Προς το περιεχόμενο

Θερμόμετρο υπερύθρων MEDISANA FTD 9.99 ευρω...[ΕΛΗΞΕ]


james000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, briemann είπε

Το θερμόμετρο του θέματος στο Mediamarkt στο Γέρακα στα 2,99€...το απόγευμα που πέρασα είχε αρκετά... Είναι το medisana ftd 99186... (Αν θεωρείτε ότι αξίζει ας βγει το [ΕΛΗΞΕ]) από το τίτλο και ας αλλάξει η τιμή) 

ΕΕ, μηπως η τιμη του ειναι 29ευρω, για τοσο εχει στο site  του mediamarkt!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mιας και ανοίξαμε το θέμα...  το gearbest έχει προσφορά (μέσω mail)  το θερμόμετρο της xiaomi στα 19.16 ευρώ

https://www.gearbest.com/thermometers/pp_801477.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_special_180125_1516868362&eo=ZZLbuHaBScdPTFWT

 

Διαβάζω πολύ καλές κριτικές.  Λέτε να είναι αξιόπιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, pouf7 είπε

Mιας και ανοίξαμε το θέμα...  το gearbest έχει προσφορά (μέσω mail)  το θερμόμετρο της xiaomi στα 19.16 ευρώ

https://www.gearbest.com/thermometers/pp_801477.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_special_180125_1516868362&eo=ZZLbuHaBScdPTFWT

Διαβάζω πολύ καλές κριτικές.  Λέτε να είναι αξιόπιστο?

Είναι αξιόπιστο και άριστη κατασκευή.

 

Έχει πολύ καλή ακριβεια,το έχω τσεκαρει με άλλα 2 ηλεκτρονικά θερμόμετρα και είναι πολύ καλό. Αξίζει τα σχεδόν 20€ που ζητάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά τα ηλεκτρονικά μέσα σε 1sec σου λένε την θερμοκρασία,ενώ τα άλλα τα απλά θέλουν 1-2 λεπτα.

 

Δεν έχουν μεγάλη απόκλιση πάντως τα απλά με τα ηλεκτρονικά. Τα έχω τσεκαρει κ αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Ναι αλλά τα ηλεκτρονικά μέσα σε 1sec σου λένε την θερμοκρασία,ενώ τα άλλα τα απλά θέλουν 1-2 λεπτα.

Δεν έχουν μεγάλη απόκλιση πάντως τα απλά με τα ηλεκτρονικά. Τα έχω τσεκαρει κ αυτά.

Στο μόνο που βολεύουν τα ηλεκτρονικά έναντι των συμβατικών υδραργυρικών είναι στην περίπτωση που τα χρησιμοποιείς σε μικρά παιδιά καθώς ώς γνωστόν δεν κάθονται ακίνητα 1-2 λεπτά μέχρι να δείξει την σωστή θερμοκρασία το υδραργυρικό με αποτέλεσμα να ταλαιπωρούν τους γονείς. Οπότε χρησιμοποιείς το ηλεκτρονικό και ξεμπερδεύεις. Για σωστές θερμοκρασίες όμως τα υδραργυρικά πρώτα και μετά όλα τα άλλα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, xgol είπε

Τα πιο αξιοπιστα ειναι τα υδραργυρικα, με 1 ευρω απο φαρμακείο. 

Αν βρείς πές μου να σου κάνω κατάθεση €100  να μου δώσεις 50 και να πάρεις €50 δώρο.

Αναφορά σε κείμενο

 

Στα περισσότερα σπίτια υπάρχει ή υπήρξε ένα θερμόμετρο υδραργύρου.

Πρόκειται για το παραδοσιακό θερμόμετρο, η κυκλοφορία του οποίου απαγορεύθηκε από την 1/1/2011 με οδηγία της Ε.Ε.

 

http://www.onmed.gr/ygeia/story/323131/thermometro-ydrargyrou-einai-telika-epikindyno-ti-kanoume-an-spasei

 

Αυτά που πουλάνε δεν έχουν υδράργυρο και δεν είναι το ίδιο αξιόπιστα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, xgol είπε

Τα πιο αξιοπιστα ειναι τα υδραργυρικα, με 1 ευρω απο φαρμακείο. 

Ta υδραργυρικα εχουν καταργηθει προ πολλου. Δεν πωλουνται πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teodor_ch είπε

Αν βρείς πές μου να σου κάνω κατάθεση €100  να μου δώσεις 50 και να πάρεις €50 δώρο.

http://www.onmed.gr/ygeia/story/323131/thermometro-ydrargyrou-einai-telika-epikindyno-ti-kanoume-an-spasei

Αυτά που πουλάνε δεν έχουν υδράργυρο και δεν είναι το ίδιο αξιόπιστα. 

Ευχαριστώ, αλλα βγαζω αρκετα ωστε να μη δελεαζομαι απο χρηματα, αρα μπορεις να βρεις καλυτερες χρησεις για το 50ευρω σου.

Π.χ. να κάνεις καμια δωρεα σε κανα νοσοκομειο, μιας που τα θερμομετρα τους είναι αναξιοπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xgol είπε

Ευχαριστώ, αλλα βγαζω αρκετα ωστε να μη δελεαζομαι απο χρηματα, αρα μπορεις να βρεις καλυτερες χρησεις για το 50ευρω σου.

Π.χ. να κάνεις καμια δωρεα σε κανα νοσοκομειο, μιας που τα θερμομετρα τους είναι αναξιοπιστα.

Γιατί αντιδράς με εξυπνάδα (και μάλιστα χαμηλής ποιότητας); Πες ότι δεν ξέρεις κάποιο φαρμακείο που να πουλάει υδραργυρικά και τελειώνει η κουβέντα. Δε μπορείς να το πεις; Θα σου πέσουν τα μούτρα;

Επεξ/σία από sargus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το xiaomi το έχω από αρχές της χρονιάς, μάλιστα όταν το παρέλαβα από Κίνα η μικρή μου είχε αμυγδαλύτιδα και μας ψόφησε στον πυρετό. Έχω ήδη ένα θερμόμετρο με λέιζερ (80 ευρώ πριν 4 χρόνια), και ένα από αυτά που λέμε τώρα πια υδραργυρικά... Έχω ψάξει πολύ το θέμα μιας και έχει η μικρή ιστορικό σπασμών όταν ανέβει απότομα ο πυρετός...(μην σας τύχει εύχομαι)...Η χρήση και η εμπειρία μου μου λέει ότι τα δύο ηλεκτρονικά είναι με απόκλιση μόλις 0,1 σε σχέση με το άλλο. Απόλυτα αποδεκτή απόκλιση αν σκεφτείς την ταχύτητα και την ευκολία τους. Προτείνω το xiaomi με τα χίλια λοιπόν ειδικά για μικρά παιδιά που μπορείς έτσι να παρακολουθείς τον πυρετό στον ύπνο τους χωρίς να τα ξυπνάς...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...