Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη ανεφερες τον MH20 , να  ρωτησω και εγω κατι. Τον εχω παραγγειλει μαζι με αυτες τις μπαταριες.

Θα αποδιδει καλυτερα με μια τετοια ? Αναφερω τη συγκεκριμμενη , εφοσον ειχα δει καποια sσυγκριτικα στο BLF , οπου ειναι σαφως καλυτερη απο αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ανεφερες τον MH20 , να  ρωτησω και εγω κατι. Τον εχω παραγγειλει μαζι με αυτες τις μπαταριες.

Θα αποδιδει καλυτερα με μια τετοια ? Αναφερω τη συγκεκριμμενη , εφοσον ειχα δει καποια sσυγκριτικα στο BLF , οπου ειναι σαφως καλυτερη απο αλλες.

Ναι, αν σε ενδιαφέρει το turbo mode του φακού σίγουρα θα δεις διαφορά. Ίσως και στο High mode.

Χρησιμοποιώ τον ΜΗ20, με την Samsung που αναφέρεις(στην αρχή protected-μετά unprotected). Οταν η μπαταρία είναι φρεσκοφορτισμένη, το turbo mode είναι αρκετά καλό(αρκετά παραπάνω απο το high). Οταν η μπαταρία κατέβει πχ στα 3,6V το turbo mode σχεδόν δεν έχει διαφορά απο το high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες από laptop μπορούν να χρησιμοποιηθούν; Έχω αρκετές 18650 από παλιά pack, και αναρωτιέμαι αν π.χ. ένας xtar VC4 μπορεί να ελέγξει τη χωρητικότητα τους (για να διαλέξω ποιες αξίζουν) και να τις φορτίζει χωρίς να κάνουν μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν σε ενδιαφέρει το turbo mode του φακού σίγουρα θα δεις διαφορά. Ίσως και στο High mode.

Χρησιμοποιώ τον ΜΗ20, με την Samsung που αναφέρεις(στην αρχή protected-μετά unprotected). Οταν η μπαταρία είναι φρεσκοφορτισμένη, το turbo mode είναι αρκετά καλό(αρκετά παραπάνω απο το high). Οταν η μπαταρία κατέβει πχ στα 3,6V το turbo mode σχεδόν δεν έχει διαφορά απο το high.

Unprotected εχεις δοκιμασει συγκρητικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Την protected μπαταρία  πόσο την αφήνεις να κατέβει στον Mh20; Εγώ στα 3,8V την βάζω για φόρτιση. 

Δεν έχω κάποιο λόγο να την φορτίζω όταν φτάνει σε κάποια συγκεκριμένη τάση. Κάποιες φορές την αφήνω και να αδειάσει (στα 3V δηλαδή). Αν θέλω να πάρω τον φακό μαζί μου εκτός σπιτιού θα τον φορτίσω κι ας είναι στα 4V.

 

Παρεμπιπτόντως, αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για φακό της τάξεως των 60€, ο Nitecore EC4S (με το κουπόνι "EC4SEM") είναι όντως καλή περίπτωση: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_241884.html

 

Unprotected εχεις δοκιμασει συγκρητικα ?

http://www.insomnia.gr/topic/583247-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82-flashlights/page-13?do=findComment&comment=54398352

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα τον VC4. Πολύ καλός μου φαίνεται ποιοτικά.

 

EDIT: Μετά από 3,5 ώρες τελείωσε η φόρτιση

post-61606-0-64128400-1448356012_thumb.jpg

post-61606-0-47520000-1448368182_thumb.jpg

Επεξ/σία από vdeseris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρελαβα τις Pair of ICR18650 - 26FM 3.7V 18650 2600mAh Protected Rechargeable Li - ion Battery.

Εγιναν παραγγελια στις 31 Οκτωβριου απο gearbest , στις 3 Νοεμβριου σταλθηκαν(με Sweden Surface Mail). Not Bad...

 

 

 

Μεγάλη περιεργια εχω να δω ποσα Ampere θα τραβαει ο A6 που περιμενω....Στο BLF αναφερουν απο 4.5A μεχρι 6.1A(με την INR18650-30Q) (!!!).

Επεξ/σία από georgekok97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εiχα παρει εναν nitecore hc30 απο banggood αλλα τωρα βλεπω οτι εχει ανεβει η τιμη(56$).

γνωριζει καποιος αν βρισκετε καλυτερη τιμη απο αυτη του fasttech.

https://www.fasttech.com/products/0/10011686/3620400-authentic-nitecore-hc30-led-headlamp

 

μπαταρίες εχω παρει χωρις προστασία υπάρχει κάποιο πρόβλημα?(σαν αποδοση ειναι πολυ καλες)

 

http://www.banggood.com/NCR-18650-3400mAH-3_7-V-Lithium-Rechargeable-Battery-For-Panasonic-p-72906.html

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι έτοιμος να πάρω τον vc4 απο gearbest.

επιλέγοντας όμως free shipping μου δίνει επιλογή για tracking με +1,99

είναι ψαρωτικό και θα το βάλουν ούτως ή άλλως απλά θέλουν να με χρεώσουν ή όντως το στέλνουν στα τυφλά χωρίς το 1,99?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι έτοιμος να πάρω τον vc4 απο gearbest.

επιλέγοντας όμως free shipping μου δίνει επιλογή για tracking με +1,99

είναι ψαρωτικό και θα το βάλουν ούτως ή άλλως απλά θέλουν να με χρεώσουν ή όντως το στέλνουν στα τυφλά χωρίς το 1,99?

Και σε μενα το κανει το gearbest σε πολλα προοιοντα που δοκιμαζω τιμες. Tracking number με το ζορι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι φθηνοφακούς του 5ευρου που πήρα απο το banggood τι θα πέρνατε protected ή unprotected; εχει καμια διαφορά γι αυτη την κατηγορία φακών;

 

Οσον αφορά τους φορτιστές υπάρχει κάποιος που να δείχνει και το Health της μπαταρίας ;

 

Ειδα τον XTAR VC4 που προτείνατε παραπάνω αλλά δεν καταλαβαίνω εαν εχει αυτη την δυνατότητα.

 

Ο XTAR VC2 απο τι βλέπω δείχνει μόνο το ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...