Προς το περιεχόμενο

Η διάρκεια της μπαταρίας των νέων iPhone 6s και iPhone 6s plus, μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τον κατασκευαστή του A9 chip


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Xαλια τα παει, παιζει και να κλεισει στους επομενους μηνες…… αφους τους πασαρουν οτι να ναι τα εργοστασια…. χωρις να τα ελεγξουν πρωτα…..

 

 

http://www.forbes.com/companies/apple/

 

 

 

Sent from iPhone 6s+  using Insomnia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μπαταρία του galaxy s6 ήταν αστεία και γι αυτό το κράτησα ένα μήνα. Και ζεσταινόταν περισσότερο από 6plus που έχω τώρα. Το έβγαζα το πρωί από το φορτιστή και μέχρι να κοιτάξω τα emails 5 λεπτά, ήταν ήδη στο 95% και κάτω...

 

Σχετικά με το νέο iPhone το κουμπί εκεί που είναι δεν μπορεί να ζεσταίνεται (εκτός αν κάποιος έπεσε σε προβληματική κατασκευή). Το 3D Touch λειτουργεί άψογα και ο ήχος από το ηχείο είναι επίσης μια χαρά. Η αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος όπως έχω ξαναπεί είναι ο,τι πιο γρήγορο και αξιόπιστο έχω δει σε κινητό! :)

φιλε .. το 6 το ειχα .. το s6 το ζω το εχουν αρκετοι φιλοι συγγενεις δεν ισχυουν αυτα που λες ..o ξαδελφος μου που ειχε το σ5 πριν λεει απλα .."τα ιδια" .. το ιντερνετ ειναι γεματο με αυτα τα προβληματα που ανεφερα και το 6 το 16gb που ειχα παρει στη μαρια ναι ζεσταινοτανε ..και το 4 και το 4s ..το 5 λιγοτερο νομιζω αλλα η μπαταρια απλα δεν υπηρχε .. το 6 plus ισως ειναι λιγο καλυτερο αλλα οχι τιποτα τρελλο.. το 6 οσοι το εχουν δε το εχουν πανω τους το εχουν σε μια μπριζα συνεχεια.. ολοι .. και μεις το δωσαμε γιατι απλα η γυναικα δεν αντεχε να το φορτιζει και να μενει συνεχεια.. κανενα δε κραταει οσο λεει .. ουτε το note ..αλλα καμια σχεση .. μα καμια σχεση οποιος πει το αντιθετο απλα δε λεει αληθεια ,ειχα ολα τα iphone εκτος του 5s  :) ..  το πρωτο iphone to ειδα στα χερια του παντελη καλατζη του σκηνοθετη του "μαριονετες" που βγανει αυτο το μηνα στις αιθουσες και μετα απο 20 μερες το ειχα και γω ενα χιλιαρικο απο αμερικη .. σας παρακαλω μη μου λετε αλλα το κλεινω και γω ..εχω 10000 φωτο απο iphonia ελεος τα ξερω καλυτερα απο τη μανα μου.. μπαταρια? καλα κανενα δεν ειχε καλη.. κανενα ,,απλα αυτα τα τελευταια που ειναι πιο γρηγορα ε καινε και παραπανω λογικο .. το 6 πολυ ωραιο καλο φλουδα ολα κομπλε αλλα ακριβο τσαλακωθηκε με μια τουμπιτσα και κραταγε βια απογευμα .. αυτα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

