Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/9/2019 στις 7:02 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Η NV το δίνει από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας όλο το performance στις κάρτες της, η AMD όχι.

Είπαμε δεν ισχύει αυτό.

Δες τον πρόσφατο driver της Nvidia με Forza Horizon 4 και διάφορα άλλα παιχνίδια.

Σαν το παλιο κρασί και η Nvidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστο λέω..Επίσης το boost αφορά τις Turing και όχι τις Pascal.

https://www.guru3d.com/news-story/quicktest-geforce-436-02-gamescom-in-battlefield-vstrange-brigade-and-formula-1.html

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι. Πριν λίγο ένας φίλος μου εν τέλη αποφάσησε να μου δώσει μια Palit GTX1080 Founders Edition στα 200€. 
Λοιπόν, την κάρτα την έχε 1.5 χρόνο δουλεμένη χωρίς ζόρισμα. Πιστεύετε ότι είναι καλο το deal? To ξερω οτι απο αποψη απόδοσης ειναι φοβερό, απλά με φοβίζει το blower και τα temps που διαβάζω στο ιντερνετ (83oC) . Οσοι είστε κάτοχοι τα φώτα σας παρακαλώ...
Αυτά! ευχαριστώ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι. Πριν λίγο ένας φίλος μου εν τέλη αποφάσησε να μου δώσει μια Palit GTX1080 Founders Edition στα 200€. 
Λοιπόν, την κάρτα την έχε 1.5 χρόνο δουλεμένη χωρίς ζόρισμα. Πιστεύετε ότι είναι καλο το deal? To ξερω οτι απο αποψη απόδοσης ειναι φοβερό, απλά με φοβίζει το blower και τα temps που διαβάζω στο ιντερνετ (83oC) . Οσοι είστε κάτοχοι τα φώτα σας παρακαλώ...
Αυτά! ευχαριστώ...!

200 ευρώ έστω και για founders είναι πολύ καλά για 1080. Δεν παθαίνει τίποτα στους 83 βαθμούς. Τώρα αμα θες χαμηλότερες θερμοκρασίες, θόρυβο κτλ, ε πάρε κάτι άλλο και πλήρωσε το ανάλογα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, silenoz66 είπε

To ξερω οτι απο αποψη απόδοσης ειναι φοβερό, απλά με φοβίζει το blower και τα temps που διαβάζω στο ιντερνετ (83oC) . 

Πηγαινε απο τον φιλο σου και δες πως τα παει η καρτα απο πλευρας θερμοκρασιων και θορυβου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πηγαινε απο τον φιλο σου και δες πως τα παει η καρτα απο πλευρας θερμοκρασιων και θορυβου.

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..μένει σε άλλη πόλη και πνίγεται στην δουλειά..αποφάσησα να την πάρω τελικά..και ας ελπίσουμε να κρατήσει κανα 2χρονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Στις 1/10/2019 στις 10:49 ΜΜ, silenoz66 είπε

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα..μένει σε άλλη πόλη και πνίγεται στην δουλειά..αποφάσησα να την πάρω τελικά..και ας ελπίσουμε να κρατήσει κανα 2χρονο..

Αν υπολογίσεις ότι μια μεταχειρισμένη  1080ti τώρα πια την βρίσκεις με περίπου 250 ευρώ , σχετικά καλά την δίνει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, atheatos είπε

Αν υπολογίσεις ότι μια μεταχειρισμένη  1080ti τώρα πια την βρίσκεις με περίπου 250 ευρώ , σχετικά καλά την δίνει.

Με έκαψε αυτό το reply .. ήμουν σε φάση για τι πράγμα μιλάμε? :D
Μολις συνειδητοποιησα οτι μιλαμε για 1 χρόνο πριν που πήρα την 1080.. 2 μηνες την κράτησα και την έδωσα 300 μετά, εβαλα αλλα 69 και πήρα 5700XT.
Thanks anyway ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

hln3 Μπορεις να μου πεις πια οθονη/monitor εχεις? Με 1070ti ενεργοποιουσα κανονικα το gsync σε freesync monitor μεσω display port. Αν δεν εχεις display port δεν γινεται μεσω HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Πάτα στο ερωτηματικό ακριβώς δίπλα να τρέξει το render test να δεις αν αλλάζει το νούμερο.

Με το render ανοιχτό είναι..χωρίς render είναι x8 1 αντί για 3.0..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...