Προς το περιεχόμενο

Επιλογή συστήματος: Desktop, Tablet ή Laptop;


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κινητο 5ιντσες η 6 και ταμπλετ που γίνετε λαπτοπ με 10 ίντσες και εναν υπολογιστή στο σπιτι και εισαι μια χαρα ταμπλετ τωρα εναι χαζό πας ταξίδι στη Κρήτη ε της 8 ώρες με ένα ταμπλετ θα τις περάσεις τελεια ειναι και ποιο ελαφρη απο τα λαπτοπ

Sent from my RM-1045_1050

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ για τα desktops, για μένα είναι απλά ρύπανση Έπρεπε να είχαν καταργηθεί!

αμα χρειαστεί να δουλέψεις σε κάτι παραπάνω απο το να μπείς σε φόρουμ να πετάς κοτσάνες,πλήρωνε δυχίλιαρα σε λάπτοπ για κάτι που θα έκανες με 700 ευρώ με PC
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και για ταμπλετ η λαπτοπ αν ειναι να πάρετε θα επέλεγα πλαίσιο οχι γτ είμαι μέτοχος αλλα επειδή αν πάθει κατι το ταμπλετ /λαπτοπ το πας εδω στη μάγουλα και στο φτιάχνουν τσάκα τσάκα ενώ αν πάρεις μαρκα απο καταστήματα όπως αναφέρατε παραπάνω θα μπλέξετε συγκεκριμένα εγω είχα πάρει ταμπλετ απο το συγκεκριμένο κατάστημα μου έπαθε ζημιά ηταν στην εγγύηση μου το πήρανε και περίμενα 10 μερε με περνουν τηλ και μ λέμε να το παω εγω στην αντιπροσωπεία η αντιπροσωπεία μου είπε οτι το ίδιο το κατάστημα πρεπει να μ το φέρει περνώ τα κετρικα του καταστήματος μου δίνουν ενα τηλ να το παω εγω στο ινφονπεριμενα άλλες 10 μερες με παίρνει τηλ το ινφο μ λέει οτι εχει αυτο και αυτο το προβλημα πρεπει να γίνει αντικατάσταση αλλα πρέπει οχι εσείς να ρο φέρετε αλλά ρο κατάστημα που το αγοράσατε ε το πήρα πάλι και περιμενω άλλες 10 μερες σχεδων 2 μηνες τωρα με εχουν παιδεψει

Sent from my RM-1045_1050

Και μου το κανει αυτο επειδή δεμπηκα στο πρόγραμμα του Κωτσόβολου που σου λεει να πληρώσεις +100 ευρώ γτ Αν σ πάθει κάτι μετα την εγγύηση να το στείλει το ίδιο το κατάστημα και ηταν στην εγγύηση της εταιρία δεν είχε τελειώσει ο χρόνος και πήγαν πλαισιο και ρώτησα ποια επισκευάζεται αν πάθουν ζημιά και μ παν τα δικά μας και κάποια απο τη τοσιμπα οποτε άλλη φορά εκει.

Sent from my RM-1045_1050

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα με τις αναγκες καθενος. Για μενα προσωπικα ενα desktop και ενα κινητο με μεγαλη οθονη 5 ιντσων πχ ειναι μια χαρα. Τι αλλο να θελεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ για τα desktops, για μένα είναι απλά ρύπανση Έπρεπε να είχαν καταργηθεί!

 

Για σένα...επειδή εσύ δεν έχεις κάποιες ανάγκες δε σημαίνει οτι δεν τις έχουν κάποιοι άλλοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "Μεγάλος όγκος" δεν ισχύει στα μειονεκτήματα των σταθερών. Είναι σχετικό.

 

 

Γροθια στο στομάχι:

 

"Και αν θέλετε να το αποφασίσετε βάσει τιμής ... όπως ο Κωτσόβολος".

 

Ναι. Ειδικά βάσει τιμής Κωτσόβολο θα επέλεγα. Ναι. Αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που το συγκεκριμένο μαγαζί θα σε 'πείσει' με κάθε δυνατό τρόπο να αγοράσεις ένα μηχάνημα από την κάθε προτεινόμενη κατηγορία, κατά προτίμηση δε από το Μήλο.

Μου έχει τύχει. lol

ενω το να πηγαινεις πλαισιο και να σου πλασαρουν μονο turbo x (που ειναι αστειο) ειναι καλυτερα?

 

Να καταργηθούν τα desktop? Κι αυτή που τα θέλουν για games κι προγράμματα σχεδιασμού που θα δουλεύουν? Αν κάποιος χρειάζεται δυνατό μηχάνημα αυτό που φτιάχνει σε ένα desktop 800-1000ευρώ πρέπει να δώσει τουλάχιστον τα διπλά για κάτι αντίστοιχο.

 

αμα χρειαστεί να δουλέψεις σε κάτι παραπάνω απο το να μπείς σε φόρουμ να πετάς κοτσάνες,πλήρωνε δυχίλιαρα σε λάπτοπ για κάτι που θα έκανες με 700 ευρώ με PC

 

Αυτός που πετάχτηκε με ζέση να πει πως τα desktop είναι απλά ρύπανση μάλλον δουλεύει σε χειρονακτική εργασία και χρησιμοποιεί ταμπλετ απλά για να βλέπει το aek365.gr.

 

Σκεφτείτε πριν πετάξετε κάτι απόλυτο ότι πάντα υπάρχει ανάγκη διαφορετική από τη δική σας.

ρε παιδια προφανος εκει που χρειαζεται ειναι λογικο να υπαρχει ενας σταθερος..

