Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσαν οι τιμές των gtx 1070 customs ....440-450 στο mustshop

http://www.skroutz.gr/s/9648931/Gainward-GeForce-GTX1070-8GB-3750.html

http://www.skroutz.gr/s/9415119/Gainward-GeForce-GTX1070-8GB-Phoenix-3699.html

 

Μπορεί να επηρεάσει και στα άλλα μαγαζιά τις τιμές των gtx 1070 ώστε να έρθουν στα 450-470 ευρώ οι καλές υλοποιήσεις από επώνυμα μαγαζιά.....Στις gtx 1080 δεν θα το έλεγα ότι έπεσαν αρκετά με εξαίρεση την gtx 1080 της palit http://www.skroutz.gr/s/9667728/Palit-GeForce-GTX1080-8GB-NEB1080015P2J.html

 

Καλά η extreme gaming της gigabyte από χρυσό είναι που ήρθε σε αυτήν την τιμή....????

http://www.skroutz.gr/s/9682946/Gigabyte-GeForce-GTX1080-8GB-Xtreme-Gaming-Premium-Pack-GV-N1080XTREME-8GD-P.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1440P πάντως η 1070 τα πάει περίφημα, ακόμα και στο Deus Ex(Με MSAA κλειστό πάντα) τα πάει άψογα. Είμαι ικανοποιημένος από το performance της κάρτας, τώρα τα υπόλοιπα γκέιμς που έρχονται δεν έχουν απαιτήσεις(Dishonored 2, Mafia 3 κλπ). Το μόνο επίφοβο τώρα για το performance είναι το Gears of War 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1440P πάντως η 1070 τα πάει περίφημα, ακόμα και στο Deus Ex(Με MSAA κλειστό πάντα) τα πάει άψογα. Είμαι ικανοποιημένος από το performance της κάρτας, τώρα τα υπόλοιπα γκέιμς που έρχονται δεν έχουν απαιτήσεις(Dishonored 2, Mafia 3 κλπ). Το μόνο επίφοβο τώρα για το performance είναι το Gears of War 4.

 

Μια χαρά ανταπεξέρχεται στα 1080P & 1440P η συγκεκριμένη......Θερμοκρασιακά τι λέει η ftw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου τη βάρεσε και τους έστειλα μήνυμα(MGManager) αν μπορεί να γίνει αντικατάσταση λόγω coil whine και αναμένω απάντηση. Τώρα που δεν έχουν βγει παιχνίδια ακόμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να στην αλλάξουν εκεί να ξεμπερδεύεις.
Αν και πιστεύω ότι θα σου πουν ότι θα την στείλουν για έλεγχο και μετά θα σου απαντήσουν.

Εγώ παράγγειλα την Palit Super Jetstream 1060 τελικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν τηλ και μου είπαν ότι έστειλαν μήνυμα στην EVGA και περιμένουν απάντηση. Η EVGA στο forum της είπε ότι το καλύπτει με την εγγύηση οπότε περιμένω να μου πει το μαγαζί να τους την στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι ωρες πηρσ κ γω τν 1070 ftw apo mg manager αλλα λογο δουλειας ουτε απο υο κουτι δν τν εβγαλα..οποτε κ μενσ λογικα θα ζουζουνιζει το ριμαδι..να περιμενεις να τις στειλουμε παρεα αμα ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ερώτημα είναι

Και γιατί να μην έχει coil wine η επομένη ?

Πάρτε καμιά μέτρηση τουλάχιστο

Γιατί το αυτί εύκολα ξεγελιέται όσο ο χρήστης συνηθίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1440P πάντως η 1070 τα πάει περίφημα, ακόμα και στο Deus Ex(Με MSAA κλειστό πάντα) τα πάει άψογα. Είμαι ικανοποιημένος από το performance της κάρτας, τώρα τα υπόλοιπα γκέιμς που έρχονται δεν έχουν απαιτήσεις(Dishonored 2, Mafia 3 κλπ). Το μόνο επίφοβο τώρα για το performance είναι το Gears of War 4.

Αυτό έλειπε να μην τα πηγαίνει καλά σε 1440p. Γι' αυτό είναι φτιαγμένη! :)

 

Την FX δεν θα την έβαζα καθόλου στη θέση τους :P

Πω πω πω, τι μου θύμισες τώρα... 

 

Και το ερώτημα είναι

Και γιατί να μην έχει coil wine η επομένη ?

Πάρτε καμιά μέτρηση τουλάχιστο

Γιατί το αυτί εύκολα ξεγελιέται όσο ο χρήστης συνηθίζει

Δεν νομίζω όλες οι κάρτες να έχουν πρόβλημα.

Απλά το θέμα είναι (θα γκρινιάξω πάλι) ότι πληρώνει ο άλλος κάτι που δεν είναι όσο προσεγμένο πρέπει.

Το πήγαινε έλα (RMA) χαλάει την Premium εμπειρία. Μπαίνεις σε μια διαδικασία, θα το έχει η επόμενη, αν ναι τι θα κάνω; Και αρχίζει να χαλάει η ψυχολογία η οποία σε τέτοιες αγορές παίζει τον ρόλο της και στην τελική ένα μέρος του ποσού που δίνουμε είναι για την καλή ψυχολογία.

Με αυτό θέλω να πω ότι και την πιο απλή υλοποίηση να αγοράσει κάποιος οι επιδόσεις θα είναι σχεδόν ίδιες. Απλά λες ότι αγοράζω το κάτι παραπάνω για να χαρώ και λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...