φιλε .. το 6 το ειχα .. το s6 το ζω το εχουν αρκετοι φιλοι συγγενεις δεν ισχυουν αυτα που λες ..o ξαδελφος μου που ειχε το σ5 πριν λεει απλα .."τα ιδια" .. το ιντερνετ ειναι γεματο με αυτα τα προβληματα που ανεφερα και το 6 το 16gb που ειχα παρει στη μαρια ναι ζεσταινοτανε ..και το 4 και το 4s ..το 5 λιγοτερο νομιζω αλλα η μπαταρια απλα δεν υπηρχε .. το 6 plus ισως ειναι λιγο καλυτερο αλλα οχι τιποτα τρελλο.. το 6 οσοι το εχουν δε το εχουν πανω τους το εχουν σε μια μπριζα συνεχεια.. ολοι .. και μεις το δωσαμε γιατι απλα η γυναικα δεν αντεχε να το φορτιζει και να μενει συνεχεια.. κανενα δε κραταει οσο λεει .. ουτε το note ..αλλα καμια σχεση .. μα καμια σχεση οποιος πει το αντιθετο απλα δε λεει αληθεια ,ειχα ολα τα iphone εκτος του 5s   :) ..  το πρωτο iphone to ειδα στα χερια του παντελη καλατζη του σκηνοθετη του "μαριονετες" που βγανει αυτο το μηνα στις αιθουσες και μετα απο 20 μερες το ειχα και γω ενα χιλιαρικο απο αμερικη .. σας παρακαλω μη μου λετε αλλα το κλεινω και γω ..εχω 10000 φωτο απο iphonia ελεος τα ξερω καλυτερα απο τη μανα μου.. μπαταρια? καλα κανενα δεν ειχε καλη.. κανενα ,,απλα αυτα τα τελευταια που ειναι πιο γρηγορα ε καινε και παραπανω λογικο .. το 6 πολυ ωραιο καλο φλουδα ολα κομπλε αλλα ακριβο τσαλακωθηκε με μια τουμπιτσα και κραταγε βια απογευμα .. αυτα ευχαριστω

 

Εαν εσύ ή κάποιος γνωστός σου έχει στα αλήθεια το S6 και σου είπε καλά πράγματα για την μπαταρία του, τότε sorry που θα σε πληγώσω αλλά μάλλον δεν το έχουν ή έχουν κάτι ..άλλο!

 

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νεότερα από το 6s Plus. Αν και του έχω κάνει 2 φορτίσεις μόνο για την ώρα (χωρίς να αδειάσει τελείως προφανώς), μπορώ να πω πως η αυτονομία του είναι στα επίπεδα του Sony Z3 που είχα. Και αυτό δεν το λες κακό! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

screen on time ποσο; μονο αυτο μετράει

 

Μετράω τη χρήση που κάνω καθημερινά με τις συσκευές μου και με αυτό τα συγκρίνω. 

 

Με το Ζ3 το έβγαζα κατά τις 8 το πρωί από το φορτιστή και στις 8 το βράδυ κατά μέσο όρο η μπαταρία ήταν στο 45%

 

Με το S6  στο   5%

 

Και σαν πρώτη full μέρα με το 6s plus και λίγο παραπάνω σκάλισμα από ότι συνήθως είμαι ακόμη στο 48%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς και εγω ρώτησα για να μπορέσουμε και οι υπόλοιποι να καταλάβουμε τι αυτονομία έχει.. το σκαλισμα από σκαλισμα διαφερει.. αντιθέτως η οθόνη καίει την περισσότερη μπαταρία άρα και ένας καλός τρόπος να συγκρίνεις αυτονομιες ανάμεσα σε κινητά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εσύ ή κάποιος γνωστός σου έχει στα αλήθεια το S6 και σου είπε καλά πράγματα για την μπαταρία του, τότε sorry που θα σε πληγώσω αλλά μάλλον δεν το έχουν ή έχουν κάτι ..άλλο!

