Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γμτ εχω στεναχωρηθεί λιγο..που είναι ο οικονομικος αναλυτης της αππλε?

ΠΑΡΩΝ!

 

Apple, has $160 billion in cash available, that Microsoft Microsoft has a little under $85 billion and the Treasury only has $49 billion to hand to keep the government working

 

Πηγή: Fun Number; Apple Has Twice As Much Cash As The US Government.

URL: http://www.forbes.com/sites/timworstall/2014/04/13/fun-number-apple-has-twice-as-much-cash-as-the-us-government/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παιδιά στο θέμα με την παρουσίαση προτείνω οι διαχειρηστές απλά να κάνουν copy-paste όλα αυτά τα σχόλια γιατί πραγματικά δεν το κόβω να λέμε κάτι διαφορετικό.

 

Διαβάζουμε πλέον τα ίδια ακριβώς μυνήματα άσχετα με το θέμα του νέου. 

 

 

 

Συνοψίζουμε λοιπόν.

 

-Bluetooth

-Χωρητικότητα

-Φάκελοι

-Αναφορά sms

 

Αυτά περιμένουν οι Android χρήστες για να κάνουν επιτέλους τη μετάβαση που ονειρεύονται τόσο καιρό. Υπομονή παιδιά, αγανακτήσατε αλλά τι να κάνουμε?

 

 

 

Γιατί είπαμε να πεις τη γνώμη σου αλλά το να ποστάρεις μανιωδώς εκατό μυνήματα και να κάνεις εκατό likes σε θέμα συσκευών που υποτίθεται ότι δεν σε καλύπτουν και δεν σκοπεύεις ποτέ να αγοράσεις, ή υπάρχει κάποιο τρελό κόμπλεξ ή σχιζοφρένεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άπατα θα πάνε πάλι.

Απατο πηγε  είναι το I phone 6? Μαλλον η εγω ζω αλλου η εσυ.

Οταν λες παλι????? τι ενοεις παλι?

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητηση κανουμε και απαντουμε στα αυτονοητα ερωτηματα των iphone users που μαλλον δεν κατανοουνε τοσο απλα ζητηματα.Μετα θα μας λενε οτι τρολλαρουμε διχως επιχειρηματα.

Η apple ειναι καλη χρηση αλλα σε καποια θεματα...πες το οπως θες.

Ρε voldemor σοβαρα τωρα καθεσαι και συμφωνεις με τον king 2009 οτι το ιos ειναι αναπηρο...? Απο εσενα δεν το περιμενα. Κταλαβαινω οτι σας αρεσει το android αλλα το να τα ισοπεδονουμε ολα δεν ειναι λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνήμη θα είναι 2gb τελικά όπως ακούγετε?

Η πιο σημαντική αναβάθμιση κατα τη γνώμη μου,αν γίνει...

τριχες ,εγω που εχω το 6 αρι δεν αξιζει αλλα 850 ε να σκασω για αυτην την διαφορα,σιγα και ανοιξε μια εφαρμογη 1 δευτερο πιο μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοστρα. Ή λέξη κλειδί του iPhone. Έχω δει άτομα που πήραν το iphone 4 φέτος για ναλενε ότι έχουν, άτομα που το πήρε ο μπαμπάς τους και δεν έχουν καν MB και πολλά αλλά τα οποία δεν θα γράψω. Δούλευα σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και συνέχεια έβλεπα άτομα που μου έλεγαν (2013) Το iphone 3GS δεν κολλάει, κολλάει το S4 που πήρα χθες. Και όλοι αυτοί ήταν έφηβοι που ήθελαν μοστρα.

AAAAAAAAA εσυ το βρηκες. Ολοι οσοι εχουν I phone το εχουν για μοστρα και μαλλον κυριως ειναι 15χρονα. Δεν βγαινουν τα νουμερα ομως, ειναι πολλες οι πωλησεις,

Φανταζομαι και οποιος παρει το s6 edge για μοστρα λογικα. Εχει και την  πενια με την οθονη.

 

Υ.Γ Πολυ ωραιο το s6 edge και θα το επαιρνα ανετα.Απλα αυτο με τη μοστρα εχει καταντησει αστειο.

Το iPhone είναι καταδικασμένο να αποτύχει όχι πως έγινε και ποτέ επιτυχία.

Δεν εχει κανει επιτυχια το ακουσαμε και αυτο.  Στο κοσμο σου και εσυ. Για δες λιγο τι εχει κανει η apple τα ετελευταια χρονια σε πωλησεις..

ΡΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΥΔΕΝΙΖΕΤΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ. ΟΚ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΡΑΞΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΟΥΝ.

