Προς το περιεχόμενο

“PS4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain L.E ή GTX 970 και το PCάκι να ‘φυσάει’”; Δίνοντας την απάντηση…


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πού βρίσκει κάποιος τα χρήματα και το χρόνο να αναλώνεται στην ενασχόληση με ένα τόσο ελιτίστικο χόμπυ, υποστηρίζοντάς το με τόση ορμή και πάθος σα να είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο να αποκτήσει κάποιος σούπερ ντούπερ pc και αδιαφορώντας για τη γενικότερη περιρρέουσα οικονομική κατάσταση.

Υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που δίνει (πολλά) λεφτά για τσιγάρα/καρκίνο, nuff said...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.se7ensins.com/forums/threads/nvidia-once-again-cheating-benchmarks.1353515/

 

nvidia κακο hardware , "εξυπνα" driver που κλεβουν αλλα δε βγαζουν καλη εικονα .. παιρνετε πψ του χιλιαρικου και ανω και τα βαζετε να παιξουν σε κατι μονιτορακια 24 ιντσες .. βαλτε τα σε 42 τιωι , σε 55 ,, σε κανα προτζεκτορα .. δεν υπαρχουν fanboy-σμοι σαυτα .. εμενα μαρεσουμ τα amd .. εχω ολο intel cpu .. η πρωτη μου καρτα ηταν nvidia και πολλες αλλες φυσικα pleon mono ati .. αυτο το marketing me τις πουσαρισμενες nvidia δε τοχω καταλαβει .. δειτε το παραπανω λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ειλικρινα μια μεγαλη απορια:Ολοι εσεις που εχετε pc ανω των 1.000€ για gaming και εχετε υψηλες απαιτησεις, τι δουλεια κανετε στη ζωη σας;; Θα εκτιμουσα σοβαρες απαντησεις...

 

 

 

To πιο ακαιρο και ανουσιο comment σε όλο το τοπικ.

 

 

 

Αντιπαρέρχομαι το υβριστικό σχόλιο του συνφορουμίτη Ikaruga24 και το υποτιμητικό σχόλιο του suffocater, διευκρινίζοντας ότι η ερώτησή μου δεν είχε ίχνος ειρωνίας αλλά καθαρής και αγνής απορίας. Όποιος δεν θέλει ή το θεωρεί ανούσιο, δεν απαντάει.

Δεν νομίζω ότι έχει καμία διαφορά από ένα προηγούμενο σχόλιο χρήστη περί "χρημάτων από τον μπαμπά και το νονό".

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πού βρίσκει κάποιος τα χρήματα και το χρόνο να αναλώνεται στην ενασχόληση με ένα τόσο ελιτίστικο χόμπυ, υποστηρίζοντάς το με τόση ορμή και πάθος σα να είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο να αποκτήσει κάποιος σούπερ ντούπερ pc και αδιαφορώντας για τη γενικότερη περιρρέουσα οικονομική κατάσταση.

Ο καθένας μπορεί να κάνει ό, τι του επιτρέπει η τσέπη του αλλά λίγη κατανόηση δεν βλάπτει. Ας μαζευτούμε λίγο βρε παιδιά...

Kαταρχάς,αυτομάτως υποτιμάς ενδεχόμενες απαντήσεις πριν ακόμα σου δωθούν,οταν τις ξεχωρίζεις σε σοβαρές και ασόβαρες και ζητάς μόνο τις πρώτες.

Δεύτερον,υπάρχουν άτομα που λόγω δουλειάς εχουν αναγκαστικά τούμπανο pc.Δεν λέω οτι ειναι ο κανόνας,δεν ειναι και λίγοι όμως.

Τρίτον,δεν ξέρεις ατομα που χαλούσαν/χαλανε το -μεσο- ποσο των 50 ευρω καθε σ/κ σε ξυδια/μπουζουκια κλπ?Δεν εξετάζω αν ειναι υπερβολή ή οχι,όμως συμβαίνει.Aν κάνανε οικονομίες και επεφταν κοντά και τιποτα γενεθλια με γερα χαρτζιλικια,παλι βγαίνει το ποσο.

Αλλα και γενικότερα,δεν ξέρεις πόσο καιρο μπορει να εκανε οικονομία ο καθενας για να παρει τελικά το ακριβο pc.

