Προς το περιεχόμενο

Elephone P8000 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Elephone είναι μία μάλλον άγνωστη κατασκευάστρια στην Ελληνική αγορά, ωστόσο στην Κίνα γνωρίζει αρκετή επιτυχία με συσκευές που συνδυάζουν “δυνατά” χαρακτηριστικά και χαμηλή τιμή.
 
 
Μία από τις κορυφαίες προσφορές της Κινέζικης εταιρείας είναι το Elephone P8000, που συνδυάζει καλά και ανθεκτικά υλικά στην κατασκευή του, πλούσιο εξοπλισμό και δυνατότητες, τεράστια μπαταρία, μεγάλη οθόνη και ισχυρό system-on-chip σε ένα πακέτο που δεν ζητάει περισσότερα από $170.

Η συσκευή διαθέτει οθόνη 5,5 ιντσών LCD IPS με ανάλυση 1080 x 1920 pixels και μεταλλικό πλαίσιο και βασίζεται στο MediaTek MT6753 SoC, που διαθέτει μεταξύ άλλων οκταπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στο 1,3GHz και συνοδεύεται από 3GB RAM και 16GB αποθηκευτικού χώρου που επεκτείνεται με την χρήση κάρτας μνήμης microSD ενώ επιπλέον επιδεικνύει δυνατότητες 4G και είναι Dual SIM. Ας βάλουμε όμως τα πράγματα σε μία σειρά.

 

 

Link.png Site: Elephone P8000 Review  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lenovo k3 note και ρέστα για να κεράσετε τους φίλους σας καφέδες όταν θα του διαφημίζετε τι αγοράσατε με 150

 

αξίζει ;μόλις έσπασε την οθόνη του S60 (2 μηνών) ο αδερφός μου,και ζητάνε 130 χωρίς ΦΠΑ , για αλλαγή digitizer (πάει πακέτο με την οθόνη) . Ενώ το πήρε 170 με θήκη προστασίας και ζελατίνες.

 

Αξίζει το Κ3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει ;μόλις έσπασε την οθόνη του S60 (2 μηνών) ο αδερφός μου,και ζητάνε 130 χωρίς ΦΠΑ , για αλλαγή digitizer (πάει πακέτο με την οθόνη) . Ενώ το πήρε 170 με θήκη προστασίας και ζελατίνες.

 

Αξίζει το Κ3;

Για μένα ναι αξίζει. Μετά το coolpad F1 είναι το φετινό πιο vfm κινητό από Κίνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έιχα δείξει σε ενα φίλο πριν κανα 20ημερο , και πρεπει να ηταν ακόμα πιο φθηνο τότε γιατι μου ρθε mail για προσφορες απο aliexpress.. Πραγματικά πρέπει να είναι διαμαντάκι και σε άσπρο είναι πανέμορφο

 

 

που μπορουμε να το παρουμε βλεπω ολα αυτα στο skroutz 

δεν εχει full hd κατω 199 απο ευρω 

http://www.elephonestore.com/buy-elephone-mobile.html

aliexpress 

geekbuying.com

κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elephone.... Η προσωποποιηση της φρικης. Καλα specs χωρις υποστηριξη. Εχω p3000s 64bit ... 1080p οθονη αρκετα καλη, 3gb ram , mt6752 πολυ γρηγορος αλλα ....υποστηριξη καμια.... Μια αθλια εως τραγικη ρομ , ενω υπηρχαν υποσχεσεις για λολλιποπ.http://imgur.com/H04tQhP

Διαβαστε εδω την υποστηριξη που προσφερουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elephone.... Η προσωποποιηση της φρικης. Καλα specs χωρις υποστηριξη. Εχω p3000s 64bit ... 1080p οθονη αρκετα καλη, 3gb ram , mt6752 πολυ γρηγορος αλλα ....υποστηριξη καμια.... Μια αθλια εως τραγικη ρομ , ενω υπηρχαν υποσχεσεις για λολλιποπ.http://imgur.com/H04tQhP Διαβαστε εδω την υποστηριξη που προσφερουν...

 

aftersale support 10αρακι :S  καλά που μας το πες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες πολύ καλό το K3 note σε specs. Αλλά για τους περίεργους, όπως και του λόγου μου, το 1.59 SAR (μόλις 0.01 από το να φάει πόρτα για Ευρώπη) χτυπάει αρκετά άσχημα. Τελικά κατέληξα σε ένα Samsung A3, όσο και να μου τη σπάνε τα android (Windows Phone fanboy).

 

Τα Elephone, σε specs τουλάχιστον, δείχνουν πολύ καλά αλλά πρέπει αυτήν την περίοδο να κάνεις παπάτζες για να τα φέρεις Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά παράγγειλα το xiaomi redmi note 2, πραγματικά έχουν την καλύτερη υποστήριξη μετά την Apple, και από specs είναι καλύτερο από Κ3 note, και αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει στην wind το wuawei p8 lite στα 169 για όποιον δεν θέλει να μπλέξει με Κίνα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...