περιορισμένο χρόνο(όπως πιστεύω και οι περισσότεροι απο μια ηλικία και μετά) και προτιμώ στον χρόνο που έχω να απολαύσω ο ίδιος ένα παιχνίδι,δεν μου δίνει την ίδια ευχαρίστηση το να δω κάποιον άλλον να παίζει σε σύγκρηση με το να παίξω εγώ, ούτε έχω χρόνο να κάνω και τα δύο.

Στον φίλο Killik πάνω λέω πως δεν είναι ακριβώς το ίδιο το να βλέπεις ποδόσφαιρο με το game streaming και θα εξηγήσω λίγο μερικές διαφορές.

Η κύρια είναι πως ποδόσφαιρο,box,formula1,motoGp κλπ δεν μπορείς να τα κάνεις στον ίδιο χώρο όπου μπορείς να τα παρακολουθείς.Δεν μπορώ ξαφνικά να πω τώρα παίζω μπάλα μέσα στο σπίτι,την καφετέρια,το εστιατόριο κλπ(για αγώνες μηχανών/αυτοκ. δεν το συζητώ καν γιατί απλά και να θέλεις δεν μπορείς) Οπότε αυτό απο μόνο του είναι τεράστια διαφορά.Το streaming γίνετε στην συντριπτική πλειοψηφία στο ίδιο μέρος όπου μπορείς να παίξεις ο ίδιος το παιχνίδι.Δεν χρειάζεται να πας κάπου συγκεκριμένα,δεν χρειάζεται να αλλάξεις ρούχα,δεν χρειάζεται να φωνάξεις παρέα,δεν χρειάζεται να κανονίσεις συγκεκριμένη ώρα και πολλά άλλα.Είναι η ίδια διαδικασία σχεδόν το να παίξεις ο ίδιος με το να streamάρεις..Οπότε δεν βλέπω γιατί να μην το απολαυσεις παίζοντας ο ίδιος.Εκτός και αν έχεις παίξει και έχεις και έξτρα χρόνο να δεις και άλλον ή σε ικανοποιεί περισσότερο να βλέπεις άλλους να παίζουν.

To ποδόσφαιρο στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν μπορείς να το κάνεις ο ίδιος,ειδικά σε επαγγελματικό επίπεδο,οπότε βγάζει νόημα να το βλέπεις,Το gaming είναι κάτι που άνετα κάνεις ο ίδιος.θα ήθελα αντί για ένα ξερό ¨το ίδιο είναι¨ να παραθέσει ο φίλος το σκεπτικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί η Android εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα μέσω του play store και πρέπει να την κάνουμε sideloading.

Σίγουρος? Εμένα την έβγαλα κανονικά από το store την κατέβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...