Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα μωρε τι ειναι 150ευρω :P Ασχετως αν αυτο μεταφραζεται σε 50% πανω απο την 1060...

Η διαφορα της Evga 1070 ftw απο ψιλο γνωστο καταστημα με αντιστοιχη περιπτωση 1080 που ειναι αυτη https://www.skroutz.gr/s/9306553/Asus-GeForce-GTX1080-8GB-ROG-Strix-90YV09M1-M0NM00.html απο Msystems στα 820ευρω ειναι της ταξεως των 315ευρω στο μυαλο του Psycho.

Αρα σε βαθος χρονου ακομα και αν εκανε αυτο που λες,ειναι κερδισμενος απο πλευρας τιμης και επιδοσεων.

 

παράδειγμα κουβέντα να γίνεται

αν είχε πάρει πριν 1μιση χρόνο την 980ΤΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε τι ειναι 150ευρω :P Ασχετως αν αυτο μεταφραζεται σε 50% πανω απο την 1060...

Η διαφορα της Evga 1070 ftw απο ψιλο γνωστο καταστημα με αντιστοιχη περιπτωση 1080 που ειναι αυτη https://www.skroutz.gr/s/9306553/Asus-GeForce-GTX1080-8GB-ROG-Strix-90YV09M1-M0NM00.html απο Msystems στα 820ευρω ειναι της ταξεως των 315ευρω στο μυαλο του Psycho.

Αρα σε βαθος χρονου ακομα και αν εκανε αυτο που λες,ειναι κερδισμενος απο πλευρας τιμης και επιδοσεων.

δυστυχως δεν αξιζει να πας σε 1080gtx...ειναι μεγαλη η διαφορα...να ηταν 150-200 ευρω το πολυ θα ειχε νοημα...

αλλα και παλι με τα χαλια ports που βγανουν,να δωσεις τοσα λεφτα και να μην εχεις 60αρια σε 1440p τουλαχιστον ειναι κοροιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μενω με τους γονεις μου, εννοειται οτι βιοποριστικά (φαγητο, νερο, ρεύμα με βοηθανε οι δικοί μου, τηλ. πληρωνω εγω με 30€ VDSL 50αρα τπν μήνα). Τωρα που δουλευω από 1η Αυγουστου εστω και με αυτα τα 300 μπορω να κανω οικονομία και μεχρι τον Οκτώβριο να βγουνε τα λεφτά. Παρολο που εχω 65€ ΕΝΦΙΑ και θα τον πληρωσω εγω σε 5 δοσεις για να μην τους επιβαρυνω κιαλλο. Ακόμα και στις βενζινες κάνω οικονομία πηγαινοντας με το λεωφορείο, αλλά όχι πάντα. Εκεί πήγαινε που να πρωτοδωσεις! Και ποτέ δεν ειπα να παρω κάρτα των 380 ευρώ! Το πολυ μεχρι 350, πολυ βαριά όμως! Παντως όποιος θελει μπορεί να κάνει οικονομία και να πάρει μια κάρτα των 280 με 320 ευρώ. Αλλά οχι με μισθο των 300 ευρώ, εδω συμφωνούμε. Εγω απλώς είμαι η εξαίρεση; Τι να πω! Λιγο πολυ οι περισσοτεροι άγαμοι και χωρίς υποχρεώσεις οπως εγω κάπως έτσι την βγάζουν. Πάλι καλά να λέω που βρηκα δουλειά έστω και τετράωρη μετά από 3 χρόνια και 3 μήνες ανεργίας. Από το 2011 εχω το συστημα που είπα παραπανω με εξαιρεση τον ssd που τον πηρα προσφατα και σε προσφορά. Καιρός με τα λιγοτερα λεφτά που μπορώ να κανω επιτέλους και γω μία αναβαθμιση, το αξιζω πιστεύω. Και αφου εκανα αναλυση στα οικονομικά μου, εγκρινεις την αγορά μίας κάρτας 1060; Σορρυ ρε φιλε αλλα μου την μπηκες λίγο.

Δες την πρωτη μου προταση για την απαντηση σου...Μπορεις νμζ να παιξεις και με μια καρτα των 150 ευρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφου εκανα αναλυση στα οικονομικά μου, εγκρινεις την αγορά μίας κάρτας 1060;

 

Το πολύ αυτή με τα 3gb και όταν στρώσουν οι τιμές. :devil:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω αυτη περιμενω τελικα

 

http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1060+3GB

 

στα 230€ δε νομιζω πως υπαρχει κατι καλυτερο απο ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την πρωτη μου προταση για την απαντηση σου...Μπορεις νμζ να παιξεις και με μια καρτα των 150 ευρο!

Νομίζω το παρατραβηξαμε λίγο. Μπορω να κανω οικπνομια και σε 2 μηνακια να παρω 300ευρω κάρτα. Ασε με να ξέρω καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παράδειγμα κουβέντα να γίνεται

αν είχε πάρει πριν 1μιση χρόνο την 980ΤΙ ?

