Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z5 Compact. Ένα Ζ5 με οθόνη 4,6 ιντσών (Video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλειο το μικρό, ειδικά σε μαύρο για να μην φαίνεται και το πλαίσιο από την οθόνη. Σαν κάτοχος Z3 compact δεν θα το τιμήσω μιας και άνετα με βγάζει ακόμα μια χρονιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο το μικρό, ειδικά σε μαύρο για να μην φαίνεται και το πλαίσιο από την οθόνη. Σαν κάτοχος Z3 compact δεν θα το τιμήσω μιας και άνετα με βγάζει ακόμα μια χρονιά.

μια απ τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να διορθώσω λίγο τον τίτλο;

Sony Xperia Z5 Compact. Ένα Z3 compact με snapdragon 810.

καμια σχεση, αλλο σχεδιο τελειως, γυμνη φορτιση χωρις ταπα, νεα καμερα που ειναι το βασικο μειον της σονυ τοσο καιρο (μενει να δουμε αν ειναι και τοσο καλη οσο λενε), και πολλα ακομα! Επειδη δεν εχει 3gb ram ειναι ενα Ζ3 ξανα? Καμια σχεση, και μην περιμενετε να δειτε κανα διαστημοπλοιο απο εδω και περα, η εξελιξη θα γινεται με πολυ μικροτερο ρυθμο πλεον. Το h/w ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο για το S/w το οποιο εχει ακομα δρομο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχεση, αλλο σχεδιο τελειως, γυμνη φορτιση χωρις ταπα, νεα καμερα που ειναι το βασικο μειον της σονυ τοσο καιρο (μενει να δουμε αν ειναι και τοσο καλη οσο λενε), και πολλα ακομα! Επειδη δεν εχει 3gb ram ειναι ενα Ζ3 ξανα? Καμια σχεση, και μην περιμενετε να δειτε κανα διαστημοπλοιο απο εδω και περα, η εξελιξη θα γινεται με πολυ μικροτερο ρυθμο πλεον. Το h/w ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο για το S/w το οποιο εχει ακομα δρομο..

 

Εμένα πάλι μου άρεζαν πολύ οι τάπες στο Z1c, έκαναν το σχέδιο ακόμη πιο ομοιόμορφο. Για φόρτιση, φυσικά και μόνο με μαγνητικό καλώδιο.

Η εξέλιξη θα είναι αργή, δεκτό, αργές θα είναι και οι πωλήσεις τους. Πόσο αξίζει για κάποιον κάτοχο Z3c να κάνει αναβάθμιση;  Αν και προσωπικά ούτε για κάτοχο Z1c βλέπω ιδιαίτερο λόγο αναβάθμισης, πέρα από την κάμερα και την καλύτερη αναλογία οθόνης/διαστάσεων, αλλά ίσως γίνομαι λίγο υπερβολικός τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου άρεζαν πολύ οι τάπες στο Z1c, έκαναν το σχέδιο ακόμη πιο ομοιόμορφο. Για φόρτιση, φυσικά και μόνο με μαγνητικό καλώδιο.

Η εξέλιξη θα είναι αργή, δεκτό, αργές θα είναι και οι πωλήσεις τους. Πόσο αξίζει για κάποιον κάτοχο Z3c να κάνει αναβάθμιση;  Αν και προσωπικά ούτε για κάτοχο Z1c βλέπω ιδιαίτερο λόγο αναβάθμισης, πέρα από την κάμερα και την καλύτερη αναλογία οθόνης/διαστάσεων, αλλά ίσως γίνομαι λίγο υπερβολικός τώρα.

 

συμφωνω απολυτα για το θεμα της αναβαθμισης απο Ζ1 ή Ζ3 αλλα  η καμερα ειναι πολυ σημαντικο στοιχειο για πολλους, οποτε εγω θα αναβαθμιζα αν ειναι αυτο που λεει η σονυ, τοσο καλη κτλ..

οι ταπες προσωπικα δε μαρεσαν, θα το ηθελα ενιαιο, αλλα οχι οπως το Ζ5c που μοιαζει πλαστικουρα και ψευτικο.

Τελος παντων, το αν αξιζει να κανεις μεταβαση ειναι σχετικο, εγω αν πουλησω σε μια καλη τιμη το Ζ3c μου και με 100-150 ευρω παω στο Ζ5c το προτιμω, απο το να δωσω στα 3 χρονια 500 για να παρω το τελευταιο τοτε..μονιμη ανανεωση και σου ερχεται πιο ομαλα.

το πως θα δωσεις 100-150 ευρω ειναι το θεμα, και αυτο γινεται στο 4μηνο οπου το καινουριο εχει πεσει περι τα 400 ευρω ενω το παλιοτερο εχει πεσει πολυ λιγοτερο και ετσι το πουλας πχ 250-300 σαν μεταχειρισμενο αριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...