Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή τιμή αλλά 900mah δεν είναι. review εδώ

ουτε 900 mah ούτε πολύ καλή, ξεφορτίζει και γρήγορα και έχει μεγάλο dv/dt  υπο φορτίο(σχετικά με άλλες καλές AW).

Αλλά στα λεφτά της δεν έχει αντίπαλο. VFM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε 900 mah ούτε πολύ καλή, ξεφορτίζει και γρήγορα και έχει μεγάλο dv/dt  υπο φορτίο(σχετικά με άλλες καλές AW).

Αλλά στα λεφτά της δεν έχει αντίπαλο. VFM

Αν και δεν μου χρειάζεται (ακόμα) η 14500 γιατί να μην χτυπήσεις μια Xtar στα 3.5€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μου χρειάζεται (ακόμα) η 14500 γιατί να μην χτυπήσεις μια Xtar στα 3.5€?

Γιατί έχουν ίδια χωρητικότητα (πρακτικά) - σχεδόν ίδια dv/dt και είναι πιο φτηνή η Trustfire. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχουν ίδια χωρητικότητα (πρακτικά) - σχεδόν ίδια dv/dt και είναι πιο φτηνή η Trustfire. :mellow:

Το είπα γιατί είναι πιο επώνυμη η xtar. Δεν ξέρω πολλά ακόμα από li-ion. Είδα πολλές fake μπαταρίες που τελειώνουν σε -fire και τις φοβήθηκα λίγο. Πρέπει να παίζει ρόλο και το κατάστημα που τις πουλάει βέβαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, να'ναι fake , αν μου δώσει 750mah ευχαριστημένος είμαι, πιστεύω όμως ότι αν σε ενδιαφέρει η διάρκεια ζωής, μια eneloop AA με 1900 mah πραγματικά (με χαμηλότερη τάση) θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο, η 14500 αξίζει μόνο για την παραπάνω τάση της (μεγαλύτερη ένταση φωτός).

 

Πάντως απο 18650 έχω στοκάρει απο μπαταρίες λαπτοπ έχω 15 λειτουργικές (περίπου οι μισές). Για όποιον έχει όρεξη, ανοίχτε παλιές μπαταρίες λαπτοπ και πάρτε τις 18650 (σχεδόν όλα έχουν τέτοιες) και μάλιστα έπεσα και σε panasonic made in japan!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην χωρητικότητα δεν έχουν διαφορά. Και εγώ θα προτιμούσα την Xtar ίσως πιό πολύ με την ελπίδα ότι θα έχει καλύτερο κύκλωμα προστασίας.  Απο εκεί και πέρα καλό είναι να έχουμε επιλογές και να τις ξέρουμε. (Βάλτε και το κουπόνι "LED2015GB")

 

 

 

TrustFire%2014500%20900mAh%20(Flame)-inf

Xtar%2014500%20800mAh%20(Black)-info.png

 

 

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτόν το φακό τι λέτε?

UltraFire Cree XML T6 2000Lm Zooming LED Flashlight

θέλω έναν zooming σχετικά φτηνό.

το κουμπί στη κεφαλή βολεύει?

βέβαια θα προτιμούσα να έχει και med mode αλλά θα ζήσω και με low-high αν κατά τα λοιπά είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτόν το φακό τι λέτε?

UltraFire Cree XML T6 2000Lm Zooming LED Flashlight

θέλω έναν zooming σχετικά φτηνό.

το κουμπί στη κεφαλή βολεύει?

βέβαια θα προτιμούσα να έχει και med mode αλλά θα ζήσω και με low-high αν κατά τα λοιπά είναι οκ.

