Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειχα παραγγειλει απο bangood απο το eu warehouse εναν φακο και εγραφε παραδοση σε 5-7 μερες και εχουν περασει 9 καπου εδω ειχα διαβασει σε αλλους  εκανε και 1 μηνα ισχυει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια ειχα παραγγειλει απο bangood απο το eu warehouse εναν φακο και εγραφε παραδοση σε 5-7 μερες και εχουν περασει 9 καπου εδω ειχα διαβασει σε αλλους  εκανε και 1 μηνα ισχυει???

20 μέρες. Aύριο παραλαμβάνω τον SR52-UT που έρχεται από την Ολλανδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειχα παραγγειλει απο bangood απο το eu warehouse εναν φακο και εγραφε παραδοση σε 5-7 μερες και εχουν περασει 9 καπου εδω ειχα διαβασει σε αλλους  εκανε και 1 μηνα ισχυει???

Ναι , μου έχει τύχει από eu να κάνει πάνω από μήνα ..μέσα σε αυτό το διάστημα ζήτησα τα χρήματα μου πίσω και μου τα δώσανε χωρίς πολλά πολλά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα rc αμάξι το οποιο έχει 6 μπαταρίες απλες μάλλον ΑΑ επαναφορτιζόμενες στα 7.2 Εάν βάλω 2 18650 στα 7.4 θα εχω κάνα πρόβλημα λέτε ή τα 0.2 είναι λίγα για να μου το κάψει,το κάνω για να κερδίσω σε χρόνο παιχνιδιου λογο περισσότερων αμπερ,

 

2 18650 σε σειρα ειναι στα 8.4V .

Ψαξε για lipo μπαταρια , στα 7.4V που ξερω οτι υπαρχει.

 

Μήπως κανείς κάποιο λάθος στο λινκ που έδωσε ο ταχταχ πιο πανω γραφει 3.7ν η κάθε 18650

Το 3.7V είναι η τάση αναφοράς. Η μέγιστη τάση φόρτισης όμως είναι στα 4.2V

Αρα πράγματι δύο φρεσκοφορτισμένες 18650 στη σειρά είναι 8.4V.

Όμως και μιά φρεσκοφορτισμένη NiMh με τάση αναφοράς 1.2V έχει στην πραγματικότητα 1.35V τουλάχιστον.

Αρα κατα 99% το RC σου δεν θα έχει πρόβλημα με τα 8.4V. Επομένως μπορείς να πειραματιστείς και να βάλεις 2x18650.

Εχεις 2 πιθανές λύσεις:

1η: Αν πιάνουν τα χέρια σου αγοράζεις μιά μπαταριοθήκη για 2x18650 στη σειρά, βάζεις 2 protected 18650 και όταν αδειάζουν τις αφαιρείς και τις φορτίζεις στον κανονικό σου φορτιστή. Πρόσεξε η μπαταριοθήκη να χωράει το επιπλέον μήκος των protected. Κόστος μηδαμινό.

2η: Αγοράζεις ένα έτοιμο pack 2S (2 σε σειρά) με κατάλληλο φις για το RC σου και έναν balanced charger. Κόστος 30€ τουλάχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει κανείς το Astrolux S1 ή το BLF A6;Γιατί μου ήλθε το πρώτο,και δεν ξέρω να το προγραμματίσω.

Από φως όμως το φακουδάκι,σκοτώνει.Εκανα τη βλακεία και κοίταξα το strobe mode,και έκανα μισή ώρα να επανέλθει η όραση μου.

Ηλθε και το Olight SR52-UT και ψάχνω και γι' αυτό να βρω άκρη.

Ηλθε και η λειζεριά του 1,5W,(όχι mW),και φωτίζει τα πάντα.Με φορεμένα  τα κόκκινα γυαλιά βέβαια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ Γεώργιε. :-)

Θόδωρος.

Κάτι ακόμα.

Μαζί με τα άλλα,ήλθε σήμερα και ένας φορτιστής XTAR VC2,αλλά από αβλεψία μου, είναι μόνον δύο θέσεων,οπότε τις μπαταρίες του SR52,που είναι τρεις,θα πρέπει να τις φορτίζω σε δύο δόσεις,κάτι που δε νομίζω ότι βολεύει.

Γι' αυτό,λέω να πουλήσω αυτόν που ήλθε σήμερα,και να αγοράσω από το Δήσιο έναν VC4. Οπότε,μήπως τον θέλει κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: BLFA6 CREE   έχει τρεις εκδόσεις: 1A, 3D, 5A γ. Μπορεί κάποιος περισσότερο σχετικός με το θέμα να μας δώσει τα φώτα του για τις διαφορές που έχουν αυτές οι εκδόσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: BLFA6 CREE   έχει τρεις εκδόσεις: 1A, 3D, 5A γ. Μπορεί κάποιος περισσότερο σχετικός με το θέμα να μας δώσει τα φώτα του για τις διαφορές που έχουν αυτές οι εκδόσεις?

 

Εχει να κανει με το tint του led :

http://www.insomnia.gr/topic/583247-προσφορές-σε-φακούς-flashlights/?p=54596957

 

και :

http://www.insomnia.gr/topic/583247-προσφορές-σε-φακούς-flashlights/?p=54731133

http://www.insomnia.gr/topic/583247-προσφορές-σε-φακούς-flashlights/?p=54728904

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια σημερα παρελαβα τον φακο πολυ καλος ποιοτικα και αρκετα δυνατος ευχαριστω παρα πολυ τον φιλο taxtax που μου τον προτεινε!!!! να ρωτησω και κατι ακομα γραφει πως εχει 5 χρονια εγγυηση ισχυει δηλαδη μιλαω με το support της olight και τον στελνω για service??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια σημερα παρελαβα τον φακο πολυ καλος ποιοτικα και αρκετα δυνατος ευχαριστω παρα πολυ τον φιλο taxtax που μου τον προτεινε!!!!

Καλώς τα δέχτηκες.  Δηλαδή αν κατάλαβα καλά σου ήρθε σε 9 ημέρες απο την παραγγελία. Μιά χαρά.

 

να ρωτησω και κατι ακομα γραφει πως εχει 5 χρονια εγγυηση ισχυει δηλαδη μιλαω με το support της olight και τον στελνω για service??

Θεωρητικά τουλάχιστον ναί. Ο δικός σου μάλιστα που είναι και απο το ευρωπαϊκό Bangood, πρέπει να έχει επάνω στο κουτί και ένα αυτοκόλλητο που λέει "Importer: ..... " και γενικά τα στοιχεία της εταιρίας που τον εισάγει στην Ευρώπη(Αγγλία).

Αν λοιπόν ποτέ χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης, ίσως δεν χρειαστεί να τον στείλεις στην Κίνα.

Κράτα το κουτί και την απόδειξη του Banggood (την κατεβάζεις απο την παραγγελία σου)

Επίσης ο φακός έχει το serial number του που δείχνει την ημερομηνία κατασκευής του.

(Ξεκινάει απο F για το 2015 ή G για το 2016 και ακολουθούν μήνας και ημέρα)

Με την ευκαιρία, ο Liitokala lii-100 στα 3,99$ ή στα 3,87$ άν βάλετε το "LED2015GB" : http://www.gearbest.com/chargers/pp_272183.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liitokala Lii - 500 στα 18.28$ , νομιζω καλη τιμη 

http://www.gearbest.com/chargers/pp_228909.html?wid=3

 

(Απο EU Warehouse )

 

Κανένα άλλο site για αυτόν σε καλή τιμή τιμή, έχουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...