Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

EVGA announces GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ELITE with 12GHz memory

 

Μια τέτοια με έναν 8700K και θα 'χεις το απόλυτο gaming rig..

 

Nice! Εγώ περιμένω και reviews από αυτό το monitor http://www.dell.com/en-us/shop/alienware-34-curved-gaming-monitor-aw3418dw/apd/210-amsv/monitors-monitor-accessories

 

Ίσως πάρω αυτά τα δύο μέχρι να αλλάξω PC τέλος του 17/αρχές του 18..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Nice! Εγώ περιμένω και reviews από αυτό το monitor http://www.dell.com/en-us/shop/alienware-34-curved-gaming-monitor-aw3418dw/apd/210-amsv/monitors-monitor-accessories

 

Ίσως πάρω αυτά τα δύο μέχρι να αλλάξω PC τέλος του 17/αρχές του 18..

Πολυ καλο, αλλα 120hz oced, DP 1.2, no HDR 1300+ ευρω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο, αλλα 120hz oced, DP 1.2, no HDR 1300+ ευρω??

Δυστυχώς δεν έχω βρει τίποτα άλλο που να αξίζει ακόμα -.-" Και δεν βλέπω να βγαίνει και τίποτα soon. Μόνο κάτι VA panels αλλά ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο, αλλα 120hz oced, DP 1.2, no HDR 1300+ ευρω??

 

Alienware :P

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει τίποτα άλλο που να αξίζει ακόμα -.-" Και δεν βλέπω να βγαίνει και τίποτα soon. Μόνο κάτι VA panels αλλά ναι..

 

Αν σκοπεύεις να σκάσεις τόσα χρήματα καλύτερα να περιμένεις τα flagships monitors PG35VQ και X35.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alienware :P

 

 

Αν σκοπεύεις να σκάσεις τόσα χρήματα καλύτερα να περιμένεις τα flagships monitors PG35VQ και X35.

Dell βασικά, ποιότητα.. Γι'αυτό το σκέφτομαι.

 

Δεν σκοπεύω να δώσω τόσα λεφτά για VA panels..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EVGA announces GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ELITE with 12GHz memory

 

Μια τέτοια με έναν 8700K και θα 'χεις το απόλυτο gaming rig..

Πρέπει να είσαι Elite member στα forums τους όμως, meh. Συν απ' ότι έχω ακούσει η FTW3 κάνει αρκετό θόρυβο σε σύγκριση με άλλες 1080 Ti. Βεβαια τα 12 GHz σε μνήμες είναι σημαντικά, και εγώ εκεί την τρέχω 24/7 (12.15 GHz) και βλέπω διαφορα σε σύγκριση με stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Dell βασικά, ποιότητα.. Γι'αυτό το σκέφτομαι.

 

Δεν σκοπεύω να δώσω τόσα λεφτά για VA panels..

Τα VA όμως δεν έχουν backlight bleed και glow και τα χρώματα δεν είναι και τόσο τραγικά...

Εγώ θέλω οπωσδήποτε real HDR, είναι το μεγάλο feature του μέλλοντος, κρίμα να σκάσεις 1,5 χήνα και να μην μπορείς να απολαύσεις στο 100% όλα τα παιχνίδια των επόμενων ετών.

Για να δώσουν 144+ Hz sync στα 1440p UW πρέπει να πάνε σε DP1.3+, άρα αναμένουμε τα νέα panels τέλος του έτους.

Προσωπικά όταν υπάρξουν 1-2 monitors για λίγο καιρό, να βγει και κάνα review, να βελτιώσουν λίγο και το QC τους, τότε θα πάρω monitor και PC (ελπίζοντας να έχει βγει και κάνα volta στο μεταξύ).

 

Δεν είναι ώριμη περίοδος για να σκάσεις πολλά χιλιάρικα για PC τώρα, και όχι μόνο λόγω των οθονών.

Τα υπόλοιπα στο topic των οθονώνε όμως γιατί είμαστε εκτός :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell βασικά, ποιότητα.. Γι'αυτό το σκέφτομαι.

 

Δεν σκοπεύω να δώσω τόσα λεφτά για VA panels..

Το Alienware το είπα γιατί συνήθως οποιοδήποτε προϊόν με αυτή τη στάμπα έχει τσουχτερή τιμή.

 

Επίσης τα VA έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ. Και σε συνδυασμό με τη Quantum dot τεχνολογία που θα έχουν τα ερχόμενα panels περίμενε αποτελέσματα εξίσου καλά (αν όχι καλύτερα) από ips. Έτσι κι αλλιώς τα va panels είναι τα ιδανικότερα και για hdr λόγω του υψηλότερου contrast ratio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αληθεια οτι τα VA panels ενω παλιοτερα δεν τα εκλαμβανα καθολου υποψιν εχουν κανει εντυπωσιακοτατα βηματα εξελιξης και αποτελουν πλεον σοβαροτατες προτασεις ειδικα για την τιμη που προσφερονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Alienware το είπα γιατί συνήθως οποιοδήποτε προϊόν με αυτή τη στάμπα έχει τσουχτερή τιμή.

 

Επίσης τα VA έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ. Και σε συνδυασμό με τη Quantum dot τεχνολογία που θα έχουν τα ερχόμενα panels περίμενε αποτελέσματα εξίσου καλά (αν όχι καλύτερα) από ips. Έτσι κι αλλιώς τα va panels είναι τα ιδανικότερα και για hdr λόγω του υψηλότερου contrast ratio.

 

 

To 0-255 τους ειναι ακομα τραγικο...βαρανε χαλαρα 20ms+....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 0-255 τους ειναι ακομα τραγικο...βαρανε χαλαρα 20ms+....

 

Τι εννοείς ότι το 0-255 είναι τραγικό? Όσον αφορά το response time η Samsung έχει κάνει τρομερή δουλειά στα μοντέλα CHG αλλά ακόμα και στα CFG. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ότι το 0-255 είναι τραγικό? Όσον αφορά το response time η Samsung έχει κάνει τρομερή δουλειά στα μοντέλα CHG αλλά ακόμα και στα CFG.

Tα transitions απο τις διαβαθμισεις... Γενικα το Ips ειναι μονοδρομος ακομα και με τα μεγαλα θεματα bleed, tint, glow...

Τωρα που ερχονται τα IPS με back light 8 και 12 σημειων να δουμε καλυτερα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...