αγαπητε , κοιτα τωρα, εγω εχω νοτε 4 , s6 εχουν πολλοι γνωστοι και ο ξεδελφος μου δεν υπαρχουν αυτα που λες και νομιζω ειναι διαχυτη η εντυπωση οτι προσπαθεις αφανταστα πολυ να πιασεις δουλεια στην apple.. μπορεις να μου δωσεις βιογραφικο να το προωθησω στην ιρλανδια .. ειναι εντελως αστεια η διαφημιστική καμπανια που κανεις και κυριως το γεγονος οτι μας λες ΓΙΑ ??...μπαταρια!! να μας ελεγες , τι ωραιο , γρηγορο οκ να πεις ωραιο το διπυρηνο 720p στα 900 ευρω (!) αλλα να μιλας για μπαταρια ενω ειχα το 6 σε γκριζακι και να ξερω ενα σωρο απελπισμενους ιδιοκτητες ειναι γραφικη τεχνη ,, και φυσικα το αναγνωριζει καθε λογικος ανθρωπος .. οκ για σενα αντε το plus na κραταει 5% παραπανω απο αυτο που ειχα εγω ..  τι κανει ? κραταει το ιδιο με ?? z3??? αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ .. ρε φιλε ααχαχααχαχαχ .. anand θα σε φωναζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αγαπητε , κοιτα τωρα, εγω εχω νοτε 4 , s6 εχουν πολλοι γνωστοι και ο ξεδελφος μου δεν υπαρχουν αυτα που λες και νομιζω ειναι διαχυτη η εντυπωση οτι προσπαθεις αφανταστα πολυ να πιασεις δουλεια στην apple.. μπορεις να μου δωσεις βιογραφικο να το προωθησω στην ιρλανδια .. ειναι εντελως αστεια η διαφημιστική καμπανια που κανεις και κυριως το γεγονος οτι μας λες ΓΙΑ ??...μπαταρια!! να μας ελεγες , τι ωραιο , γρηγορο οκ να πεις ωραιο το διπυρηνο 720p στα 900 ευρω (!) αλλα να μιλας για μπαταρια ενω ειχα το 6 σε γκριζακι και να ξερω ενα σωρο απελπισμενους ιδιοκτητες ειναι γραφικη τεχνη ,, και φυσικα το αναγνωριζει καθε λογικος ανθρωπος .. οκ για σενα αντε το plus na κραταει 5% παραπανω απο αυτο που ειχα εγω .. τι κανει ? κραταει το ιδιο με ?? z3??? αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ .. ρε φιλε ααχαχααχαχαχ .. anand θα σε φωναζουμε

Δώσε λίγη προσοχή παραπάνω αφού ηρεμήσεις και θα καταλάβεις πως μιλάω για το 6s PLUS που έχω και όχι για το s απλά. Αν πιστεύεις πως διαφέρουν κατα 5% , τότε καλά κανεις και δεν έχεις iPhone.

 

Επιπλέον τόσο το 6s plus όσο και το galaxy s6 καθώς και το Z3, ήταν τηλέφωνα που είχα εγώ και όχι ο μπατζανάκης του ξαδερφου της θείας μου... :P

 

Ps: στην Ιρλανδία να στείλεις εσύ το βιογραφικό σου. Εγώ είμαι για το Cupertino μόνο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τρολάρει κανονικά. Λέει ότι είχε το 6 και άντε το Plus να κρατάει 5% παραπάνω... Ή απλά είναι άσχετος.

Ή μπορεί απλά να είναι θυμωμένος γιατί το note4 θα πάρει το update στο android 6 ...κάποια στιγμή στο 2016! :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως αφου ολες οι ναυαρχιδες θελουν φορτιση καθε μερα ουτως ή αλλως τι σημασια εχει αν θα τελειωσει την μερα με 20 ή με 25% ; Δεν ειναι δα και καμια διαφορα τραγικη σε αποδοση τουλαχιστον βραχυπροθεσμα και λογικα μακροπροθεσμα..

Να ηταν κανα σοβαρο h/w issue να το συζηταγαμε..

 

H διαφορα δεν ειναι αν θα τελειώσει με 20 ή 25%.Ειναι αν θα τελειώσει με το κινητο ανοιχτό,ή θα μεινεις μετα το απογευμα χωρίς μπαταρία να ζητιανεύεις μπριζα σε καφετερίες.

 

1000 mah μπαταρία τότε,με την ιδια λογική.

