Προς το περιεχόμενο

Ίδρυμα Ευγενίδου (Πλανητάριο)


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες,

 

θελω να παω με τη κοπελα μου στο πλανηταριο να δουμε μια προβολη στο θολο. Ειχα παει παλιοτερα και γενικα ειναι ωραια εμπειρια ειδικα για την κοπελα μου που δεν εχει ξαναπαει.

 

Παλιοτερα ειχα δει μια ταινια/ντοκιμαντερ στο θολο που περναγες μεσα απο γαλαξιες, νεφη και πλανητες και στα εδειχνε απο κοντα, μαζι με καποια περιγραφη.

 

Υπαρχει κατι αντιστοιχο τωρα; Εχει παει κανεις προσφατα;

 

Βλεπω το προγραμμα προβολων http://www.eef.edu.gr/frontoffice/portal.asp?cpage=NODE&cnode=306 έχει κατι παρομοια αλλα δεν καταλαβαινω αν εχουν ελληνικη περιγραφη και ποιο ειναι το καλυτερο.

 

Ευχαριστω!

Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν περνάς μια βόλτα να ρωτήσεις? ή πάρε τηλέφωνο! Απλώς, γιατί αυτοί θα σου λύσουν καλύτερα όλες τις απορίες, και είναι και πολύ εξυπηρετικοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
3 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλησπέρα, καμία πρόταση για τις 'ταινίες' που παίζονται τώρα; αξίζει κάποια; 

Δεν έχω πάει σε καμία από αυτές αλλά επίσης δεν έχω πάει ποτέ και να μην περάσω καλά. Είναι αρκετά safe bet αν σου αρέσει ότι έχει να κάνει με διάστημα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Δεν έχω πάει σε καμία από αυτές αλλά επίσης δεν έχω πάει ποτέ και να μην περάσω καλά. Είναι αρκετά safe bet αν σου αρέσει ότι έχει να κάνει με διάστημα κτλ

Μου αρέσει πολύ το διάστημα όπως και της κοπέλας μου απλά επειδή τελευταία φορά είχα παει στο δημοτικό και δεν έχω ιδεα αν οι ταινίες είναι κάπως παιδικές η οκ για ενήλικες, επειδή λένε 10+ (χαζή η ερώτηση μου απλά δεν έχω ιδέα :ρ) 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, splanis είπε

Μου αρέσει πολύ το διάστημα όπως και της κοπέλας μου απλά επειδή τελευταία φορά είχα παει στο δημοτικό και δεν έχω ιδεα αν οι ταινίες είναι κάπως παιδικές η οκ για ενήλικες, επειδή λένε 10+ (χαζή η ερώτηση μου απλά δεν έχω ιδέα :ρ) 

Πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα μιας και το μεγάλο ατού είναι ο θολος. Ακόμα και παιδικό να σου φανεί "χαζεύεις" με αυτό που βλέπεις. Πάντως από αυτά που παίζουν τώρα εγώ θα πήγαινα στο ταξίδι στο διάστημα και σε αυτό με το βόρειο Σελλας. 

 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος με την cosmote βγαίνει ~4 ευρώ το άτομο? Αν ίσχυει ουσιαστικά το μόνο που έχεις να χάσεις είναι 40 λεπτά. Πήγαινε μετά και για μια μακαρονάδα στο ciao και να το ένα ωραίο βράδυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...