Προς το περιεχόμενο

Από τις 22 Σεπτεμβρίου διαθέσιμο το νέο Office 2016 για Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Libre office και τέλος

Χαχα...επιτέλους

από εδώ το πάμε από εκεί το παμε

τόσην ώρα

 

 

^

Ναι ναι, καλό, χρυσό το Libre αλλά ακόμα μια χαρά προβλήματα συμβατότητας βγάζει με το Office. Για να σου δώσω να καταλάβεις, φαντάσου τί γίνεται στην εταιρεία όταν άλλοι εργαζόμενοι έχουν Libre και άλλοι Office. Το πιο συχνό είναι να μου στέλνει ο άλλος doc του Libre, να το ανοίγω με Office Word, και οι εικόνες του εγγράφου να έχουν πάει σε ο,τι να'ναι θεσεις!! Θέλει ακόμα αρκετή βελτίωση το Libre...

+1000

(για το λόγο ότι το MS Office έχει μερίδιο στην αγορά)

Libre Office, ένα προϊόν ελεύθερου λογισμικού που σνομπάρει τους λοιπούς χρήστες-'πειραματόζωα'

 

'Co-authoring'? Really? Με φρικάρει και μόνο στην ιδέα να έχει κι άλλος ανοιχτό κ να επεξεργάζεται ταυτόχρονα με εμένα το excel sheet :S

εντάξει feature είναι

και χρήσιμο για κάποιον που το χρειάζεται

(προφανής η χρησιμότητα)

δεν ακυρώνει το προϊόν, προσθέτει σ' αυτό

 

σα να λέμε η τηλεδιάσκεψη ακυρώνει την κλασική διμερή συνδιάλεξη στις υπηρεσίες τηλεφωνίας

ΝΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το καρκινομα του metro interface σε desktop δεν εχει απηχηση στις επιχειρησεις.

Εκει δεν περναει η λογικη της Microsoft να γινει πειραματοζωο ο επαγγελματιας.

 

Ακριβώς.

Εμάς στη δουλειά που μας φέρανε καινούριους υπολογιστές με windows 8 μας έβαλαν το classic start menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που κατηγορειτε το libre office να σας ενημερώσω ότι δεν φταίει αυτό αλλά η Microsoft που χρησιμοποιεί μη στάνταρ πρότυπα.

Επίσης, το metro UI από 8.1 και μετά δεν εμποδίζει παραγωγικοτητα. Ένα διαφορετικό σταρτ μενού είναι. Εμένα μου πήρε 2 ώρες να το συνηθίσω. Σιγά το δύσκολο.

Όσον αφορά το office, αν η τιμή του είναι καλή, θα υιοθετηθει. Το πρόβλημα είναι η συμβατότητα προς τα πίσω που μας έσκισε στις προηγούμενες εκδόσεις. Μία η εισαγωγή των xlsx docx κτλ, μια κάτι ms project 2010 που δεν διαβαζονταν από παλιότερα ms project, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως όσους ξέρω και χρησιμοποιούν office για κάτι παράπονο από απλή ανάγνωση έχουν γυρίσει στο 2010 και η δικαιολογία είμαι το καρκινομα του metro που μόνο που το βλέπουν το συχαινονται (δλδ θέμα είναι αισθισιακο όχι παραγογικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγω πως γίνεται να το εχω πάνω απο εναν μήνα περίπου.....??

 

attachicon.gifCapture.PNG

 

Στις "Συνδεδεμένες Υπηρεσίες" το email σου φαίνεται.  Πληροφοριακά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις "Συνδεδεμένες Υπηρεσίες" το email σου φαίνεται.  Πληροφοριακά :D

Εντάξει ενα όνομα πο το έχουν 1000αδες στην Ελλάδα και ενα mail δεν λεει τπτ... :P Εξαλλου ειναι νόμιμο αντίγραφο απο το πανεπιστήμιο, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το office 2003 έγραψα μια πτυχιακή 513 σελίδων με chapters, κανονικη δομή βιβλίου, εικόνες σε external references, και το ανταλλασα με τον καθηγητή μου που μου έκανε διορθώσεις, ειχα και excel και MS project binds στο κείμενα μου και όλα OK. Και είχα και PowerPoint όταν την παρουσίασαν !

Από τοτΕ δεν μου χρειάστηκε ούτε το 10℅ των δυνατοτήτων της σουίτας και ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο αναβάθμισης. Άσε που τα 2010 και μετά έχουν μια λαστιχένια ΣΣΔ αίσθηση, σε σχέση με την στιγμιαία απόκριση του 2003.

Δεν τρολαρω τα πιστεύω αυτά που γράφω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το βρω στο πιρατε bay θα μου το κατασχει ο Φωτιαδης??............................

εν πασει περιπτωση καλο το μαλι για οσους  γραφουν σε εντυπα και την αυτοβιογραφια τους , με απαιτησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε υπήρχαν κάποιοι χρήστες τους οποίους οι εταιρείες πλήρωναν για να τεστάρουν και να βρίσκουν τα προβλήματα των λογισμικών τους. Μετά έβαλαν το καπιταλιστικό τους μυαλό να δουλέψει με αποτέλεσμα αυτός ο "δοκιμαστής" του προϊόντος να είσαι εσύ ο καταναλωτής. Δηλαδή και το πληρώνεις και το τεστάρεις και μετά είσαι και ευχαριστημένος που η εταιρεία σε άκουσε. Αυτά για το "πειραματόζωα".

 

Και για το "Αν και ενδέχεται να χρειαστεί ένα ορισμένο διάστημα μέχρι οι χρήστες του Office να το συνηθίσουν, η Microsoft ευελπιστεί ότι θα το συνηθίσουν αρκετά γρήγορα" να προσθέσω και να αναγκασθούν να πληρώσουν για καινούργιο ECDL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...