 

Επίσης,αν αγοράσουμε το ιδιο αυτοκίνητο,δωσουμε τα ίδια χρήματα,και το δικο μου κανει 100 παραπάνω χιλιόμετρα,με ενα γεμισμα, περισσοτερα απο το δικό σου,ΛΟΓΙΚΑ θα ενιωθες αυν@νας,και θα ζητούσες τα ρέστα.(και θα είχες δίκιο).

Αλλα τώρα,δεν πειράζει μωρέ,ειναι η απλ.

 

Η καταναλωτική συνείδηση έχει χαθεί ειδικά των φαν. Όταν ο άλλος πληρώνει ένα υπερτιμημενο προϊόν απλά δεν μπορεί να παραδεχτεί ότι πήρε κάτι κατώτερο. End of story. Καλα τους κάνει η Apple.

Τόσο σωστό που λέω να το βάλω υπογραφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάψει να ασχολούμαι με Apple. Τρομερό λάθος που κάποτε πήρα το 4s δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Μόνο το iOS μου έλειψε τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε λίγη προσοχή παραπάνω αφού ηρεμήσεις και θα καταλάβεις πως μιλάω για το 6s PLUS που έχω και όχι για το s απλά. Αν πιστεύεις πως διαφέρουν κατα 5% , τότε καλά κανεις και δεν έχεις iPhone.

 

Επιπλέον τόσο το 6s plus όσο και το galaxy s6 καθώς και το Z3, ήταν τηλέφωνα που είχα εγώ και όχι ο μπατζανάκης του ξαδερφου της θείας μου... :P

 

Ps: στην Ιρλανδία να στείλεις εσύ το βιογραφικό σου. Εγώ είμαι για το Cupertino μόνο.

μεγαλο κατορθωμα ! πως το καταφερες αυτο? ειχες z3?? πωπω .. 

το 6 λοιπον το ειχα εγω, δεν εχω μπατζανακη και επισης στο σοι μας εχουμε το χουι να λεμε την αληθεια και να μη λεμε ασυλληπτα πραγματα που ουδεμια σχεση εχουν με τη πραγματικοτητα ..

 

ενταξει κραταει πιο πολυ το plus to εχουν φιλοι μου αλλα οχι τιποτα το τρελλο .. κουπερτινο δε νομιζω για τηλεφωνητης ιρλανδια μπορει

 

... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lumia 950 XL είναι πολύ μπροστά τεχνολογικά από το iphone 6s plus.

Είναι αυτή την στιγμή το καλύτερο κινητό στον κόσμο. Για λίγο βέβαια μέχρι να βγουν τα κινητά με τον 820.

Σε κάμερα είναι μπροστά και από το S6 και από το Z5 σε κάτι πρώιμα συγκριτικά που έχω δει.

Έχει πολύ καλύτερη οθόνη από το iphone (qhd amoled)

Έχει το continuum που το κάνει απίστευτα πρακτικό...

Έχει αναγνώριση ίριδας για ξεκλείδωμα.

Έχει liquid cooling για να μην θερμαίνεται καθόλου. 

Ανταλλάξιμη μπαταρία, sd θύρα, otg.

Θα βλέπεις tv και θα παίζεις παιχνίδια μέσω xbox.

Και φυσικά θα τρέχει όλες τις universal εφαρμογές του windows 10. Για όσους δεν το ξέρουν, όλες οι εφαρμογές των windows 10 store είναι αναγκαστικά universal...

Δηλαδή αν δεν έχει customer base το κινητό φτάνει το windows 10 για να έχει εφαρμογές που ήδη είναι στα 130 εκατομμύρια...

Και φυσικά θα πηγαίνει σφαίρα λόγω optimized λειτουργικού και φοβερών specs. Τα 3 gb τα έχει μόνο και μόνο γιατί θα μπορεί να είναι και κινητό και υπολογιστής με το continuum ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

Και αυτή την στιγμή βγαίνει bundle με το dock για continuum στα 700ευρώ.

 

Για ποιο λόγο να πάω να πάρω την σαχλαμάρα με τα προχθεσινά specs στα 300 ευρώ παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...