πιστευω πως αυτη η αποψη ειναι για τον μεσο καταναλωτη και οχι για τους επαγγελματιες..

και ναι ρε φιλε ειναι χαζομαρα να παιρνεις πυργο για κατι που μπορεις να κανεις με λαπτοπ η ταμπλετ

μολις ερθει το thunderbolt 3 και οι εξωτερικες καρτες γραφικων μακαρι να ερθει και το τελος τους 

να ανοιξει κι αλλο η αγορα και να παιρνουμε καλυτερα χαρακτηριστικα σε χαμηλοτερες τιμες

υπαρχουν και αλλες λυσεις οπως τα nuc της intel

αν εχεις σκοπο να το βαλεις σε monitor και δεν θες να πληρωσεις και την οθονη ενος λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα φορητα δεν προκειτε να αντικαταστησουν τους σταθερους ουτε σε 1000 χρονια.

Οπως υπαρχει εξελιξη στα φορητα ετσι υπαρχει εξελιξη και στους σταθερους.

 

Aυτος που θελει το δυνατοτερο για την δουλεια του η για οτι αλλο,παντα σταθερος θα ειναι η επιλογη του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να κανεις τα παντα το Desktop ειναι η μονη "φθηνη" λυση

 

Με λαπτοπ φυσικα μπορεις να κανεις υπερβολικα πολλα πραγματα επισης αλλα για να τα κανεις κοστιζει πολυ .. αξιζει το λαπτοπ αλλα σε καμια περιπτωση δεν αντικαθιστα το Desktop

 

Tablet προσωπικα για εμενα τα θεωρω μια αποτυχια εκτος αν το θες μονο για να μπαινεις facebook και τιποτα τετοια ... γενικα το θεωρω κατι το αχρηστο, ακομα και με ενα καλο κινητο κανεις καλυτερ τις εργασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω το να πηγαινεις πλαισιο και να σου πλασαρουν μονο turbo x (που ειναι αστειο) ειναι καλυτερα?

 

 

 

ρε παιδια προφανος εκει που χρειαζεται ειναι λογικο να υπαρχει ενας σταθερος..

πιστευω πως αυτη η αποψη ειναι για τον μεσο καταναλωτη και οχι για τους επαγγελματιες..

και ναι ρε φιλε ειναι χαζομαρα να παιρνεις πυργο για κατι που μπορεις να κανεις με λαπτοπ η ταμπλετ

μολις ερθει το thunderbolt 3 και οι εξωτερικες καρτες γραφικων μακαρι να ερθει και το τελος τους 

να ανοιξει κι αλλο η αγορα και να παιρνουμε καλυτερα χαρακτηριστικα σε χαμηλοτερες τιμες

υπαρχουν και αλλες λυσεις οπως τα nuc της intel

αν εχεις σκοπο να το βαλεις σε monitor και δεν θες να πληρωσεις και την οθονη ενος λαπτοπ

ένα λάπτοπ των 250 ευρώ κάνει για απλή χρήση στο σπίτι χωρίς gaming,αλλά δεν το θέλουν όλοι για το σπίτι,τα desktop είναι πολύ πιο value for money σε σχέση επιδόσεων/τιμής,γιατί εύχεσαι να έρθει το τέλος τους?

πρέπει να είσαι έχεις πρόβλημα για να το εύχεσαι αυτό γιατί προφανώς και δεν έχεις κάνει ποτέ δουλειά που να θέλει ισχύ στον υπολογιστή,εγώ δουλεύω σχεδιαστικά προγράμματα 3ds max,inventor,unity,showcase,blender κλπ που θέλουν δύναμη,με λάπτοπ θα έδινα χιλιάρικα ενώ με τον πετναετίας υπολογιστή μου των 800 ευρώ είμαι πένα και αν θέλω μια κάρτα γραφικών παραπάνω δεν πετάω όλο το pc αλλά παίρνω μια κάρτα,η έναν επεξεργαστή,η ραμ η τα πάντα και κοτσάρω όσους δίσκους θέλω πάνω,κάτι που με λάπτοπ δεν κάνεις,επίσης αν κάψω ακόμα και μητρική με ένα πενηντάρικο παίρνω μια φτηνή συμβατή με s1150 και τρέχω μια χαρά,εσύ θα πετάξεις όλο το λάπτοπ η θα δώσεις χοντρά λεφτά εκτός εγγύησης.

για να μήν μιλήσω για θερμοκρασίες και παρατράγουδα τους το αφήνω εδώ.....

Tablet προσωπικα για εμενα τα θεωρω μια αποτυχια εκτος αν το θες μονο για να μπαινεις facebook και τιποτα τετοια ... γενικα το θεωρω κατι το αχρηστο, ακομα και με ενα καλο κινητο κανεις καλυτερ τις εργασιες.

άμα το θές για κάποιες δουλειές όπως pdf και τέτοια που για να τα τυπώσεις έξω με 10 λεπτά την σελίδα θες πενηντάρια και να κουβαλάς βιβλία βολεύουν και αυτά,γενικά σε πολλές δουλειές,όχι όμως σε productivity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αφού το πλαίσιο βγάζει τα turbo x τη θα σ πλασάρει ;;; τι ερωτήσεις ειναι αυτές!!!! Αν πας πας σε κατάστημα της apple θα σ πλασάρει προϊόντα της apple λογικό ειναι!!!! Βέβαια πήγαινε νια βολτα απο τα καταστήματα εχει και ταμπλετ apple Samsung turbo x Toshiba

Sent from my RM-1045_1050

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...