Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βγει το 27αρι IPS 165HZ 1440p με 8 σημεια back lights (απο 4ερα που ειχε το παλιο) με 650Nits, μεγαλυτερο contrast και τρελης ταχυτητας responces.

 

....στα 1000 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει το 27αρι IPS 165HZ 1440p με 8 σημεια back lights (απο 4ερα που ειχε το παλιο) με 650Nits, μεγαλυτερο contrast και τρελης ταχυτητας responces.

 

....στα 1000 ευρω

 

Δικιά σου ευχή είναι αυτό? :P Γιατί δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς η αγορά των monitors είναι περίεργη. Προσπαθούν και εκεί να προωθήσουν το 4K στις 27άρες ή το ultrawide στις 34άρες (το οποίο ξεφεύγει αρκετά). Χάθηκε ο κόσμος βρε παιδιά για το 1440p? Έχουμε να δούμε νέα monitors κάνα 2 χρόνια. Είναι και νομίζω θα παραμείνει το sweet spot για τις 27 ίντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 1070ti παιδια ερχεται!(μολις το πηρα χαμπαρι)

http://wccftech.com/nvidia-gtx-1070-ti-alleged-specs-surface-bargain-1080-without-g5x-due-october-429/

 

Μακαρι να ειναι κατω απο 400ευρω η τουλαχιστον να ριξει την 1070 αρκετα κατω απο τα 400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνεις monitor τώρα που δεν έχει 384 ζώνες με true HDR..

 

Καλά κρασιά όμως, το πήγαν για 18 και εγώ δεν ξέρω ποτε και οι τιμές θα είναι στα 2 χιλιάρικα. Μου φαίνεται θα χτυπήσω αυτό: https://www.overclockers.co.uk/samsung-u32h850-4k-32-3840x2160-va-freesync-quantum-dot-gaming-widescreen-monitor-mo-23b-sa.html τώρα που θα πάω Αγγλία γιατί δεν μπορώ να πάρω το monitor από Ελλάδα και θα κάτσω στα αυγά μου. 1440p 144hz + gsync σκεφτόμουν αρχικά αλλα αυτά παίζουν στις 700-800 λίρες και είναι με IPS panel... Αυτό που έκανα link έχει quantum dot panel VA με 3000:1 contrast ratio και είναι στις 32 ίντσες που πρέπει να είναι το ιδανικό για 4k monitor. Ευτυχώς δεν έχω συνηθίσει σε 144hz για να ξενερώσω με τα 60hz :P

 

4k 144hz με HDR σε λογική τιμή (+- 1000) φαντάζομαι θα δούμε προς τέλη 18 αρχές 19.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχει σημασία, η φάση είναι shut up and take my money.

Όμως να έχει οκ ποιότητα και να μην ψάχνεις 2-3 αλλαγές monitor για να πετύχεις ένα σωστό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε spartan με 1080ti θα πάρεις freesync monitor?Κρίμα είναι.

 

Η κοπέλα στην οθόνη πάντως silicon lottery κομμάτι :P

 

Δεν το έχει σε gsync γι' αυτό, σε IPS και TN δεν ξαναπάω για κανένα λόγο.

 

Δεν έχει σημασία, η φάση είναι shut up and take my money.

Όμως να έχει οκ ποιότητα και να μην ψάχνεις 2-3 αλλαγές monitor για να πετύχεις ένα σωστό...

 

Δεν είναι IPS αυτό, δεν παίζεις λοταρία με το IPS glow. Τα VA είναι πολύ πιο καλά σε ότι αφορά το blb και έχουν λίγο glow, βεβαια άμα είσαι γκαντέμης είσαι γκαντέμης και μπορεί να σου κάτσει κάτι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κρασιά όμως, το πήγαν για 18 και εγώ δεν ξέρω ποτε και οι τιμές θα είναι στα 2 χιλιάρικα. Μου φαίνεται θα χτυπήσω αυτό: https://www.overclockers.co.uk/samsung-u32h850-4k-32-3840x2160-va-freesync-quantum-dot-gaming-widescreen-monitor-mo-23b-sa.html τώρα που θα πάω Αγγλία γιατί δεν μπορώ να πάρω το monitor από Ελλάδα και θα κάτσω στα αυγά μου. 1440p 144hz + gsync σκεφτόμουν αρχικά αλλα αυτά παίζουν στις 700-800 λίρες και είναι με IPS panel... Αυτό που έκανα link έχει quantum dot panel VA με 3000:1 contrast ratio και είναι στις 32 ίντσες που πρέπει να είναι το ιδανικό για 4k monitor. Ευτυχώς δεν έχω συνηθίσει σε 144hz για να ξενερώσω με τα 60hz :P

 

4k 144hz με HDR σε λογική τιμή (+- 1000) φαντάζομαι θα δούμε προς τέλη 18 αρχές 19.

 

Τώρα ποιο monitor έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ποιο monitor έχεις;

 

http://www.lg.com/us/monitors/lg-27EA73LM-P-led-monitor

 

Ένα IPS display που είχα αγοράσει πριν κάτι χρονια και δεν το άλλαξα γιατί απλά έκανε και κάνει ακόμα την δουλειά του μια χαρά. Είχα πάρει ένα της Asus πρώτα αλλα είχε προβλήματα με IPS glow και το έστειλα πίσω. Δεν θέλω να μπλέξω σε αυτή την κατάσταση ξανά. Αρχικά ήθελα το 4k 144hz της Acer/Asus με HDR κτλ. αλλα την τραβάνε πολύ αυτή την ιστορία και πρόσφατα έφαγε delay για το 18, η τιμή άκρως απαγορευτική για 27 ίντσες monitor όσο και απίστευτη απόδοση χρωμάτων να έχει (που κακά τα ψέματα θα έχει).

 

Edit: Έτσι μου ήρθε το monitor από την Asus:

 
p104089983x3a.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...