 

Κ γενικά,δεν καταλαβαίνω που κολλάει το τι δουλειά κάνει ο καθένας.

Αν ειναι το οικονομικό,το εξηγησα.

Αν ειναι θέμα χρόνου,παλι ειναι ασχετο,καθώς ο χρόνος που θα διαθέσεις ειναι ανεξαρτητος με την ποιότητα που θέλεις για όση ώρα θα το κάνεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με αποστόμωσες πραγματικά! :-)  :-)  :-)

Πολλοί το έχουν σαν χόμπι. Χαλάνε τα λεφτά που τους περισσεύουν εκεί. Άλλοι τα δίνουν στα ρούχα, άλλοι στις εξόδους, άλλοι στο αμάξι τους κλπ.  Δεν είναι δηλαδή εξ ορισμού χαραμοφάης ή πλούσιος όποιος έχει ένα δυνατό pc!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί το έχουν σαν χόμπι. Χαλάνε τα λεφτά που τους περισσεύουν εκεί. Άλλοι τα δίνουν στα ρούχα, άλλοι στις εξόδους, άλλοι στο αμάξι τους κλπ.  Δεν είναι δηλαδή εξ ορισμού χαραμοφάης ή πλούσιος όποιος έχει ένα δυνατό pc!

+τηλέφωνο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες έχουν φθηνήνει γιατι χρησιμοποιούν εξαρτήματα pc.

Οπότε για ποιες κονσόλες μιλάμε? Τα καμουφλαρισμένα pc?

Οποιος εθελοτυφλεί βλέπει μόνο το περιτυλιγμα...Η ουσία ειναι οτι τωρα ποια έχουν ελαχιστοποιηθεί οι διαφορές οπότε τα οποια vs γινονταν παλαιότερα, δεν έχουν νοημα υπαρξης σήμερα.

Συνεχιστε να κατηγορείτε τα pc αλλα στην ουσία κατηγορείτε τις σημερινές κονσόλες.....over and out

τι over and out ρε μεγαλε;;;;οι κονσολες εχουν διαρκεια ζωης μια δεκαετια τουλαχιστον..στην δεκαετια ποσα θα εχεις σκασει για ενα pc;;στο λεω χωρις κακια και χωρις να εχω διαλεξει στρατοπεδο..αλλα βαλτα κατω να δεις πως ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι over and out ρε μεγαλε;;;;οι κονσολες εχουν διαρκεια ζωης μια δεκαετια τουλαχιστον..στην δεκαετια ποσα θα εχεις σκασει για ενα pc;;στο λεω χωρις κακια και χωρις να εχω διαλεξει στρατοπεδο..αλλα βαλτα κατω να δεις πως ειναι

 

Πώς βγαίνουν τα 10 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι over and out ρε μεγαλε;;;;οι κονσολες εχουν διαρκεια ζωης μια δεκαετια τουλαχιστον..στην δεκαετια ποσα θα εχεις σκασει για ενα pc;;στο λεω χωρις κακια και χωρις να εχω διαλεξει στρατοπεδο..αλλα βαλτα κατω να δεις πως ειναι

Αν πρόσεξες τα όσα εγραψα προηγουμένως μιλάω για τα pc των τελευταίων χρόνων. Εχεις την εντύπωση πως ένα pc με sandybridge πχ. δεν μπορεί να βγάλει την δεκαετία?

Τέλος για να τελειωνουμε μια και καλή με το θέμα, η διαμάχη που γινόταν παλαιότερα δεν ισχύει πια, για τον απλούστατο λόγο τα συγχρονα pc ειναι φτηνότερα με επιδόσεις που κράτανε περισσότερο, ενω οι κονσόλες έχουν πάψει να έχουν τα custom εξαρτήματα που είχαν παλαιότερα ωστε να θεωρούνται ανώτερες ενος pc.

Eίναι σαν να  λέτε οτι το iphone που έχει custom επεξεργστή και λειτουργικό είναι κατα πολυ ανωτερο απο τα αντιστοιχα κινητα με ισάξιο επεξεργστή ή λειτουργικό. Μπορεί να είναι καλύτερο αλλα όχι σε βαθμό να μην συγκρίνεται και μάλιστα τον επόμενο χρόνο, χάνει την κυριαρχία. Ετσι και οι κονσόλες είναι καλές οταν πρωτοβγαίνουν αλλά τον επόμενμο χρόνο έχουν ξεπεραστεί απο το αντιστοιχο pc.