το 90% των σμαρτφουν τρέχουν ανδτροιντ για ποια επιτυχία μιλάμε;γκουχου γκουχου

Kατανοεις οτι η apple ειναι μια εταιρια? Οτι το λειτουργικο ios ειναι μονο στα apple κινητα. Μην κανεις συγκρισεις android - ios σε πωλησεις. Κανε σε μοντελα αν θες συγριση,  αλλα εσυ μου συγκρινεις 1 εταιρια (ios-apple) με 200 αλλες (android) δεν ειναι λογικο.

Η apple πετυχαινει (εκτος απο τα καλα που εχει και εκτος απο το τρομερο marketing ) επειδη εχει μονοπωλιο στο λογισμικο της.

Μην κανετε ανομιες συγκρισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το 90% των σμαρτφουν τρέχουν ανδτροιντ για ποια επιτυχία μιλάμε;γκουχου γκουχου

 

Ναι, τα turboX ας πούμε...  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAAAAAAA εσυ το βρηκες. Ολοι οσοι εχουν I phone το εχουν για μοστρα και μαλλον κυριαως 15χρονα. Δεν βγαινουν τα νουμερα ομως ειναι πολλες οι πωλησεις,

Φανταζομαι και οποιος παρει το s6 edge για μοστρα λογικα. Εχει και την  πενια με την οθονη.

 

Υ.Γ Πολυ ωραιο το s6 edge και θα το επαιρνα ανετα.Απλα αυτο με τη μοστρα εχει καταντησει αστειο.

Δεν εχει κανει επιτυχεια το ακουσαμε και αυτο.  Στο κοσμο σου και εσυ. Για δες λιγο τι εχει κανει η apple τα ετελευταια χρονια σε πωλησεις..

ΡΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΥΔΕΝΙΖΕΤΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ. οΚ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΡΑΞΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΟΥΝ.

Kατανοεις οτι η apple ειναι μια εταιρια? Οτι το λειτουργικο ios ειναι μονο στα apple κινητα. Μην κανεις συγκρισεις android - ios σε πωλησεις. Κανε σε μοντελα αν θες συγριση,  αλλα εσυ μου συγκρινεις 1 εταιρια (ios-apple) με 200 αλλες (android) δεν ειναι λογικο.

Η apple πετυχαινει (εκτος απο τα καλα που εχει και εκτος απο το τρομερο marketing ) επειδη εχει μονοπωλιο στο λογισμικο της.

Μην κανετε ανομιες συγκρισεις.

 

Μου αρέσει που κάθεσαι κι εσύ και απαντάς σοβαρά σε τέτοια σχόλια...

 

Νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσουμε όλοι το παράδειγμα του Federer. Είναι ο μόνος που έχει πιάσει το κοινωνικό κλίμα 100% δουλεύοντας ταυτόχρονα και Apple και Android fans μαζί  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 90% των σμαρτφουν τρέχουν ανδτροιντ για ποια επιτυχία μιλάμε;γκουχου γκουχου

Ναι αλλά έχουν και τιμές κοντά στα 100€ και υπάρχουν ένα κάρο κατασκευαστές.

Είναι επιτυχία για την Apple γιατί τα έσοδά της είναι στην κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κάπου έξω με άλλα άτομα.

 

Πώς θα τους στείλεις ένα αρχείο από το κινητό σου στο δικό τους; Να μοιραστείς μια φωτογραφία ας πούμε;

 

Θα την ανεβάσεις σε κάποιον server και θα τους πεις να την κατεβάζουν από τον cloud server, από facebook, viber κ.λπ. ?

 

Ή ας πούμε ότι θέλεις π.χ. να στείλεις μερικές φωτογραφίες στον υπολογιστή σου. Είναι καλύτερο να συνδέεις καλώδια;

 

Δεν το χρησιμοποιώ συχνά, αλλά με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις περιστασιακά.

 

Και προτιμώ την απευθείας αποστολή από το να αποθηκεύονται τα δεδομένα μου σε κάποιον server.

Επειδή είσαι πολύ πίσω τεχνολογικά,σε pc και smartphone, έχω να σου πω,υπάρχει λύση και λέγεται SEND ANYWHERE!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολη με bluetooth, μαλλον εισαι στο 2005 ακομα.

Αναφορα SMS, αλλαξε τροπο επικοινωνιας, ειναι και πιο οικονομικο (whatsapp, viber κτλ.)

Με 1GB RAM τρεχει χωρις lag τα παντα.

Τι να τον κανεις τον file manager οταν μπορεις να ανοιξεις οτι αρχειο λαμβανεις με απειρες εφαρμογες οι οποιες επικοινωνουν μεταξυ τους;

Καγκουροthemes, καλα το ειπες, καγκουριες.

