Προς το περιεχόμενο

Διαρροή, φανερώνει όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Nexus 6P της Huawei


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια ακόμη φορά, οι διαρροές μας δίνουν σχεδόν όλες τις πληροφορίες για τουλάχιστον ένα από τα τα δύο νέα Nexus smartphones τα οποία θα παρουσιάσει αύριο η εταιρεία, μαζί με την τελική έκδοση του Android.

Ο λόγος για το Nexus 6P, το οποίο σηματοδοτεί και τη συνεργασία της Google με τη Huawei για πρώτη φορά, για τη δημιουργία ενός Nexus smartphone. Σύμφωνα με slides που έφερε στην επιφάνεια η ιστοσελίδα Android Police, γνωρίζουμε πλέον τα πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής, στα οποία ξεχωρίζει εκτός από την οθόνη, η μπαταρία των 3.450mAh.

 

Παράλληλα επιβεβαιώνεται ότι η AMOLED οθόνη θα διαθέτει μέγεθος 5.7" με ανάλυση WQHD, θα προστατεύεται από Gorilla Glass 4, ενώ η ποιότητα κατασκευής της συσκευής θα είναι μεταλλική, με χαρακτηριστικότερη διαφοροποίηση την κάμερα των 12MP με διάφραγμα F/2.0, η οποία προεξέχει από το υπόλοιπο σώμα της συσκευής. Για τον επεξεργαστή, η Huawei επιλέγει τη νεώτερη έκδοση του Snapdragon 810 της Qualcomm, με 3GB μνήμη και χωρητικότητα 32GB.

 

Στο πίσω μέρος υπάρχει αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ενώ στο εμπρόσθιο μέρος, η Huawei έχει εγκαταστήσει διπλά ηχεία για όσο το δυνατόν καλύτερο ήχο. Η φόρτιση της συσκευής μπορεί να γίνει με τους γρήγορους χρόνους που προσφέρει η τεχνολογία Quick Charging 2.0 της Qualcomm, μέσα από τη νέα θύρα USB Type-C που ενσωματώνει το Nexus 6P.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Μένει να μάθουμε την τιμή και την ημερομηνία κυκλοφορίας της συσκευής, κάτι που θα γίνει γνωστό αύριο κατά τη διάρκεια της παρουσίασης η οποία ξεκινά στις 7.00μμ και θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι της Google στο YouTube. Πληροφορίες του Insomnia αναφέρουν ότι το μοντέλο θα κυκλοφορήσει κανονικά και στη χώρα μας, πιθανότατα από το Νοέμβριο.

 

Link.png Site: Android Police

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα δεν φαίνεται να εξέχει πάντως στη δεύτερη φωτογραφία. Σε σχέση με το προηγούμενο leak με το έκτρωμα είναι πολύ πιο όμορφο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι ρομαντικός και θέλω τιμές σε νέξους συσκευές όπως τα νέξους 5 και νέξους 7 τι θα γίνει?

δεν μου αρέσει ή ιδέα του ακριβού-πρίμιουμ σε νεξους.

Το νεξους 7 2013 που έχω είναι φανταστική συσκευή και τζάμπα!!!

πραγματικά αξίζει μέχρι και το τελευταίο του ευρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι ρομαντικός και θέλω τιμές σε νέξους συσκευές όπως τα νέξους 5 και νέξους 7 τι θα γίνει?

δεν μου αρέσει ή ιδέα του ακριβού-πρίμιουμ σε νεξους.

Το νεξους 7 2013 που έχω είναι φανταστική συσκευή και τζάμπα!!!

πραγματικά αξίζει μέχρι και το τελευταίο του ευρώ!

 

Το Ν7 (2013) μου που κόστισε 153 λίρες πριν 1,5 χρόνο+ στέκεται ακόμα και είναι πολύ σβέλτο με 5.1.1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2115079.jpg

 

Με ψήνει άγρια το συγκεκριμένο. Το μόνο κακό που θα με σταματήσει ακούει στο όνομα Arvato.

Σίγουρα; νόμιζα ότι υπάρχει Χαβάη Ελλάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα; νόμιζα ότι υπάρχει Χαβάη Ελλάς

Χιούι, χουαουέη, χιουαγουέη, χουαβέη, χάουη, χαβέη, χαβάη (και Χονολουλού), χουβέη, χιούγουεη, χιούαεη, χιούαβη.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιούι, χουαουέη, χιουαγουέη, χουαβέη, χάουη, χαβέη, χαβάη (και Χονολουλού), χουβέη, χιούγουεη, χιούαεη, χιούαβη.

Παντως το "κανονικο" ονομα προφερεται  ουαουει συμφωνα με την εταιρια,το εκαναν μαθημα στους παικτες της αρσεναλ σαν χορηγος τους :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα δεν φαίνεται να εξέχει πάντως στη δεύτερη φωτογραφία. Σε σχέση με το προηγούμενο leak με το έκτρωμα είναι πολύ πιο όμορφο.

 

Ελπίζω κι εγώ να μην προεξέχει η κάμερα στο πίσω μέρος. Αν είναι όπως στην δεύτερη εικόνα, τότε είναι πραγματικά όμορφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...