Προς το περιεχόμενο

Dell Alienware 15 & Graphics Amplifier Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το amplifier πάντος επειδή το είδα απο κοντά ούτε για πλάκα δεν θα το αγόραζα.. όχι μόνο σε backpack δεν χωράει αλλά και σε βαλίτσα σου 'τρώει' το μισό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά εμφανίσιμο για gaming laptop. Αναλυτικότατη παρουσίαση. Θεωρώ πως σαν εταιρεία είναι μια από τις καλύτερες αλλά από τιμή πραγματικά απλησίαστα, τουλάχιστον για μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gaming Και LAptop δεν πανε μαζι , τουλάχιστον σε τετοια διασταση οθονης , ειχα πρην χρονια ένα πολύ δυνατο Acer 18,4 για την εποχη του, και δεν με βολεψε καθολου, οι λογοι ?

Παντα πρεπει να εισαι κοντα σε ρευμα οποτε Mobile δεν είναι, η Οθονη ακομα και 18,4 ηταν μικρη . Η θεμοκρασια μετα από λιγη ωρα το καλοκαιρι εκανε downclock με επιδοσεις στο 50%.

TO βαρος είναι τεραστιο μονο λαπτοπ δεν το λες . οποτε ουσιαστικα δεν υπαρχει φορητοτιτα

 

Τελικα πειρα ένα λαπτοπ φορητο με middle range GPU και μεγαλη μπαταρια να παιζω ΧΩΡΙΣ ρευμα τα game se LOW , medium . Και στο σπιτι εκανα ένα δυνατο PC για να παιζω όπως πρεπει τα Games .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίχες κασταρές!
Με τόσα παίρνω "τούμπανο" Mac και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Όσο για το gaming, το πλήστον των ατόμων που παίζουν, είτε το κάνουν στο κινητό ή στην ταμπλέτα τους (σημ. για iPad εννοώ, όχι τα λοιπά που θέλουν... δεκαπλάσιο hardware για να 'χουν επιδόσεις iOS!), είτε απλά...ανοίγουν το PS4 ή το Xbox τους και απολαμβάνουν τις παιχνιδάρες τους στις... 42'' (και άνω) τηλεορασάρες τους!

Τώρα, να δώσεις 2500+ ευρά για 15άρι λάπτοπ που σαφώς και θα θέλει αναβάθμιση μετά από κάνα-δυο χρόνια ("τσουχτερή", όπως κάθε αναβάθμιση φορητού) και ΚΥΡΙΩΣ η μπαταρία του μετά απο 1 χρόνο θα κρατά... 40 λεπτά, όπως συμβαίνει σε κάθε λάπτοπ;! Που ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ η διάρκεια μπαταρίας ενός ολοκαίνουργιου λάπτοπ (1.5-3.5 ώρες συνήθως) είναι πια ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ; Τρεις ώρες για να παίξεις; Τί να παίξεις σε 3 ώρες,... Angry Birds;

(Το iPad μου, 2 ετών πια - το πουλάω, btw, να πάρω νέο - κρατάει 18 ώρες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με 4-5 ώρες Hearthstone & Need4Speed και πολύ σερφάρισμα και YouTube).

Να το χαίρεστε (όσοι το πάρετε) από καρδιάς - εγώ δεν πρόκειται να 'δινα τόσα "ψιλά" ("χοντρά" τα λες!) για τέτοιο πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Με τιμη κοντα στα 2.000 και με την εγγυηση της dell δεν υπαρχει ανταγωνισμος και μιλαω για το μοντελο με την 970m(σχεδον ισαξια με μια gtx 960) τον i7 6700hq(περιπου ενας i5 6600) 8gb ddr4 dual channel 2133mhz 15.6 fhd ips samsung monitor 1tb HGST hdd 7200rpm sata 3, 8-cell lithium ion (92Wh) battery με επιδοσεις που ζηλεουν και τα ultrabook , windows 10, φωτιζομενο πληκτρολογιο, θερμοκρασιες που δεν ξεπερνουν τους 60 βαθμους, 2 extra mSATA slot για τοποθετηση ssd (4 mSATA slot τα 2 φανερα) και δινοντας την δυνατοτητα τοποθετησης μιας egpu για οποιον το επιθυμει.Να αναφερω πως για να στηθει ενα desktop αναλογων επιδοσεων θα ξεπερασει τα 1000e 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον χρήστη Alienware η άποψή μου είναι η εξής , αν δεν είσαι pro video editor η 3d modeler από αυτούς που μισούν τα λεφτά τους η αγορά ενός τέτοιου συστήματος είναι καθαρά υπερβολή. Κυρίως γιατί οι pro video editors και οι  3d modelers πάνε σε ένα πιο εξιδικευμένο σύστημα Laptop τύπου workstation (Βλέπε dell Precision , HP Elitbook etc.) η σε κάποιο Mac (που είναι μία πιο μεγάλη και πονεμένη ιστορία). Τώρα για θέματα Gaming πάλι διαφωνώ , διότι "υπαρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια" και μάλιστα πιο φθηνά. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πώ πως τα Alienware είναι άχρηστα σαν συστήματα και δεν πάνε μία, κυρίως γιατί είναι εξοπλισμένα μέχρι το σκαρί, έχουν άπιαστες δυνατότητες και ας πούμε την αλήθεια ρε παιδιά ... ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΟΜΟΡΦΑ . Ο μεγαλύτερος προβληματισμός μου είναι πως με τέτοιο εξοπλισμό σε αυτήν τη τιμή σε ποιό Target Group αναφέρονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...