Aπλά πράγματα...αν πάλι δεν κατάλαβατε και με αυτό το παράδειγμα τι εννοώ, τοτε.....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαρέρχομαι το υβριστικό σχόλιο του συνφορουμίτη Ikaruga24 

 

Το υβριστικό που το είδες; Το γεγονός ότι έκανες μια ηλίθια ερώτηση δε σημαίνει ότι σε βρίσαμε κιόλας. Σου εξήγησα με πολύ απλό τρόπο πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να έχει ένα πολύ καλό και ισχυρότατο PC ανά διετία αν θέλει οπότε δεν υπάρχει τίποτα το ελιτιστικό σε αυτό και το κόστος αυτού έρχεται από τα χρήματα που γλυτώνεις από τα παιχνίδια σε σχέση με τις κονσόλες. Αν για κάθε παιχνίδι που αγοράζεις στο PC κερδίζεις από 5 εως 30 ευρώ για κάθε ένα ξέρεις πόσα λεφτά μαζεύονται στο τέλος του χρόνου; Αρκετά για να αγοράσεις ΚΑΙ κονσόλα + παιχνίδια...αν το θέλεις φυσικά.

 

Επίσης αν το χτίσεις μια φορά το PC το κόστος από εκεί και έπειτα για αναβαθμίσεις είναι πολύ χαμηλότερο και δεν χάνεις κανένα από τα παιχνίδια που αγόρασες μέχρι σήμερα. Το PC της υπογραφής μου το έχω από το 2004 και αν και πλέον δεν έχει σχεδόν τίποτα από εκείνη την εποχή η κάθε αναβάθμιση του σπάνια ξεπερνούσε τα 300 ευρώ από εκεί και έπειτα. Παράδειγμα ξ επόμενη αναβάθμιση μου κάποια στιγμή του χρόνου θα είναι μόνο μια κάρτα γραφικών κατηγορίας 250-300 ευρώ οπότε αυτή που έχω τώρα θα έχει κλείσει την 3ετία. Οχι και άσχημα έ;     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης, θα ήθελα μια πρόταση στα λεφτά του one (περίπου 310€ το βλέπω στο skroutz) σε pc που να τρέχει τα παιχνίδια με την ίδια ποιότητα. Χωρίς οθόνη, ας πούμε ότι θα συνδεθεί σε 40" fhd τηλεόραση όπως και το one.

 

Επαναλαμβάνω, δεν ρωτάω ειρωνικά, ρωτάω πολύ σοβαρά. Αν υπάρχει τέτοιο pc θα με ενδιέφερε! Αν μπαίνει και το gamepad στην τιμή ακόμα καλύτερα!

 

(ή κάτι στην τιμή του ps4 και αντίστοιχο. Κάπου 360€ έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι over and out ρε μεγαλε;;;;οι κονσολες εχουν διαρκεια ζωης μια δεκαετια τουλαχιστον..στην δεκαετια ποσα θα εχεις σκασει για ενα pc;;στο λεω χωρις κακια και χωρις να εχω διαλεξει στρατοπεδο..αλλα βαλτα κατω να δεις πως ειναι

Το μια δεκαετια τουλαχιστον προκυπτει απο το γεγονος του οτι επειδη βγαινουν καποια παιχνιδια αργοτερα απο την κυκλοφορια των νεων κονσολων στις προηγουμενες,αυτο το μετραμε σαν κανονικη διαρκεια ζωης οπως ηταν πριν βγουν οι νεες κονσολες????

 

Δηλαδη το γεγονος πχ οτι το νεο Call Of Duty θα βγει στο Ps3/360 χωρις καν το Campaign αλλα μονο με το Multiplayer ειναι κατι το θετικο???

 

Οτι ειχε να προσφερει το Playstation 3 το προσφερε μεχρι και το The Last Of Us/grand theft auto V,δηλαδη μεχρι και το 2013. Απο εκει και περα οσοι κρατανε το playstation 3/360 το κρατανε ειτε για συλλογη,ειτε για να παιζουνε τα γνωστα pro evolution/fifa/nba 2k, γιατι στην Ελλαδα τουλαχιστον αυτο ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...