Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για εσπερινο Επαλ μηχανικος αυτοκινητων


Ameen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Εχει κανενας γνωμη για το αν αξιζει να παω σε Επαλ για να γινω μηχανικος αυτοκινητων? Ειμαι 28 ετων πτυχιουχος φιλολογιας..τωρα μην τα ρωτατε πως εφτασα εκει.. λαθος ξεκινημα απ την αρχη..

Με ειπαν οτι ειναι 3 χρονια.. Θα μπορω να εργαστω οταν τελειωσω σαν μηχανικος ή δεν θα ξερω που παν τα τεσσερα? Μιλησα και με τον διευθυντη του Επαλ αλλα σαν με "εσπρωξε" πιο πολυ σε γενικη μηχανολογια. Αν μπορει ετσι πληροφοριακα να μου πει καποιος που ξερει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 χρονια δεν πιστευω να ειναι γιατι εγω που πηγα σε επαλ εξ αρχης εκανα 3 χρονια εκ των οποιων τα 2 ηταν ειδικοτητας... Θα μπορεις να ασκησεις το δικαιωμα εργασιας ως μηχανικος, σιγουρα δεν θα εχεις την απολυτη εμπειρια αλλα σου μαθαινουν αρκετα πραγματα! Εαν σε ενδιαφερει κι ολας ειναι στο χερι σου να μαθεις πολλα. Επισης εχει το καλο οτι εαν εργαστεις σε συνεργειο για 1 χρονο ως "πρακτικη" μπορεις να παρεις level up και να ανοιξεις δικο σου μαγαζι (στυλ πτυχιου ιεκ) εχεις αυτο το δικαιωμα. Τωρα το αν θα πας μηχανικος αυτοκινητων η μηχανολογος ειναι κατι που θα πρεπει να αποφασισεις ο ιδιος αναλογα με τα ενδιαφεροντα σου, θα σου πω απο πρωτο χερι οτι μηχανολογια ειναι κατι πιο γενικο αλλα δεν εχει καμια σχεση με μηχανικος αυτοκινητων εχεις τελειως διαφορετικα μαθηματα. (Y)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι 2 χρονια 3 ωρες την ημερα (θα κανεις μονο μαθηματα ιδεικοτητας και οχι τα γενικης παιδειας.Οι βοηθοι στα περρισοτερα συνεργια ειναι απο επαλ οποτε αμα σου αρεσει πηγαινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ξεχασα να αναφερω οτι προκειται για εσπερινο Επαλ..γι αυτο και θα κανω 3 χρονια.

Απλα δεν μπορω να καταλαβω πως με την μηχανολογια που ειναι ενας πιο γενικος κλαδος απ οτι μου ειπαν

θα μπορεσω να εργαστω καπου αμεσα.. θελω να πω δλδ "τι θα βγω" απο εκει?  Λιγο απο υδραυλικα, λιγο απο 

ηλεκτρολογικα... αυτο μου εδωσαν να καταλαβω.. Που μπορω να ζητησω δουλεια?

Τελος να πω οτι στον τομεα των οχηματων με ενδιαφερει αρκετα να στραφω προς φανοποιεια-βαφη αυτοκ. κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω και το εσπερινο γενικο λυκειο ειναι τεσσερα χρονια γιατι ειναι πιο λιγες οι ωρες.

Σαν μηχανολογος εχει ευρυ κλαδονεργασιας, αλλα οχι με αυτο το χαρτι που σου δινουν.

 

Εγω θα πηγαινα τεχνικος αυτοκινητων.

 

Αν μου ελεγες ημουνα σε επαλ τελειωσα μηχανικος αυτοκινητων που να οαω τει οχηματων ή μηχανολογος θα σου ελεγα μηχανολογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νυχτερινα νομιζω ναι, αλλα μπορει να κανω και λαθος εχω καιρο να ασχοληθω να το ψαξω

τεσσερα χρονια δεν ειναι τα γενικης?

Τα κανονικα ειναι τρια ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εσπερινα ειναι 4 χρονια γιατι κανουν λιγοτερες ωρες. Απλα εγω σαν αποφοιτος γενικου λυκειου θα μπω απευθειας στο β ετος.

Αυτο που καθιστα για μενα ανασταλτικο παραγοντα ειναι η ηλικια μου.. δλδ θα τελειωσω την ειδικοτητα στα 31 και μετα τι?

Δυστυχως ουτε μπαμπα μηχανικο εχω ουτε θειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εχει κανενας γνωμη για το αν αξιζει να παω σε Επαλ για να γινω μηχανικος αυτοκινητων? Ειμαι 28 ετων πτυχιουχος φιλολογιας..τωρα μην τα ρωτατε πως εφτασα εκει.. λαθος ξεκινημα απ την αρχη..

Με ειπαν οτι ειναι 3 χρονια.. Θα μπορω να εργαστω οταν τελειωσω σαν μηχανικος ή δεν θα ξερω που παν τα τεσσερα? Μιλησα και με τον διευθυντη του Επαλ αλλα σαν με "εσπρωξε" πιο πολυ σε γενικη μηχανολογια. Αν μπορει ετσι πληροφοριακα να μου πει καποιος που ξερει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!

σου ειπε για 3 xronia για ειδικοτητα?

το  εχεις σκεφτει να πας σχολες οαεδ?

και εγω ειμαι στο διλλημα το δικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι 2 χρονια 3 ωρες την ημερα (θα κανεις μονο μαθηματα ιδεικοτητας και οχι τα γενικης παιδειας.Οι βοηθοι στα περρισοτερα συνεργια ειναι απο επαλ οποτε αμα σου αρεσει πηγαινε

Αυτα ισχυουν για το πρωινο εγω δεν ειδα το εσπερινο.

Τωρα πηγε γνωστος με απολυτηριο λυκειου και του ειπαν 2 χρονια 3ωρες την ημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...