 

http://www.dx.com/p/ultrafire-sh98-cree-xm-l-t6-800lm-3-mode-white-light-zooming-flashlight-black-1-x-18650-162491#.Vl3SGXbhCHs

 

δεν εχει med ..κατα τ'αλλα  είναι άψογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα τον Crelant V6CS και τις meco και ultrafire που είχα παραγγείλει στις 12/11 .Ο φακός απλά τα ΣΠΑΕΙ. Κάνει την νύχτα μέρα. Και να σκεφτεί κανείς ότι τον δοκίμασα με μία από τις meco όπως την έβγαλα από την συσκευασία της με την εργοστασιακή φόρτιση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρέλαβα τον Crelant V6CS και τις meco και ultrafire που είχα παραγγείλει στις 12/11 .Ο φακός απλά τα ΣΠΑΕΙ. Κάνει την νύχτα μέρα. Και να σκεφτεί κανείς ότι τον δοκίμασα με μία από τις meco όπως την έβγαλα από την συσκευασία της με την εργοστασιακή φόρτιση!!!

 

'Oλα καλά,αλλά τις "ultrafire 4200mah" τι τις ήθελες? Και εγώ η πρώτη 18650 μπαταρία που πήρα "ultrafire" ήταν :unsure:. Με πραγματική χωρητικότητα γύρω στα 1200mah. Η ultrafire τονίζει ότι δεν βγάζει μπαταρίες με πάνω απο 3000mah:  http://www.ultrafire.net/shownews.asp?id=60

Το ωραίο είναι οτι στις κριτικές βλέπω ένας έχει ανεβάσει φωτογραφία που τις μέτρησε 1580mah και παρ'όλ'αυτά τις βαθμολογεί με 5 αστέρια.

 

Στις κριτικές για τις meco πάλι στο Banggood, ένας λέει:

"I have tested capacity from 3 of these batteries and real capacity is: 1. Battery: 1070mAh, 2. Battery: 1067mAh, 3. Battery: 900mAh." και πάλι έχει βάλει κι αυτός 5 αστέρια.

Το Banggood βέβαια απο κάτω του λέει να επικοινωνήσει μαζί τους, οπότε φαίνεται αρχικά θα ήταν η βαθμολογία 1 αστέρι, έπεσε refund και τελικά το διόρθωσε σε 5 αστέρια.

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ultrafire τονίζει ότι δεν βγάζει μπαταρίες με πάνω απο 3000mah:  http://www.ultrafire.net/shownews.asp?id=60

 

 

Χαχα... και εχω παραγγείλει* απο Gearbest μια 18650 Ultrafire στα 5000mah Unprotected. 

Αφου έχουν έτσι τα πράγματα θα την ξεφορτώσω στο καρακολι τον evo481. Πάντα ηθελα να το κάνω να φανεί σαν ατύχημα  ^_^  :lol:

 

 

* νταξ... ψιλιαζόμουν οτι ειναι πλασματικά τα mah... αλλα απο οτι φαινεται μιλαμε για τελειως kirf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος φακος για κυνηγους και για οποιους θελουν να πειραματιστουν.

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_263535.html

http://budgetlightforum.com/node/42845

 

Σε μπαταριες μην παιρνετε σκουπιδια ultrafire κλπ.

Σε 14500 μια χαρα ειναι η XTAR στα 3,5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο budgetlightforum.com δε βρήκα κάτι για τις MECO. Στο banggood, είδα σχόλια που λένε ότι είναι κάτω της αναφερθείσας χωρητικότητας (προφανές!), αλλά όχι πολύ. Δηλαδή ότι για τα χρήματά τους αξίζουν.

 

Έχει κανείς πιο σφαιρική άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο budgetlightforum.com δε βρήκα κάτι για τις MECO. Στο banggood, είδα σχόλια που λένε ότι είναι κάτω της αναφερθείσας χωρητικότητας (προφανές!), αλλά όχι πολύ. Δηλαδή ότι για τα χρήματά τους αξίζουν.

 

Έχει κανείς πιο σφαιρική άποψη?

 

http://budgetlightforum.com/node/40323?page=3#comment-801951

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα τον MH20 :D

Εκανα με τις ICR18650-26FM(protected) καποιες μετρησεις... Στο turbo τραβαει 3.24A με τα κοντα καλωδια στο πολυμετρο , ενω με τα stock καλωδια 1.79A.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...