Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες και καλησπερα,νεος στο φορουμ!

 

Στο Θεμα μας,πανω κατω τι ξερουμε για την καταναλωση των θηριων?Εγω προσωπικα παντα ημουν της αποψης να ειναι ρευματορουφηχτρες με το μεγιστο δυνατο per watt.ΑΝ περιμενουμε δηλαδη 2x του ppw σε συγκριση με maxwell τοτε αν κρατησουν στα 250 watt τις μεγαλες καρτες και  τις κουμπωσουν με μια 8αρα vram πανω οσον αφορα το hardware κομματι θα ειμαστε κομπλε.Μετα ειναι στο χερι των devs και τα χαζοports οσον αφορα το gaming αλλα ας μην ξεφυγουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βλέπω την ώρα να βγάζω τον Πασχάλη από το κουτί και να μυρίζει καινουργίλα όπως όλα τα φρέσκα parts :P

https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA%CE%B1%CF%8D%CE%BB%CE%B1    :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "nvidia confidential" πάντως με πέθανε....όσο μούφα κι αν είναι, δεν παύει να είναι μια ρεαλιστική προσέγγιση για κάτι σαν ένα GP104, αν και λίγο παραπάνω ενεργοβόρα από ότι θα ευχόμουν....

 

Για το GP100 δεν βλέπω καμία εταιρεία να είναι τόοοοοοοσο βλαμμένη και να σχεδιάσει δύο ελεγκτές μνήμες για τον ίδιο πυρήνα....το ωραιότερο είναι ότι θα έχουν και την ίδια κατανάλωση χαχαχαχαχαχα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε ότι ο Ανέστης γνωστός και ως aetos1988 θα πάρει την X80i :P

 

 

 

Εγώ αντιλαμβάνομαι το Χ ως κάτι το άγνωστο που θα μπορούσε να είναι π.χ το 10 για να έχουμε την ονομασία 1080, και οχι την ακριβή ονομασία. Πραγματικά θα ηταν αστείο να την ονομάσουν GTX X80 ενώ και το σκέτο Χ80 δεν μου αρέσει άσε που παραπέμπει στην παλια σειρά Χ800 της ΑΤΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Εγώ αντιλαμβάνομαι το Χ ως κάτι το άγνωστο που θα μπορούσε να είναι π.χ το 10 για να έχουμε την ονομασία 1080, και οχι την ακριβή ονομασία. Πραγματικά θα ηταν αστείο να την ονομάσουν GTX X80 ενώ και το σκέτο Χ80 δεν μου αρέσει άσε που παραπέμπει στην παλια σειρά Χ800 της ΑΤΙ

Και εκτός αυτού, την 1180 πώς θα την πούνε; XI80;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Εγώ αντιλαμβάνομαι το Χ ως κάτι το άγνωστο που θα μπορούσε να είναι π.χ το 10 για να έχουμε την ονομασία 1080, και οχι την ακριβή ονομασία. Πραγματικά θα ηταν αστείο να την ονομάσουν GTX X80 ενώ και το σκέτο Χ80 δεν μου αρέσει άσε που παραπέμπει στην παλια σειρά Χ800 της ΑΤΙ

Όπως και να την ονομάσουν το θέμα είναι να βγάζει μπόλικα fps στα παιχνίδια

 

Τελικά αν ισχύουν τα παραπάνω τελικά θα αργήσει η nvidia να βάλει νέου τύπου μνήμης δεν πρόλαβε την παραγωγή της GDDRX που λέγανε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Το wccftech, "τουρκοβλαμμενόπουλα" που λέει και ο Ailuros, επηρεάζει σοβαρά την υγεία :P

 

Δεν χρειάζεται η αφέλεια του τοπικού παππού για να το αναγνωρίσετε νομίζω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...