Προς το περιεχόμενο

H 120άρα τηλεόραση Reference της Vizio, κοστίζει $130.000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος CRT κοντραρει τα συνχρονα μηχανακια;;;ουτε τα θηρια της sony τα 9" δεν συγκρινοντε με τα 4k προβολεια της sony.απο εκει και περα οι CRT ειναι σκοτεινοι και γαιδουρια που δεν μπορεις ευκολα να εγκαταστησεις...κατι αναλογο δηλαδη με την τηλεοραση 120".οποτε projector 4k και ξερο ψωμι

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκαλώ οποιονδήποτε να την αγόρασει και να την βάλει σε 2άρι διαμέρισμα 6ο όροφο στην Κυψέλη.

φιλε προτινω για προπονηση στο σπιτι μου 35τετραγωνικα στο ν.κοσμο στον 2 με στενο διαδρομο με γωνια 90 μοιρες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπατε με το 1/12 της τιμής έναν τέτοιο

 

http://www.odes.gr/shop/eikona/vinteoprovoleis/vinteoprovoleis-hd/jvc-dla-x95-4k-full-hd-timi.html

 

Και έχετε 100 φορές καλύτερη εικόνα όπως και διάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τσιμπατε με το 1/12 της τιμής έναν τέτοιο

 

http://www.odes.gr/shop/eikona/vinteoprovoleis/vinteoprovoleis-hd/jvc-dla-x95-4k-full-hd-timi.html

 

Και έχετε 100 φορές καλύτερη εικόνα όπως και διάσταση.

Γιατί νομίζω ότι δεν είναι "true" 4K αυτός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος CRT κοντραρει τα συνχρονα μηχανακια;;;ουτε τα θηρια της sony τα 9" δεν συγκρινοντε με τα 4k προβολεια της sony.απο εκει και περα οι CRT ειναι σκοτεινοι και γαιδουρια που δεν μπορεις ευκολα να εγκαταστησεις...κατι αναλογο δηλαδη με την τηλεοραση 120".οποτε projector 4k και ξερο ψωμι

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ήμουν σε έκθεση με ηχο/εικόνα. Και ήταν ο εκπρόσωπος της Sony εκεί. Του είπα ποιόν Barco crt έχω και έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του λεγοντάς με : Σε ζηλεύω, έχεις καλύτερο μηχάνημα και από το demo room που φέραμε μόλις τώρα !

Το μόνο μείον στο μηχάνημα που έχω είναι η ανάλυση. Ναι ο 4k έχει λεπτομέρεια όντως, και ο όγκος. Δεν έχει όμως το Deep black χρώμα του CRT που όταν η σκηνή είναι σκοτεινή, απόλυτα σκοτεινή είναι και η αίθουσα. Εκεί αν βλέπεις θρίλερ παθαίνεις. Ο ψηφιακός (για τα φτηνά μοντέλα) δεν μπορεί να δείξει μαύρο εύκολα. Σίγουρα όμως σαν CRTάκιας το next step είναι ο DLA.

Τώρα βέβαια η JVC έβγαλε νέες σειρές DLA (X5000 X7000 X9000) που δεν τις έχουν φέρει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί νομίζω ότι δεν είναι "true" 4K αυτός?

 

Γραφει 3840 x 2160 στην αναλυση αλλα στο input signals εχει μεχρι full hd.Στην περιγραφη εχει 0.7-inch Full HD D-ILA (1920 x 1080) x3.Με 10000 και να μην ειναι true 4k?100% σιγουρος δεν ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mediamarkt.de/mcs/productlist/_Curved-TVs,48353,509039.html?langId=-3&searchParams=&sort=desc_price&view=&page=

 

Εγω παντως που ειδα live στο Media Markt την δευτερη με τα 22Κ την 82αρα μου φανηκε τεραστια,εχει και 105αρα LG αλλα δεν την ειδα στο καταστημα,φανταζομαι πως θα δειχνει η 120αρα χαχααχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γραφει 3840 x 2160 στην αναλυση αλλα στο input signals εχει μεχρι full hd.Στην περιγραφη εχει 0.7-inch Full HD D-ILA (1920 x 1080) x3.Με 10000 και να μην ειναι true 4k?100% σιγουρος δεν ειμαι.

Από ότι πήρε το μάτι μου (βιαστικά) σε review, δεν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...