Το εχουμε ξαναγραψει στο θεμα αυτο οτι η μεταβαση απο 980ti σε 1070 δεν ειναι αναβαθμιση αλλα στην ουσια downgrade.Θα αφησω στην ακρη τα περι επιδοσεων και θα σου πω οχι κυριως λογω χρηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ασχολιοσουν λιγο παραπανω θα ηξερες οτι ειναι αδυνατο ολες οι εταιριες να πουλανε στην ιδια τιμη.

 

Αυτη η σιγουρια σου ειναι που μαρεσει.....

Δεν φταιω που δεν κατάλαβες το point αυτού που έγραψα και σχολιασες απλά για να σχολιάσεις.

 

Προφανώς δεν γίνεται να το πουλαν όλες το ίδιο. Όλοι το γνωρίζουν αυτό. Το λες σαν να είναι κάτι που θέλει πολύ κόπο για να το καταλάβεις. (Τον οποίο κόπο εσύ καταβαλεις, μιας και εγώ δεν ασχολούμαι τόσο) :P. Λόλ και πάλι λόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιω που δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Μαλλον εσυ δεν εχεις καταλαβει(ή δεν θες να καταλαβεις)δυο τρια πραγματα.

 

Καλως ή κακως το γνωριζαμε απο πιο νωρις οτι οι τιμες δεν θα ειναι χαμηλες.Το ειχε γραψει δεν ξερω και εγω ποσες φορες ο Ailuros αλλωστε.

 

 

Επιπλεον ο ανταγωνιστης την 1060 6gb που ειναι η rx 8gb κοστιζει κατω απο 300ευρω στην Ελλαδα για να εχει και η δυνατοτερη της 1060 φθηνοτερα? Και για να τελειωνει το θεατρο του παραλογου με τις τιμες στην Ελλαδα οτι ειναι στα υψη λες και στο εξωτερικο ειναι ολοι φθηνοι(για ριξτε μια ματια για την Evga 1070 ftw απο Amazon σε τι τιμες παιζει...),να ποσο δινει η Evga την 1060 http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1060+6GB με ενα μετριο cooler και φυσικα ειναι και τα μεταφορικα μαζι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εσυ δεν εχεις καταλαβει(ή δεν θες να καταλαβεις)δυο τρια πραγματα.

 

Καλως ή κακως το γνωριζαμε απο πιο νωρις οτι οι τιμες δεν θα ειναι χαμηλες.Το ειχε γραψει δεν ξερω και εγω ποσες φορες ο Ailuros αλλωστε.

 

 

Επιπλεον ο ανταγωνιστης την 1060 6gb που ειναι η rx 8gb κοστιζει κατω απο 300ευρω στην Ελλαδα για να εχει και η δυνατοτερη της 1060 φθηνοτερα? Και για να τελειωνει το θεατρο του παραλογου με τις τιμες στην Ελλαδα οτι ειναι στα υψη λες και στο εξωτερικο ειναι ολοι φθηνοι(για ριξτε μια ματια για την Evga 1070 ftw απο Amazon σε τι τιμες παιζει...),να ποσο δινει η Evga την 1060 http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1060+6GB με ενα μετριο cooler και φυσικα ειναι και τα μεταφορικα μαζι.

 

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι σαν απαντάση, ότι δεν κατάλαβες κοίτα στα προηγούμενα μου σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια 618 ευρω η 1080? παιζει?

http://azel-pol.pl/pl_PL/p/Karta-VGA-Palit-GTX1080-OC-GameRock-Premium-8GB-GDDR5X-256bit-DVI-HDMI-3DP-PCIe3.0-towar-poserwisowy/48715

 

 

...επισης για τη περιπτωση gtx 1060 3gb , δε πιστευω οτι αξιζει καποιος να την επιλεξει απο τη στιγμη που η 480 προσφερει 4gb με ιδιες επιδοσεις( ελπιζω και στην Ελλαδα να στρωσουν οι τιμες συντομα)

Επεξ/σία από katerinapn85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κλοκάρεις και στο τέλος να έχεις χειρότερες επιδόσεις λόγο temps (να σου φρενάρει το boost και να χάνεις εν τέλει επιδόσεις μολις ζεσταθει το chip λίγο), μετά θες ψύξη ή ανέβασμα στροφών στα fans της υπάρχουσας, και πάει λέγοντας. Αλλά μιλήσαμε για διαφορές μεταξύ των δύο, και όχι για διαφορές ουσίας.

Έτσι.

 

θύμισε μου 

πέρσι δεν είχες πάρει 970 ?

Κρίμα κάθε χρόνο μεσαία κατηγορία

Next time aim for big

Φυσικά καλορίζικη και καλή αναμονή μέχρι να σου έρθει ;-)

Δεν την λες και μεσαία κατηγορία. Καράmiddle range είναι η 1060 και κατά τη γνώμη μου πάρα πολύ ακριβή. Στα 300€ το πολύ έπρεπε να έπαιζε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...