Υπαρχει και το ιντερνετικο ραδιοφωνο, μη ξεχνας οτι πολλες ναυαρχιδες το αφαιρεσαν απο το hardware.

MiniSD γιατι; 32gb ειναι υπεραρκετα, παλι αλλες ναυαρχιδες την εχουν αφαιρεσει.

 

Μη τρολλαρεις λοιπον και επεστρεψε στο 2015 και δες αυτο, θα σε βοηθησει να μη ψαρωνεις με το marketing: http://www.iphonehellas.gr/58134/iphone_6s-galaxy_note_5-video-news/

bluetooth της  δύσκολες στιγμές σώζει

δεν έχουν όλοι smartphone και whatsup και viber ετσι ναι ειναι χρήσιμη η αναφορά

 ναι τρέχει αλλα multitasking μηδέν καθώς δεν μένει ram για αυτο

αν δεν είσαι power user δεν θα καταλάβεις ποτέ την χρησιμότητα ενος πλήρες file manager (βλεπε es file explorer)

τώρα για τα thems δεν ξέρω τι να πω πάντως μερικά σοβαρά thems θα έπρεπε να έχει έστω από μόνο του γιατί  βαριέσαι απίστευτα μετά από λίγο

ναι υπάρχει online radio αλλα σκέψου με καλό bitrate (256) τρώει άπειρα gb το μηνα και θα πρέπει να τα σκας με το κιλό τα λεφτά στην cosmote, vodafone κλπ, και αυτο δεν ειναι το χειροτερο...... κατανάλωση μπαταρίας με χρήση 4g και streaming ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ

όσο για την sd εχω 128 gb και 32 gb εσωτερική μνήμη της συσκευής δλδ 160 gb...... και ειναι σχεδόν γεμάτη γιατί εχω τα πάντα μετά επειδή απλά με βολεύει

 

και το χειρότερο.......... δεν ειναι οτι εχεις άδικο......... δίκαιο εχεις σε ότι λες γιατί περιγράφεις της δικές σου ανάγκες ........... το πρόβλημα ειναι ότι δεν μετράς ανάγκες τον άλλον (ναι ειναι ένα κλασσικό ελληνικό πρόβλημα αλλα τι να κάνουμε με το ΔΝΑ δεν μπορείς να μαλώσεις...οτι ειναι στο αίμα δεν αλλάζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την μεταφορά γιατί αυτό με το Bluetooth έχει καταντήσει πλέον αστείο.. λοιπόν άμα θέλω να μεταφέρω αρχεία σε υπολογιστή δίχως καλώδιο αλλά ασύρματα, υπάρχουν χιλιάδες File Manager με δυνατότητα WiFI Sharing που είναι πιο γρήγορο από το Bluetooth αφού σου ανοίγει όλον τον Manager στον Web Browser του PC (Δες Briefcase). Άμα δεν έχω δίκτυο τότε ναι θα χρησιμοποιήσω καλώδιο. Άμα θέλω να στείλω αρχεία σε άλλο Smartphone θα χρησιμοποιήσω είτε κάποιο Messenger ή AirDrop ανάμεσα σε iPhone και άμα δεν έχει τίποτα από αυτά υπάρχει και ο σίγουρος τρόπος να στείλεις φωτογραφία μέσω κανονικού μηνύματος. Όσο για Media? Πολλές εφαρμογές όπως VLC Υποστηρίζουν μεταφορά και ασύρματα από τον υπολογιστή στο κινητό αλλά και μέσω καλωδίου. Το πρόβλημα σας δεν καταλαβαίνω, άμα δεν σου αρέσει μην το αγοράζεις απλά, το καλό της αγοράς είναι οτι σου προσφέρει μία μεγάλη γκάμα διαφόρων κατασκευαστών, οπότε μην μπαίνεις σε ένα απλό Post ανακοίνωσης να κράζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε στελνεις βιμπερ επειδη ειναι πιο φτηνο, στελνεις επειδη ειναι δωρεαν, και τα MB του πακετου τα χρησιμοποιεις και για αλλα πραγματα. Μη μπερδευεις τη βουρτσα.

 

Απο ποτε η αξια ενος κινητου κρινει το αν θα κανω αναπαντητη; Δηλαδη ενας που εχει φεραρι, απαγορευεται να καλεσει ταξι; Οτι μαλακια θελετε λετε ορισμενοι προκειμενου να τρολλαρετε.

 

καταλαβαινεις βεβαια οτι δεν απαντησες ΠΟΤΕ σε αυτο που ρωτησα ετσι?

ενας που εχει φεραρι θα σου φαινοταν φυσιολογικο να φωναζει τον φιλο του με το παπι να τον πηγαινοφαιρνει για να μη καψει βενζινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...