Προς το περιεχόμενο

1 δισεκατομμύριο άνθρωποι χρησιμοποίησαν το Facebook την περασμένη Δευτέρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι ωραίο που αντιλαμβάνεστε ότι οι άνθρωποι έχουν τάση για κοινωνικοποίηση όσα αρνητικά έχει το fb δεν παύει να είναι μέσο κοινωνικοποιησης. Κανονίζει συναντήσεις σε group πας σε πάρτυ μαθαίνεις για πάρτυ , γνωρίζεις γυναίκες και ερωτικές συντρόφους και όλα αυτά που μας κάνουν ανθρώπους του 2015... Απλά καθημερινά πράγματα ... Οποίος δεν θέλει στο καβούκι του και στο δωμάτιο του , με φίλους του , με οποίον θέλει ο καθένας . Φτάνει πια όλα να τα βλέπουμε με την αρνητική πλευρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρα πράματα. 

Μέσα απο το Facebook:

 

  • Μιλάω μέρα παρα μέρα με ξαδέρφια/φίλους/συμφοιτητες κτλ που βρίσκονται σε όλο τον κόσμο.
  • Μαθαίνω νεα/ειδήσεις
  • Βλέπω αστεία βίντεο, φώτος κτλ
  • Διαφημίζω την επιχείρηση μου σε όλο τον κόσμο
  • Βγάζω χρήματα για την επιχείρηση μου (Πολλές φορές, εχω πουλήσει υπηρεσία, προιόν μέσα απο το fb) 

Και άλλα πάρα μα πάρα πολλά πράματα! Το παράξενο είναι εσυ τι δεν βρίσκεις στο fb?? :D

 

Tί είναι αυτά που γράφεις ρε; Λογική; Είναι δυνατόν; Αφού είπαμε είμαστε Έλληνες. Αν δεν μας αρέσει κάτι αυτόματα είναι μαλακία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρα πράματα. 

Μέσα απο το Facebook:

 

  • Μιλάω μέρα παρα μέρα με ξαδέρφια/φίλους/συμφοιτητες κτλ που βρίσκονται σε όλο τον κόσμο.
  • Μαθαίνω νεα/ειδήσεις
  • Βλέπω αστεία βίντεο, φώτος κτλ
  • Διαφημίζω την επιχείρηση μου σε όλο τον κόσμο
  • Βγάζω χρήματα για την επιχείρηση μου (Πολλές φορές, εχω πουλήσει υπηρεσία, προιόν μέσα απο το fb) 

Και άλλα πάρα μα πάρα πολλά πράματα! Το παράξενο είναι εσυ τι δεν βρίσκεις στο fb?? :D

Αν εξαιρέσεις τις ειδήσεις που πολλές είναι clickbait.

Όταν μπω στο fb το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δω τα likes φίλων μου σε photos από ξέκ#@!λα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη:

Τo fb είναι καλό για να διαφημίσεις (τσάμπα) την εταιρία σου και γενικά να δείξεις τη δουλειά σου.

Είναι όμως το αντίθετο του "τα εν οίκω, μη εν δήμω".

Δεν είναι και ότι καλύτερο να βγάζεις στη φόρα τα πάντα!

Κοινωνικοποίηση περικυκλωμένος από 4 τοίχους και μπροστά σε ένα πισι, δεν κάνεις!

Θες να μιλήσεις με μακρινούς συγγενείς; USE SKYPE!

Που πήγες, τι έκανες, με ποιον/ποια το έκανες, γιατί το έκανες, τι έφαγες, τι φόρεσες, τι ήπιες, πως το ήπιες, γιατί το ήπιες, αν το(ν) ήπιες, αν έκλασες, αν έχεσες κλπ, δεν ενδιαφέρουν κανέναν. Κουτσομπολιό να γίνεται μόνο!!!

 

Τα καλά του fb, πέρα από τη διαφήμιση της δουλειάς, είναι ότι έχουν αποτραπεί αυτοκτονίες, βιασμοί, έχουν συλληφθεί παιδεραστές και απαγωγείς, όσο αφορά κοινωνικά θέματα υπάρχει συμμετοχή, δημιουργίες ομάδων που προσφέρουν στο σύνολο μέσα από διάφορες δραστηριότητες κλπ.

 

Εδώ και 7 μήνες είμαι χωρίς fb, δε μου έχει λείψει καθόλου, πέρα από 2-3 φορές που ήθελα να τα χώσω σε μερικούς για τις εξελίξεις που τρέχουν, αλλά ξέροντας ότι ο πειρασμός και η πιθανότητα να πέσεις στη λούμπα είναι μεγάλος, δεν προχώρησα σε επαναδημιουργία account.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα για αποστολή μυνημάτος (σε φίλους) που έχει το facebook είναι ψιλοάθλιο και άβολο. Οπότε αυτή η χρήση απλά δεν κάνει τίποτα καλύτερα από το skype για παράδειγμα.

 

Η βασική χρήση του είναι κυρίως για ανέβασμα photos και για να δείχνεις τι κάνεις και που είσαι (ώστε να ζηλέψουν οι φίλοι σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει το facebook τα λούσα το χαϊλικι και το φαίνεσθαι το έχουν φάει. Με τη βάση χρηστών που έχει είναι μια εξαιρετική υπηρεσία.και blog γίνεται και ενημερωτικό εργαλείο και επικοινωνιακό και ψυχαγωγικό και για ερωτικές υπηρεσίες και για ότι θέλεις εσύ.

Οι πραγματικοί άνθρωποι θα με ενδιέφερε να μάθω πόσοι είναι και όχι τυχών διπλά και τριπλά προφίλ που έχει πολύς κόσμος για τρολαρισμα διαγωνισμούς γκομενοδουλειες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αφήσουμε λίγο τα σχόλια του κραξιμου τις θείας, τεχνολογικά πόσα data center έχουν για να υποστηρίξουν τόσο κόσμο; Σε τι τρέχουν τα cluster τους; Γενικός μπορεί να εξηγήσει κανείς την δομή τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...