Προς το περιεχόμενο

[ssd]ADATA PREMIER SP550 120GB @e-shop 50.90 € - newsletter


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θελει κατι πολυ καλο δεν παει ουτε στα 40 ουτε στα 50 ουτε στα 90ε.......Οσοι πανε στα 39/40ε θελουν κατι πολυ βασικο γιατι δεν εχουν απαιτησεις για κατι τρελο.......Μην τσακωνεστε για SSDs......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαφώς, αλλά μή θεοποιούμε τον AData 120GB στα 40 ευρώ ως προσφορά και να θάβουμε τον Kingston 240GB στα 60 ευρώ ως "σάπιο" όμως που βλέπω σε άλλο θέμα.

 

Όλοι αυτοί οι TLC SSDs του βεληνεκούς αυτού είναι της πλάκας, με αξιοπιστία και επιδόσεις να πηγαίνουν περίπατο έναντι του marketing.

 

Γι αυτό κι ανέφερα ότι με 45 ευρώ (θες με 48 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά αν δε πάρεις από το πρώτο κατάστημα που λέει δωρεάν μεταφορικά), παίρνουν έναν εντελώς διαφορετικό SSD και με 8GB παραπάνω που θα τους μείνει κιόλας (σίγουρα όχι στα χέρια :lol:).

 

Άρα ποιό είναι το πιό VFM και η προσφορά αν θέλει ντε και καλά να πετάξει κάποιος 40-45 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Patriot είναι σε καλή τιμή στα 43 ευρώ από Θεσσαλονίκη.

Δηλαδή ο adata είναι μάπα; δεν έχω ιδέα από ssd.

 

AN δεν κανω λαθος (τωρα εχω πολλα στο μυαλο μου) σε χαρακτηριστικα και επιδοσεις ειναι παρομοιος με τον Triactor που ειχαν τον 480αρι προσφορα στα 121ε πριν καμια εβδομαδα. Αναλογα τις απαιτησεις, πιστευω πως πλεον για απλη χρηση δεν υπαρχει κακος SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρός απάντησή στις ειρωνίες και τις εξυπνάδες που διάβασα, πάρτε έναν MLC δίσκο (σε σχέση με τον TLC AData):

 

http://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-120GB-P-Series-4-SATA-III-2.5INCH-SSD-Drive

 

MyMemory voucher code:5% - MM5FB ή RanChen
 

Άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν. 

Μια που είσαι στην Αγγλία, όταν βρίσκεις τέτοιες προσφορές να μας τις αναφέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω απαιτήσεις γιατί έχω sata 2. Οπότε ποιον προτείνεις από τους δύο; adata or Patriot ;

 

Αφού ντε και καλά ε θες να δώσεις το 5άευρω για τον Sandisk Z400s, πάρε τον AData από το eshop.

 

Δε μετράνε μόνο οι επιδόσεις (που στο μηχάνημά σου δε θα τις δεις), αλλά μετράει και η αξιοπιστία (αυτή θα τη δείς σίγουρα αν σου σκάσει ο AData / Patriot / xyz TLC δίσκος) ειδικά αν δουλεύεις τον SSD με το μεγαλύτερο μέγεθος της χωρητικότητας του πάντα γεμάτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού ντε και καλά ε θες να δώσεις το 5άευρω για τον Sandisk Z400s, πάρε τον AData από το eshop.

 

Δε μετράνε μόνο οι επιδόσεις (που στο μηχάνημά σου δε θα τις δεις), αλλά μετράει και η αξιοπιστία (αυτή θα τη δείς σίγουρα αν σου σκάσει ο AData / Patriot / xyz TLC δίσκος) ειδικά αν δουλεύεις τον SSD με το μεγαλύτερο μέγεθος της χωρητικότητας του πάντα γεμάτο..

εγω παντως να σε ευχαριστησω γτ εψαχνα αρκετα φθηνο σσδ και πηρα αυτον http://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-120GB-P-Series-4-SATA-III-2.5INCH-SSD-Drive !

ΥΣ αν και δεν αναφερει πουθενα αν ειναι mlc ή tlc

YΣ Τλκ το λεει στο σαιτ της εταιριας

Επεξ/σία από mikemart
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου σκάσει ο δίσκος δεν έχει εγγύηση;

 

 

Αν σου σκάσει προσωπικά εμένα δε με απασχολεί, εσένα θα απασχολήσει, τα δεδομένα που θα χάσεις και το χρόνο για να ξαναστήσεις το μηχάνημα από την αρχή, όταν με το καλό σου φέρουν άλλον.

 

Ναι έχει εγγύηση, καλές αγορές λοιπόν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ντε και καλά ε θες να δώσεις το 5άευρω για τον Sandisk Z400s, πάρε τον AData από το eshop.

 

Δε μετράνε μόνο οι επιδόσεις (που στο μηχάνημά σου δε θα τις δεις), αλλά μετράει και η αξιοπιστία (αυτή θα τη δείς σίγουρα αν σου σκάσει ο AData / Patriot / xyz TLC δίσκος) ειδικά αν δουλεύεις τον SSD με το μεγαλύτερο μέγεθος της χωρητικότητας του πάντα γεμάτο..

Ο σανδισκ δεν έχει χαμηλo write?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην λεει ο καθενας οτι του κατεβει κανενας SSD δεν ειναι ανω αμφιβολιας στο θεμα του ποσο θα αντεξει, μπορει να παρεις Samsung η Crucial και να εισαι "γκαντεμης" οπως λεμε και σε ενα 6μηνο η και λιγοτερο να σου βγει off αλλα μπορει να παρεις εναν και να σου αντεξει χρονια και χρονια.
Το θεμα ειναι να παρετε κατι που να εχει εγγυηση και κατα προτιμηση απο μαγαζι που θα την τιμησει γρηγορα (το mymemory που αναφερθηκε δεν ξερω ποσο καιρο θελει για κατι τετοιο πχ), απο εκει και περα ΜΗΝ περιμενετε αισθητες (και μη) διαφορες αναμεσα σε δισκους που ειναι ιδιας χωρητικοτητας και εχουν 5-10ε διαφορα.
Το ονομα ναι μετραει αλλα επειδη εχω δει να χαλανε SSD πολλων εταιρειων θα ελεγα πως στο τελος ολα ειναι θεμα τυχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω παρει για τον αδερφο μου απο την προηγουμενη προσφορα πριν λιγο καιρο.μια χαρα δισκος ειναι για καποιον που εχει σφιχτο budget και θελει ssd.καμια σχεση με μηχανικους και τετοια.

τωρα εαν σκασει σε εναν χρονο ναι θα με βριζει και θα βριζω με την σειρα μου που τον προτεινα.αλλα μεχρι να σκασει οπως γραφτηκε,ειναι ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω παρει για τον αδερφο μου απο την προηγουμενη προσφορα πριν λιγο καιρο.μια χαρα δισκος ειναι για καποιον που εχει σφιχτο budget και θελει ssd.καμια σχεση με μηχανικους και τετοια.

τωρα εαν σκασει σε εναν χρονο ναι θα με βριζει και θα βριζω με την σειρα μου που τον προτεινα.αλλα μεχρι να σκασει οπως γραφτηκε,ειναι ευχαριστημενος.

Άμα σκάσει έσκασε δεν θα πεθανουμε κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...